English


Si të humbni virgjërinë pa dhimbje?

Humbja e virgjërisë është shpesh një temë që prek dhe frikëson gratë e reja, duke shkaktuar ankth dhe madje edhe një frikë të madhe në intimitet fizik. Një gamë e tërë e miteve dhe pasaktësi në lidhje me kohën tuaj të parë mund të jetë shkaku i kësaj. Një njohuri e mirë e anatomisë tuaj dhe të kuptuarit e mirë të funksioneve trupore, janë thelbësore në mënyrë që ju të humbni virgjërinë tuaj me pak dhimbje dhe të fitoni kënaqësi. Shumica e njerëzve besojnë se cipa e virgjërisë është një copë mishi që domosdoshmërisht do të thyhet, të shkakton pak dhimbje dhe gjakderdhje në marrëdhënien e parë. Kjo është një mit. Cipa e virgjërisë është një cipë që mbulon një pjesë të hyrjes së vaginës. Megjithatë, ajo ka një vrimë në të, nga ku gjaku menstrual rrjedh në pjesën e jashtme. Cipa e virgjërisë në një vajzë adoleshente është ose ka të ngjarë të jetë thyer gjatë praktikës së sportit masturbim, ose futjes së ndonjë tamponi.
Cipa e virgjërisë shoqërohet ose jo me gjakderdhje dhe me një dhimbje të lehtë. Nga ana tjetër, mund të keni ose më shumë gjakderdhje,k jo është edhe normale, kështu që mos u frikësoni.
Pra, pse ndiejmë pak dhimbje? E vërteta është se çarja e cipës së virgjërisë luan një rol shumë delikat në drejtim të të ndierit të dhimbjes, gjatë kohës suaj të parë. Në shumicën e rasteve,janë muskujt brenda në organet gjenitale të cilat mund të shkaktojnë siklet dhe dhimbje. Megjithatë nata juaj e parë është gjithmonë e dhimbshme dhe mund të shkaktojë kontraktime të vrullshme ose jo të muskujve. Ky është nervozizmi dhe keqkuptim i parë që ju ndieni. Por mos u shqetësoni, sepse ka shumë mënyra për të kapërcyer atë në mënyrë natyrale dhe të lehtë.
Më e rëndësishmja, është që ju duhet të jeni të gatshëm për të marrë atë hap dhe kjo do ju lehtësojë nga ana psikologjike.
Mos harroni se inicimi i një marrëdhënie seksuale me partnerin tuaj do të ndryshojë gjërat, ka shumë të ngjarë nga një fazë adoleshente-dashurie në një lloj shumë më të thellë dhe intime të marrëdhënies. Gjithashtu, sigurohuni që ju (madje edhe partneri juaj) nuk jeni nën presion për të marrë këtë hap. Nëse ju vendosni që nuk do ta bëni këtë hap, thjesht vendimi duhet të respektohet dhe kaq.
Disa hapa që duhet të njihen lidhur me humbjen e virgjërisë

1.Të njohë mirë anatominë e organit tuaj si dhe ku duhet prekur nga ana e mashkullit
2.Zbuloni veten tuaj.
3. Shihni foton dhe gjeni pjesët në trupin tuaj
4. Tentoni për masturbim nëse dëshironi
5. Provoni të fusni gishtat në vaginën tuaj nëse ju e dëshironi këtë gje dhe ju bën të ndiheni mirë
6. Provoni ushtrime relaksuese për muskujt e vaginës tuaj.
7. Provoni lojra përpara aktit seksual

KOMENTE
 • Cun krejzi02:46 - 23 Shkurt 2016
  Prsh te gjith jane duke folur si ju vjen me mir juve por dicka ju them femrave qe virgjeria eshte nder dhe nese sje e virgjer nderi juaj ka marr fund ....un pretendoj dhe shpresoj femer te virgjer te gjej dhe dk e gjej patjeter sepse te pa virgjera ka plot por un nk marr nje femer qe dikush ka ber qef me te un dua me qen i pari per cdo gje tek partnerja ime ...tung all
 • agjenti.botes.xxxxxxx19:24 - 07 Prill 2015
  info.irend.per.femrat.adoleshente..........
 • X18:43 - 17 Nëntor 2014
  A mundet dikush mem tregu se a ka mundesi gjate seksit anal me pas pak gjakderdhje, edhe me humb virgjinitetin ??
 • Hasan Kumanova16:52 - 23 Shtator 2014
  Vertet eshte interesante kjo tem dhe me shtyu qe edhe une te jap koment pak nga deshira dhe pak nga zori. Realisht mendoj qe: mashkulli i virgjer e merr gruan e virgjer mashkulli jo i virgjer le te merr gruan jo te virgjer (perse te merr gruan e virgjer)?... Jeta eshte e pa drejt nje fjale thote E paq nafaken e budalles dhe kurves sepse qe te dy kane fat kurva e merr piken e djalit budalla e merr piken e vajzes. Kjo eshte realitet dhe kam fakte te pa numerta. Pash edhe komente kur than qe femra eshte e virgjer por ben marredhenie anale dhe orale eshte turp per ate femer nuk e di se qfare ndjesie ka ti dale nje mashkullit perpara e qe eshte i virgjer ai mashkull. Mendoj qe kjo bote eshte e pa drejt. Gjithashtu mendoj qe pike se pari lind dashuria e pastaj vije seksi. Edhe nje here po them per ata kosovaret dhe ata shqiptaret. Nese nje mashkull eshte i virgjer pse te merr nje femer qe eshte jo e virgjer. Ketu eshte burreria e morali e per ata meshkujt shqipare qe nuk e kan problem virgjerine mendoj qe gabojne rend se sot eshte me ty neser e gjen ne shtrat me tjeter kend. Dhe per fund Kur une e dua nje femer ate do e konsideroje si princesh jo vetem ne seks por ne te gjitha pjeset e jetes (gruan e konsideron, shok, mik, jaran, grua, me vone nene e baba thjesht gjithqka gjithqka. Dhe ajo nuk duhet qe ate dashuri qe ta fale burri tia keqperdor.
