Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shorti për çerekfinalet e Champions League-s. Apoel - Real Madrid, AC Milan - Barcelona
English

Shorti për çerekfinalet e Champions League-s. Apoel - Real Madrid, AC Milan - Barcelona

Është hedhur dhe shorti për ndeshjet çerekfinale dhe gjysme finale.
Sipas sondazheve që janë bërë dhe forumeve të ndryshme pas hedhjes së shortit del superndeshja në çerekfinale do të jetë Milan-Barcelona.
Ndërsa udhëheqja e ligës së kampionëve, Real Madrid do të luajë ndeshjen e parë për çerek finale jashtë shtëpisë së saj.
Ndërsa, francezët e Olympique de Marseille do të presëin gjermanët e Bayern Munich para se të udhëtojnë në Gjermani për ndeshjen e dytë.

Chelsea, i vetmi i mbetur në Premier League do të luajë me Benfica, ndeshja e parë larg nga shtëpia.

Së fundi, Barcelona u çiftëzua me Serie A, AC Milan kampion përsëri dhe do të luajë ndeshjen e hapjes në San Siro.
Ndeshjet e para në çerekfinale do të zhvillohen më 27 dhe 28 mars, dhe ndeshja e kthimit, një javë më vonë më 3 dhe 4 prill.

Shpresohet shumë që të mundshme të dalin Barcelona dhe Real Madrid.

Gjysmëfinalja e parë është caktuar të mbahet më 17 dhe 18 prill, ndërsa ndeshja e kthimit do të jetë një javë më vonë, më 24 dhe 25 prill.

2012 Champions League final do të luhet në Allianz Arena në Mynih më 19 maj.


Sfidat çerekfinale
1. APOEL Nicosia-Real Madrid
2. Marseille-Bayern Munchen
3. Benfica-Chelsea
4. Milan-Barcelona

Shorti i gjysmëfinaleve
Fituesja 3-Fituesja 4

KOMENTE