 • Anila Hasani17:52 - 27 Korrik 2013
  Un kur kam bere seks per here te par nuk kam ndier dhimbje por kamndier nje knaqesii Dhe ju them te gjitha vajzave mos te frikesohen sepse thjesht eshtee nje knaqesii <3
 • luki00:25 - 04 Shkurt 2013
  sod per sod ka ardh koha te jet e ndershme prej asaj kohe qe te jet me ty virgjiriteti sok ska randesi per mendimin tim
 • luki00:22 - 04 Shkurt 2013
  ne te gjith mashqit kemi deshir me pas ni femer virgjine une mendoj qe sasht e drejt kjo nese ni mashkell ladron sa te mundet me femra e ne fund lyp ni femer virgjine
 • Thjesht M'bret04:50 - 20 Janar 2013
  nuk e di kam ngel pa fjal ..po pres me princeshen time qe te ndoh ..por me shum frik kam un se sa ajo ..nuk e di si ndihesh kur po kryen mardhenjen ...dhe gjat mardhenjes me thelbesoren qe esh prishja apo plasja e ujrave ,....
 • H.Gashi06:21 - 27 Dhjetor 2012
  Vajza pyetni mamin tuaj lereni pollavrat e internetit. edhe ne perendim vajzat gjermane, zvicrane, etj.. e ruajne virgjinitetin jo per ti deshmu dikujt por vetes dhe moralin te saj familiar. seksi ka lezet maksimum 5 sekonda, kurse dashuria e sinqert 500 vjet.
 • Fajkoi Zi22:26 - 01 Dhjetor 2012
  Po verej dicka teper te cuditshme, djemte kosovare e kane gje thelbesore virgjerine ndersa djemte shqiptare po duken paksa me tolerante. Une per vete, perputhem me mendimin e Katia, cdo femer ka te drejte te zgjedhi mashkullin qe e ben te ndihet mire ashtu si edhe mashkulli e ka kete te drejte. Une nese dashurohem me nje femer jo te virgjer dashurohem me ate si njeri jo me virgjerine e saj. Dmth nese ajo eshte vajza qe une kerkoj "princesha ime" une dua ate, personalitetin e saj, pse jo dhe fizikun. Nuk do te thote qe eshte e virgjer edhe eshte e ndershme edhe eshte joevirgjer dhe nuk eshte e ndershme.
 • Albulena01:39 - 07 Tetor 2012
  Por ja qe ajo qe shkrojti ky shkrojtori per per cipen e Himenit=Latinisht ka te verteten anatomike dhe fiziologjike ndaj nuk duhet ngaterruar informimi per te verteten ne cashtje tabu,marri,imoralitet, e ca me pak jo te qenurit korrekt me normat fetare islame.Por per ato breza qe vijne rioshesh vetedimja per te njohur dhe per ti perdorur armet e qejfit jo vetem me shtu fisin,tribun,por me e perdor te shkreten patllake me e shti dhe per Cef. Ka kahera qe nis fryjte nji ere e re,ajo laike qe eshte ne respekt te atyr te islamit tek na,por sa vin e po shtohet e orteku do rritet.Virgjiteti apo Virtyti? Virtyti eshte nderi deri ne vdekje per familjen tane,aj eshte me i gjate se virgjinia per nder qe zgjate deri kur i plas cipa fare. Pse ma te tshemtuemet na kujtojn na se virgjiteti eshte islam?Po pse fenat tjena se kane a?Pse keto deshtake te surratit e te shnetit qe sua kerkon anjani at'gjan e mire na bajn thirrj per virgjinitet? A ne arradhe te tyne do jina?Me privatsin teme bej ca due dhe s'ka koktrash q'tu tek na qe s'ja kallme.
 • Orkidea22:15 - 04 Tetor 2012
  I lexova me vemendje komentet e te gjitheve, se pari nuk arrij te kuptoj zhargonin ordiner kryesisht te djemve kosovar, cju shtyn te flisn kaq pis kaq turpshem kaq dhunshem per femrat??????? Jeni komplet te paedukate dhe te pashkolluar se nuk ka mundesi. Jeni turpi i kesaj faqeje dhe ketij artikulli qe sme duket me vend se nuk eshte e kohes ketu deshmohet qe shqiptaret qofshin keto dhe nga troje te tjera skane per tu civilizuar kurre. Virgjeria kur iken qofte per djemte ose per vajzat vjen si pasoje e nje marredhenieje dashurie secili di si e ben ku e ben e pse e ben. Diskutimet jane te kota. Por nje gje eshte e sigurt moral bejne vetem te pamoralshmit dhe injorantet.
 • nora11:11 - 03 Tetor 2012
  Secili pat mendimet e veta por une dua tja tregoj nje shembull-kam disa shoqe qe jan te virgjera,mirepo ato shkojne me secilin djal kryejne seks oral,anal etj.a mund te quhen te virgjera apo?edhe nese jan te virgjera me te vertet?edhe nese nje djal ka pune me nje vajze te virgjer dhe ajo nuk do ta prishe ateher ai i kerkon te kryej seks oral apo anal.e ai ne fund do ta merr per grua nje te virgjer e duhet pas parasysh se ajo mund te kete kryer shume gjera tjera perpos seksit vaginal..djema kujdes
 • X.Personi16:17 - 02 Tetor 2012
  Me falni qe po ju lodhi prap me leximin tim por juve qe po komentoni do te jua bej nje pytje : Mendoni ju para vitve 2000 apo 2005 se sa abortime kan qene e mendone tash se sa eshte rrit numri tash ne vitin 2012 a eshte mire per popullin Shqiptar a? Kush deshironi mundeni te pergjigjeni ne koemntet e juaja
 • X.Personi16:05 - 02 Tetor 2012
  Pershendetje o vllazni e motra jam XPersoni nga Kosova i lexova disa komente ama disa mu duken te mira disa jo une nuk ju po drejtohem askujt por vetem desha te them diqka une po ju tregoj prej pervojes ata prsona qe jane avanturista do mbesin gjiher edhe pse jan diku rreth 90% te popullates se kosoves dhe Shqiperise poashtu edhe per femra ato qe jan kurva do mbesin gjithehr se pa sex nuk ju rrihet kuptohet e sa i perket virgjiniteti eshte nje xhynah i madh te zoti me ja hupo edhe me lan tek All-llahu i bjen ajo sikur me mbyt nje person e keto fjal po ja dergoj te gjithve qe lene kurvizmin e avanturismin se do tju bie keq nuk menoni per te ardhmen se do te keni familje se 95% i kosoves dhe shqiperise dihet qe nuk jane virgjine per femrat por ishalla do i mer najkush se une per veti skam deshire te mare nje vajz qe sosht virgjine, ka disa njerz qe thojn qe nuk ka ma virgjine por jo nuk eshte ashtu ka edhe qe jan virgjine por duhet qe te kerkosh se ka njerz me moral qe e ruajne veten pytja vjen kshtu pse kemi ardh deri ne ket pik? pergjigjja eshte se jemi mundu me u ba si shtet e jashtme por jo qe kemi arrit sa kan ata po e kemi kalu kufinin per keq kurse per mire as qe i jemi afer shteteve te jashtme Me falni qe shkruva kaq gjate por vetem e shpreha mendimin
 • pirro14:15 - 02 Tetor 2012
  po jo o njerz qa thoni po sot ku jan vajzat e virgjera prz nese jan te virgjera jan vEtem ne "vesh",po shum mir bejn po ju a hala nuk e keni kuptuar,SE TOKA KE ME NA E KALB SI VAGINEN E FEMRES,P ASHTU DHE PENISIN E MASHKULLIT.PO KUR TA KUPTONI DO JET SHUM VON,SHFRYTZONI RASTIN SA JENI TE RI DHE E BANI SE KUR TE PLAKENI NUK JUA VAR KUSH MA,.
 • rinaaa03:30 - 13 Shtator 2012
  Po ju paskeni arritur o shqipetar... Pergezime qe jeni bere kaq liberal! Ne daqit qe ti barazonit femrat me ju ateher jepuni perparsi ta tregojn veten ne sferat tjera te jetes qe jan te barabarta se sa per mu qi, zoti ju dhashte berqet! Por un e pyes veten: kur ju merrni nje vajze qe ka bere sekse edhe me dike tjeter a mendoni qe ate frymen e saj aq... Qe ju qmend fare e ke degjuar edhe dikush apo shumkush para jushe, ata syte e saje qe qarten ne ato momente i ka pare edhe tjetri para jushe, etj... Deri dje shkau ju qiu grate, nenat e motrat e jujaja bravo sode i thoni njeri tjetrit ju o shiqpetar qe ta beni vete kete gje por mos harroni vazjat e ndershme nuk bine ne duart tuaja , ato qe i qini ju po te mund te ju shihnit jarget e burrave qe kan lepir mbi trupin e tyre do villnin o te paafte... Sinqrisht bravo juve e djem qe ende e vlersoni virgjerine, qe mbani qendrim karshi femres, dhe qe mendoni me mende e jo me organin gjenital! Por ju lutem vlersojeni femren edhe nga niveli i edukates nga sinqeriteti dhe nga gjerat qe ka kaluar ne jete sepse ne nuk na ka enda te ju nerrojm per te shtuar numrin por jeta ndojher te detyron, dallojeni ato qe u detyruan nga ato qe deshiruan...
 • skenari00:59 - 19 Gusht 2012
  kam kryer mardhenje me nje vajz dhe kur e bera heren e par smu duk e virgjer ... ?? gjak munde te themi se humbi 2a 3 pika por jo per momentin mbas 5 min si munde tma shpjegoni kete ..?
 • njoni dr12:49 - 29 Qershor 2012
  ore po ju paskeni qene te gjithe fenomena qe na permendni 2012.. un kam pa femna shqiptare qe kan shku me shqiptar ,arab,italian,grek ect.. e atehere ca duhet te mendoj une se e shkreta i ka shku keq me arabin,nuk ka pas punet ne terezi me italionin e ku ta di une...po mendjen ne koke nuk e kane keto femra.. une nuk du ta di fare ca ka bo me perpara,nqs une kuptoj qe nji femer eshte e pa moralshme dhe kerkoj nje lidhje serioze me te,shume thjesht i shmangem dhe kaq,nuk ka asigjo te keqe qe nje mashkull te zgjedhi nje femer qe ai mendon qe eshte e pershtatshme dhe nje femer e pamoralshe per karakterin tim nuk eshte e pershtatshme. ah po une nje femer te pamoralshme e coj ne shpi kur une te mos boj gjo gjith diten,se si nxirret buka gojes mos te merem,te rri te berberi gjithe diten duke bo lloqe,pazarin punen dhe pjesen me e madhe te problemeve familjare ti zgjidhi femra ...atehere po,un e coj ne shpi nji te tille. po kur une nga mengjesi deri ne darke merem me familjen dhe punoj qe mos ti mungoje asgje,nji femer te tille nuk ka per ta pa as me dylbi shpin time...e mos na boni shume moralisma per 2012.. hajt shnet e pare
 • Oltina Krasniqi21:22 - 14 Maj 2012
  pershendetje un jam 27 vjeqare dhe jam edne e virgjer jo me operacion po e virgjer nga natyra ashtu si kam lind te gjith meshkujt thon se i dojn vajzat virgjine po un nuk kam aq interesim nga mashkujt edhe pse nuk jam e shemtuar te gjith pasi ju tregoj se jam e virgjer sikur largohen se e kan thjesht aventur edhe asnjo nuk ka interesim me pas martes me mu po kur mashkujt kan te drejt me pas mardhenje pse jo edhe femnat te gjith jemi te barabart
 • shkembi17:07 - 13 Maj 2012
  I lexova shumicen e komenteve, megjitheate un mendoj se ka shume rendesi edukata familjare. Gjithkush flet ne ate menyre qe i pershtatet karakterit te tij dhe e mbron veten ne baze te veprave dhe karakterit qe ka. Un do te bej dhe nje dallim mes Shqiptareve te Shqiperise dhe viseve tjera jashte saj, sepse dihet qe shqiperia ka qene e izoluar per 50 vjet, pra kane jetuar si ne kafaz. dhe posa dolen nga kafazi apo me mire te them nga shtalla, nuk dijne se cfare bejne, dhe sillen si kafshe, por ka raste dhe me keqe se kafshet shtepiake, por sillen si egersira ne shoqerine njerezore ne rrethin ku jetojne. Shqiptaret e shqiperise 20 vitet e fundit posa dolen nga kafazi 50 vjecar, ata ishin te uritur per buken e goje dhe si pasoje e varferise, bene tregti me femrat, pra me motrat e tyre duke i shitur tek greku e italiani. nje pjese e meshkujve te shqiperise duken nga sjellja dhe fjalori i tyre qe e kane si edukate familjare jane thjeshte kafshe. dhe keto kafshe i qijne motrat e tyre, e jo me femrat tjera. FUCK YOU Shqiptare te Shqiperise
 • Anonim15:27 - 13 Maj 2012
  Me Kete koment I drejtohem Bes Dredha, Me Nje Fjal Te Vjeter Qe pothojn Qini Sa Te Mujni Se Te Qime Keni Mej MAr Bes...........etj
 • Matilda15:00 - 13 Maj 2012
  o njerez keni len kokrren e namit mir femrat po cuni 25 vjec pretendon ose ka deshir te jet i virgjer , po mir nk keni menduare ndonjher se jeta ka dhe fatkeqsi , ua sbhet emancipim me ju ....
 • Bes Dredha14:33 - 13 Maj 2012
  Ooooo Shqiptar Qini Qka Tmunii Mos T´jav Nin Hiqqq :D
 • Endri Pupa22:24 - 12 Prill 2012
  Kaiti all ta boft zoti...ke bere komentin me te sakte...eshte tamam sic e ke shkruar....jan te rrall ata djem qe e kundershtojne ate mendim...< Is 2012 and no comment..Freedom FOR ALL ...mos u lodhni me komente te tjera se nuk ia vlejne per mendimin tim RC
 • Klodi Sula22:10 - 10 Prill 2012
  i lexova komentet qe keni shkruajtur por me beri cudi ai djali te nje koment qe thonte qe jemi ne 2012 sot cdo vajze duhet ta ruaj virgjerine e saj
 • Seriozi Prizrenit19:41 - 10 Prill 2012
  PERSHENDETJE VIRGJENITETI KA SHUMM RENDSI TE MADHE NE MORALIN E 1 FEMRES POR EDHE TE MASHKULLIT, DHE ME URDHER TE ALLAHUT ESHT E NDALUME RREPSISHT MARDHENJA SEKSUALE PA MARTES PA KURORIZIM keshtu qe ajo femer apo aj mashkull qe e humb virgjinitetin para aktit martesor esht lavir-e kaq kisha per te thenn allahu ja u rujt mendjen juve qe jeni te virgjer e te paster ne shpirt qao ju pershendes
 • milano16:55 - 10 Prill 2012
  u kenaqem me keta komente te bukurea dhe te shemtuara,po do e kuptojne shume mire si femrat ashtu edhe djemte, kete gje te bukur dhe te shemtuar jeta do ju tregoje qe te gjitha.Te mirat dhe te keqijat e kesaj .
 • Florian Shetaj16:28 - 10 Prill 2012
  sot jemi ne 2012 nk besoj se nje djal pret qe nje femer te jete e virgjer.....FLAS NE PERGJITHESI,
 • Hekuran Hoti16:18 - 10 Prill 2012
  jo per femra e ksaj kohe u bo virgjeria se ne brazil qe sdihet qka po bahet msim te mir po marrin edhe kto prej ksaj faqe braavo se edhe kjo u ka mungue.
 • Aldo Naka14:15 - 10 Prill 2012
  hahahahahahahahahahhaahaa sa kom qesh ca jan keto karlliqe me se lat nom ka pjerdh bota pz goca e virgjer kta thon futi gishtat edhe masturbohu edhe nuk te dhem
 • Eugen Preci14:00 - 10 Prill 2012
  eeeeeee beje nje video me motren tende e ta shoh une se a te dhemb fuck you
 • Natalia13:41 - 10 Prill 2012
  Pershendetje. I lecova te gjitha komentet, secili ka mendimin e vet vetem nje gje po ju them mos mendoni per vete po mendoni se: ju MESHKUJ neser do jeni baba i nje vajze kurse ju FEMRA do jeni nena te nje vajze do ju vinte mire te bente vajza juaj hapin e 5???????????????????
 • ArJan Eta11:29 - 10 Prill 2012
  Një dite ishte pyetur një profesor i matematikës për vlerën e gruas... Dhe Ai u përgjigj: Nëse gruaja... është pronare e moralit atëherë ajo vlerësohet me = 1 Nëse ajo posedon bukuri atëherë i shtohet vlera e saj me një zero = 10 Nëse ajo është zemërbardhë atëherë i shtohet vlerës së saj edhe një zero = 100 Nëse ajo posedon autoritet familjar atëherë vlerës së saj i shtohet edhe një zero = 1000 Dhe nëse ia largojmë numrin një [1] (moralin) atëherë vlera e saj do të mbetet [ 000 ] , dhe kështu ajo mbetet e pavlerë. Morali dhe sjellja e mirë është vlera e femrës, stolia më e bukur e saj, nëse ajo atë nuk e posedon, stolitë tjera nuk i bëjnë dobi...!!
 • tiger01:49 - 02 Prill 2012
  i lexova te gjitha komentet me vemendje, disa jane te pranushme e disa jo. une do t'ju beja nje pyetje juve te gjitheve: te mendojme se nje djale 25 vjecar eshte i virgjer (per shume arsye: ndoshta nuk i eshte dhene mundesia,ndoshta ka qene i dashuruar per here te pare me nje femer e cila nuk e ka dashuruar kurre kete djale dhe ai nuk shikonte femer tjeter, ndoshta ne krahinen ku ai jetonte ishte shume e veshtire kjo gje,ose ndoshta nuk ju ka dhene mundesia ekonomike per kryer thjesht mardhenie seksuale me nje pro.....ut,d.m.th.ai eshte i virgjer. ose dhe e fundit ndoshta ky djale eshte si mund ta quajme shume i ndershem dhe do qe mardhenjen e pare ta kete me ate qe ne e quajme nusen e tij) ketu lind dhe pyetja ime: le te themi se ky djale u dashurua me nje femer me te vogel se vetja dhe para se kryej mardhenje i thote asaj arsyen e fundit qe nuk ka shkuar me femer tjeter, dhe kjo ndihet e kenaqur brenda vetes dhe e shpreh pak a shume kete kenaqesi, aterhere ky djale si do te ndihej n.q.s.e e ashquajtura <nusja e tij> nuk do te ishte e virgjer qofte ajo dhe 18 vjec?????? a nuk do ndihej i ofenduar ne radhe te pare ndaj vetes se tij???? a mendoni ju se do te kishte nje happy end ndermjet tyre????? dhe ne qofte se jo, kush do ishte FAJTORI????
 • Mia Migel15:10 - 31 Mars 2012
  Jan te kota fjalet
 • Adkup314:51 - 30 Mars 2012
  Lat nam o njereez. Kur do boheni isojj si bota? Akma me kohen e xhaxhit ju? Kto jan gjojna q sduhen diskutu mo se o turp. Shifni nai her televizor shifni se bot sjeni tu pa gjo xderisa arsyetoni kshu .
 • Ana el12:25 - 28 Mars 2012
  nje teme shume sociale per tu diskutuar por cdo njeri flet sipias interesit apo sipas intelektit te vet, jemi ne vitin 2012,,ku virgjeria nuk duhet te shikohet me si tabu,, femra vleresohet nga karakteri dhe shpirti qe ka jo nga ajo cipe qe per disa eshte virtyt,,ne jete mund te ndodhin shume fatkeqesi dhe jeta vazhdon si do qe te jete dhe kjo gje ndodh dhe me virgjerine,,cdo njeri ka te drejte ta rindertoje jeten e tij pas cdo situate te pakendshme,,, te rrime shtrember e te flasim drejt,,, jam femer vet dhe e di se ne ckohera po jetojme,, dhe jam ne nje mendim me KAITIN qe ka komentuar dhe me pelqen menyra e kendveshtrimit dhe parashtrimit te ceshtjes ne fjale,, jetoni realitetin me syte hapur e jo nje hipokrizi,,njeriu ka vlera me te medha se ajo gje ,,,
 • nnn01:32 - 28 Mars 2012
  vAllahi i lexova krejt komenten pa prites.. shum her u qesha me fjalt te disave qe nuk kan pritu me shkru vetem mi ba vetes reklam. ahhaha o Shqiptar , po pse asnjeher nuk mbushni mend dhe asnjher para se me komentu me mendu 3 her se qysh del ajo,dikush ka hy me tregu sa e ka madhsin e organit, dikush sa sex ne JET ka pas...... etj etj e un po ju them atyre djemve, se vet jam femer.. nga pervoja po ju them , se aj qe levdrohet ASGJE NUK KA. :))) tema ka tbej krejtsisht me diqka tjeter, e komentet krejtsisht tjeter sen , po tkish qen QKA MENDONI JU , NJE FEMER VIRGJINE APO JOVIRGJINE ESHT ME E MIR ateher ju kish pershtat ma mir... vetem nji po ju them ne baz fetare dhe ne baz njerzore,Virgjiniteti ka shum rol te madh , gjdoher ka pas,esht nder i nje femer , po sdo me than qe nese sesht virgjine me NUK KA NDER, me mir nji femer jovirgjine po qe tregon dhe shpirtin e ka te mir, se sa nji femer virgjine me ose pa nderhyrje te mjekve po qe shpirtin e ka te poshter... esht normale gjdo mashkull me dasht nje femer qe se ka pas kush para tij, po o njerz.. tpakten ju qe jeni musliman , pse nuk mendo nje gje, kur ZOTI krijuesi e gjithckaje qka ne e dim dhe se dim , cka neve shofim dhe nuk e hsofim e ajo egziton .. kur aj fal , kush jemi more ne qe sgjedhim shum e bami kinse jemi diqka, plus asaj ofendojm vajza .. perdoret fjala lavire.. po ato qe shkujn ashtu , ajan tesigurt qe nana , motra , vajza e tyre ka qen virgjine kur dikush e martoi... mendoni o njerez ..VIRGJINITETI ESHT NDER ksaj un i ri mbas , po nuk do me than qe nji vajz nuk ka nder nuk ka moral dhe nuk esht shpirt mir nese per x arsye ka ndodh me hup at. E per ata qe me vetdeshir e bejn , per te ndjerr QEFE ... edhe pse skemi drejt me ofendu dhe me kritiku gjdonjeri pergjigjet para krijuesit nje dit, po prap un nuk jam e ati mendimi qe bejn MIr,, mfalni shum e zgjata po esht tem qe vertet ka shum per te then.
 • shqiptar der ne vdekje18:03 - 27 Mars 2012
  me vjen turp kur lexoj komente te tilla nga bashkombesit e mij..... per mendimin tim o shqiptar kjo qe eshte shkruar ne ket artikull esht shum e vlefshme.... mes e prekni ket tem ne siperfaqe por mundohuni ti kapni thelbin,,, kur do te behemi si bota vall??!! ja nga kto gjera te vogla fillohet... e ku esht e keqjq se e merr gruan te cvirgjeruar? madje un mendoj se grua me e mir esht ajo qe ka ber te pakten nje here seks se sa ajo qe ka nejt gjith jeten me pranga ne duar, per arsye se sapo ajo te martohet, paffffff shperthen dhe hajt ta mash me pastaj..... kshu qe ndryshoni mentalitetin o shqiptar
 • allah man tok 15:59 - 27 Mars 2012
  mana o allah ose ma mir lshona kejt qka o tu ba ne ket dynja
 • Nora 13:50 - 27 Mars 2012
  o njerz.. te gjithe ju qe thoni mendimin tuaj keni te drejte ne njefar menyre.. ky artikull nuk do te thote qe ajo qe e lexon me i fut gishtat e me ba siq thote ketu.. po kjo nenkupton qe sikur femrat ashtu edhe meshkujt te mesojne me shume ne lidhje me kete teme.. per te rriturit.. se nese e lexon nje adoleshente edhe ajo vet vendos per veti se qka don me ba.. mirepo.. edhe asgje nuk ka dem prej ketij leximi.. se ke ske ky artikull shqiptarkat e zeza fetyren naj muren.. edhe hiq pa dite me lexu ka pas femra qe kane shku te burri pa virgjinitet.. po ky qe e ka postu kete shkrim e ka per detyre me shkru diqka.. se e ka pune.. po eshte normale qe secili mashkull qe don gru per shpi e jo per kojshi ka qef me kan e virgjer.. mirepo.. eshte mire me lexu pak se ska dem prej leximit veq meson.. keshtu qe prap secili bene zgjedhjen e tij te saj si ja don zemra.. edhe hiq pa shkrime.. e marrim kon dojme jo kon na thojne
 • EEE23:04 - 26 Mars 2012
  sa rob te lodh qe jeni, po lexojeni o ju hengert se mir ju ben dhe ju meshkujve, se ju dini vetem me ta hyp si kafsh, kam degjuar ter ato raste te gocave qe kan shkuar n spital me shum te qepura se i keni shqyer nga posht, kshuqe plasni syt dhe msoni pak se si duhet trajtuar organi femeror, apo drunj do ngelni ter jeten?
 • Sela Klin14:46 - 26 Mars 2012
  valla veq ne rufsh hala pa dal vajza prej nanes se vet se tash pe din edhe qa e kan
 • kexho.,., dr13:30 - 26 Mars 2012
  ksaj i thon kari-npidh mos e drridh .,,.,. kujt si pelqen mos te lexoj mer vlla,, pse kto do i japin mend vajzave te sotme me e humb ose jo virgjerin
 • Adi Pg ╰დ╮╭დ╯12:56 - 24 Mars 2012
  po mir me ti qe ke provuar shum hajde provoje njer ketej nga lagja ton se do mbetesh e kenaqur per gjith jeten
 • Ilenia Lombardi14:57 - 23 Mars 2012
  Hahahahahaha te gjith idjotet me falni per shprehjen bejne pordhka e sidomos keta qe flasin me shume se e kemi te madh kam kaluar shum kam prishur shum edini ne fund cfar marin per grua ate qe e kan ksluar t terre edhe me thoni se seshte e vertete hihihhihihihihihi edhe vet pastaj perfundojn edhe gayyyyyyy hihihihihihihhihihihi beni pordhka beni se dardha e ka bishtin mbrapa thone hahahahahaahah eeeeeeee kjo eshte jeta po te qishe do te te QINNNNNEEEEEEEE . Ajt gezuar shum shkrim i vlefshem megjithse ketu ku jetoj une e mesojme ne shkoll ne klasen e tete si i bie ne shqiperi .
 • mrekullia14:56 - 23 Mars 2012
  O Zot O Zot po te kisht qen tema diqka sa i perket fes muslimane nuk do te kishit qen aq shum te interesuar dhe nuk do te kishit len aq shum komente mana tok mana tani po thojn kjameti mu ba po moti osht dasht me na lshu kjo tok qka po man O Zot ne dor tane.......
 • ISL.11:13 - 23 Mars 2012
  Sa njerez pa nivel(shumica)kane hyre ne diskutim aq me teper disa qe krenohen me organin e tyre gjenital dhe nuk e kuptojne se jane vete te tille.....
 • Corleone22:09 - 22 Mars 2012
  Ishalla boni ma mir se kerka sjeni po cha me bo ton gabojn ka 1 her 2 her smunesh me gabu :S
 • hamshori21:24 - 22 Mars 2012
  un jam mesues per vajzat e virgjera,,,,kush e ka me merak tevi tek un,se nuk ka per te ndjer dhimbje.........di te luaj me vajzat ekam ne natyr kte ....por kot diskutohet per virgjerin,se esht specje ne zhdukje..gjithsesi un ju mirpres vajza,?
 • loca loca11:59 - 22 Mars 2012
  te mesosh dicka me shume , nuk eshte kurre gabim, qofte kjo dhe per gjera intime . mos u boni rob te trash tani :D
 • Vani Shehu11:11 - 22 Mars 2012
  une mendoj se ndershmeria e nje femre eshte ajo e virgjerise,,,e dikush ktu po thot se ata qe jan te virgjer jan 2000 vite mbrapa por po te them se prostitucioni eshte shume me i vjeter se sa ndershmeria e nese ti mendon se ata qe jan te virgjer ne 2012 jan 2000 vite mbrapa po te them se ne kohen e faraonit lakuriqesia ka qene shume e perhapur..... kjo do te thote qe ti je shume me mbrapa se ata qe jane te virgjer/a.. pas kesaj ti ktheje nga nje here tehun nga ana jote.:)
 • dafi14:18 - 21 Mars 2012
  Edhe pse ne jet na shfaqen disa gjera qe nuk i presim po duhet te jemi te vetedijshem se qka te bejme se normal virgjeria e nje femre edhe shum e rendesishme se ajo e tregon moralin e vet me qat pun nje femer se shkon sa her tja don qefi me llojlloj djem qysh mi than asejna e moralshme po djemt sot ma shum pi dojn vajzat se nuk jan te virgjeta pse pespe ka rrall asi vajza po ma ne fund kur po dojn kishe menja mu martue tash une pe lypi ni vajz se osht e virgjer e pse deri sot nuk e dojshe virgjerin sepse nuk ki mujt me gjet leht mirpo as tash nuk besoj se mundesh me gjet. une kisha than ju lutem pa ofendime se ka vajza se bin ne grackat e djemve se na rrejn shum e na i besojna tani ma ne fund na del keq po ka edhe vajza te moralshme po ka edhe djem te moralshem ju kisha pershendet shum te gjithve
 • mozaik13:51 - 21 Mars 2012
  perse duhen te jen femrat e virgjera..?mos 18 deri ne moshen 25 vjeq eshte kenaqesia me e madhe e ,ardhenjeve seksuale si per femra dhe per meshkua keshu qe sa te mbushni 18 vjeq humbeni virgjerin se nuk eshte naj gje kush e di se ca...me respek erion mera
 • Rt12:40 - 21 Mars 2012
  Fjalet e duhura vijne gjithmone ne mend pasi na ik Koha!
 • Kaiti18:41 - 20 Mars 2012
  akoma jetohet me idene qe nje vajze e virgjer eshte e ndershme dhe nje jo e virgjer eshte e pandershme. Mund tju them nje shembull nga familja ime dhe pastaj me thoni mendimin tuaj, Kusherira ime 23 vjec e virgjer gjitthmone ne pritje te dashurise se vertete dhe e bindur se virgjeria eshte vetem per burrin e saj. Ok shume mire nuk paragjykojme asnje per mendimin e vet personal. Disa muaj me vone kusherira ime gjen dashurine "e vertete" dhe kryen mardhenie . dhe pas disa muajsh kupton se ai nuk eshte personi i duhur per te dhe pastaj fillon e krijon lidhje me shume meshkuj te tjere njekohesisht. Pse do thoni e beri kete gje?? Sepse kur nje njeri nuk ka eksperienca nuk di te zgjedhe ate te duhurin. Pse meshkujt kalojne disa femra derisa arrijne te gjejne ate te duhuren? e pse femrat sduhet ta bejn kete gje?? Dhe sipas statistikave te fundit ne shqiperi shumica e vajzave "te virgjera" jane te qepura permes rrugeve kirurgjikale me nje operacion shume te thjeshte i cili mundesohet ne spitalin gjinekologjik ne Tirane dhe kushton veten 50 milek dhe zgjat vetem 20 minuta dhe hop si me magji kthehesh prape e virgjer. Nje pyetje per djemte do te preferonit te martoheshit me nje femer jo te virgjer por qe mund te jete e virgjer ne shpirt ,apo nje femer e virgjer ne thonjza qe ka kry nje operacion te tille dhe qe ju hedh hi syve?? mbase do ju pelqente kjo e dyta, ndonjehere genjeshtra te ben me te lumtur. dhe sa per informacion cuna te dashur kto vajza te 'virgjra" jane perhapur shume kohet e fundit kshu qe perpiquni te shpikni nje makineri shkencoreqe te arrije te shikoje se cila esht e virgjer e vertet dhe cila me operacion. Virgjeria e femeres qendron ne shpirt e jo ne nje cipe te holle e quajtur himen e cila eshte katandisur si silikoni i gjoksit. Respekte dhe kujdes !!! :)
 • Kral Krasniqi17:55 - 20 Mars 2012
  Pershendetje nga Kral Krasniqi une per vete keti Gazetari do tija kisha dhene nje note negative. Arsyja:Une e kam lexuar tekstin me vemendje po eshte nje gabim i madh per kete shkrim se ne vend se te shkruhen tema edukative shkruen disa tema qe edhe kafsha dine per ato gjera. Pse p.sh te mos e bani nje Artikull si te mos humbni virgjerin te mos viet deri te Amoraliteti,mirpo preken disa tema qe nuk kan te bejn me edukim. Me Respekt A.Krasniqi
 • Bru Nno15:38 - 20 Mars 2012
  E lexova me vemendje te gjith kte shkrimin por nuk arrita te kuptoj nje gje, Si tja bjm ne qe e kemi karin te madh. Psh un njeher Bera sex me nje Moldave dhe nje xeb te dyja te virgjera po ato qan nga dhimbja dhe filluan te dridheshin , Ne sna mbajn dot ato te zhvirgjeruarat jo me te virgjerat . Flm pr mirekuptimin tani ika se mu ca kari :)
 • RENATO Renato14:44 - 20 Mars 2012
  o ti gazetar qe e ke shkruajtur kete,shume i komplikuar ne shkrim ti,perdorje shume fjal te medhaja mirpo jo i gjithe populli i kupton fjalet e medhaja,prandaj heren tjeter perpiqu te jeshe sa me popullor ne shkrime apo ne gjera te tjera,na hengersh rrocken me gjithe ato denglat e tua
 • RT12:54 - 20 Mars 2012
  Jam 26 vjeqar dhe deri me sot sme ka ndodh me pas mardhanie seksuale me 1 vajze qe ka qen virgjinie, kom pas X Raste qe kom kalu me vajza te virgjera mirepo se kom leju veten qe me e prish 1 vajz kur skom dit se qysh vjen puna ma vone gjith i kom mendu senet nese ndodh kjo nese ndodh kjo, dhe nuk kam prish as nje vajz deri me sot ... kom pas sex mirepo me vajza qe skan pas virgjinitet, eh me vjen keq qe disa djem i premtojn gjithqka nje vajze deri ta e bejn pervete e mandej i thojn shko ne rrs,pse se qellimi i tij ka qen vetem sex-i jo me pas diqka ma shum, eh tani ja ska vajza te ndershme, une kom kalu mbi 1vjet me nje vajz qe u kan e virgjer mirepo se kom shfrytzu, kom mendu ma shum e jo vetem knaqsin aty per aty, keshtu qe ma shum i nxa fajtor disa djem (edhe pse vet jam djal) se femrat qe besojn ne premtimet e djemve. ju pershendes e kaloni mire
 • Kaiti15:33 - 19 Mars 2012
  Mendoj se ky artikull eshte i vlefshem per ata njerez qe me te vertete mund te quhen njerez te vitit 2012 dhe jo per njerezit qe kane ngelur ne epoken para 2000 vitesh e me pas deri ne 1991.Pse meshkujt kerkojne virgjerine nga femrat dhe vete shetisin ku jo don qefi dhe pastaj kerkojne llogari dhe per veten e tyre thone se ata jane meshkuj dhe se ju lejohet cdo gje? Te dashur meshkuj perpara se te gjykoni nje femer ju lutem duhet te lexoni disa libra mjeksore dhe shkencore te cilet pohojne se hormonet seksuale jane te barabarta si per femrat dhe per meshkujt dmth qe nje femer dhe nje mashkull ka te njejtat hormone seksuale dhe kjo perkthehet ne te drejten qe te dy kane per te kryer marrdhenie. Jetojme ne vitin 2012 dhe akoma kemi ngelur kaq shume mbrapa saqe eshte gjynah kur degjon te rinjte te flasin ne kete menyre .Perse nje femer duhet te presi burrin e saj per te kryer marrdhenie per here te pare??? A nuk ka ajo nevoje te kete nje lidhje me perpara dhe te ndjehet mire? Le te themi se nje vajze lidhet me nje mashkull dhe do qe te martohet me te ,kalojne disa kohe bashke por planet nuk shkojn ashtu sic duhej dhe ata ndahen dhe nuk martohen , supozojm qe kane kryer dhe marrdhenie. Pas disa kohe me vone vajza njeh dike tjeter dhe martohet, cfare duhet te mendojme qe ajo nuk eshte nje vajze e mire sepse ka kryer marrdhenie me para?? Mendoj se duhet te jemi shume me te hapur ndaj ktyre problemeve . Askush ska te drejte te gjykoje askend ,VETEM ZOTI AI PO. Dhe nqs humbja e virgjerise eshte nje mekat atehere zoti i fal mekatet. Ktu politikanet po shkaterrojne e po vjedhin boten e spo u thot gja njeri e as zoti spo i ndalon luftrat neper bote, kshu qe lerni cdo njeri te bej jeten e vete dhe te dini nje gja qe si meashkulli dhe femra jane te barabarte ne cdo gje pa perjashtim, dhe kete gje ka ka thene ZOTI ne bibel dhe ne kuran, e ka then ai ZOT qe ju thoni se e besoni por qe se keni idene sepse nuk lexoni por interpretoni sipas interesit. Te dashur meshkuj nqs kerkoni llogari dikujt te jete e virgjer atehere shikoni nje here veten ne pasqyre perpara se te beni nje propozim te tille. Respekte
 • Skifteri13:41 - 19 Mars 2012
  Po virgjeria eshte nje teme tabu por tash ardhe koha e humbin virgjerine dhe prape e kthejne ate permes operacionit keshtu qe edhe kjo ska met sen mo
 • fjora11:52 - 19 Mars 2012
  te gjith ju meshkujt flisni se sa eshte e rensishme virgjeriteti.... por e flisni vet per te femres...e per moralin e saj... e ju??? eshte e thjesht te gjykoni te tjert e te thoni si duhet te bejm!!! e ju??? un skam njohur mashkull qe te ket qen i virgjer ...o mashkull qe tket then do mbaj virgjeritetin per gruan qe do marr....athere si femrat qenkan "kur..e" e njejta jeni dhe ju....e meqe ne spaskemi moral e njejta ju... un dua burr te virgjer athere.... dhe se vet sjam.... dhe sdo e martoj pos qe... kam per ti kqyr gjith jeten e me cin ka qen... deri sa te jem e sigurt... e di si do mbaroj kjo pun?? qe un do rri pa nje burr...se te gjith para se te gjeni gruan jeni svirgjeruar....se meshkuj eshte PA MORAL...gjithje ka qen e gjithnje do jet sidomos SHQIPTART.... shqiptart qe flasin per tjert e nuk shikojn problemet e veta
 • oda11:06 - 19 Mars 2012
  omir eka seshumica po ehumbin virgjerin me familje tevet pondihet gjithqka se prindrit vajzen etyre embyllin neshtepi ejo normal duhet ta provojjeten evet medinekn te afre valla atere te buuri po shkoin hazer pa cipp hahhaaaa
 • Brisi 18:34 - 18 Mars 2012
  O njerez ktu ska asgje per turp mbi te gjitha kto gjera mesohen ne shkolle te lart ne fakultete e mjeksis ,, Kto jan gjera edukative qe cdo kush duhet ti dij per Kultur. Brravo autores/it per shkrimin ti hapi mendjen ca njerezve qe nk din si te sillen me femrat e tyre.
 • Lali Elb13:56 - 18 Mars 2012
  lat nam lat ca jan kto gjana qe publikoni
 • profesori00:23 - 18 Mars 2012
  Oj ti kosov po vajzat si ti oj qyr e gjal proletare esht turp ta perdorish ket emer kosovar oj e flliqul ne nder e morall je per at se ty ste pelqen shkrim e ti ke mebt me gjet gabim kshyr gjeje virgjinteti ku e ke humb te cilin as vet se di me ke ..turp kosova qe et ka ty oj qyr se laviret si ti si duhen kombit shqiptar
 • Terminator F117:29 - 17 Mars 2012
  Obobo si ndryshoi komplet ideja e textit... Po ky eshte nje text edukues ska per qellim te propagandoje njeri. Ky text eshte edhe per ato femra qe jane ende te virgjera dhe se shpejti do martohen meqe shume njerez (besimtare apo jo) besojne ne seks mbas martese. Fakti qe seksi ne adoleshence po shtohet qendron, prandaj dhe dikush me qellim te mire eshte perkjekur qe ta bejne ne menyre te drejte, pa lene pasoja te femra.
 • zeshkani15:02 - 17 Mars 2012
  sikur te mos ishte aq i rendesishem virgjinitet nuk naj kishte dhuruar zoti, por ka aq rendesi te madhe sa qe tregon moralin e femres dhe ata te cileve ju duket kjo nje prapambeturi e madhe po ju them se zoti kishte diten me jav dhuru edhe kafsheve por nuk kan virgjinitet kafshet por ne duhet te dallojm prej kafsheve...
 • Dafina Thaqi14:43 - 17 Mars 2012
  Valla qka po sho e qka po ndi nga mashkujt shqiptar edhe prej ni femre se vepron kesht marre turp me ju ardh mozamakeq ajo esht e gjith kujt private aty nuk ka kush me bisedu amo hiq aty duhet vetem dy persona duhet te din qka esht puna e jo krejt bota apo interneti bre zoti mos lasht paju marru turp esht a turp
 • Elona Elaa13:49 - 17 Mars 2012
  ohh sa mir kur humb virgjerin
 • sheqerka13:40 - 17 Mars 2012
  Para se te gjykoni te dashur njerez loqgjikoni se per qfare behet fjale ne kete postim, pastaj vendosni te flisni per diq .
 • Sokol Gezhoja13:09 - 17 Mars 2012
  pershendetje ok kjo qe thoni eshte ose qe keni shkruajtur duet qe edhe ti dim disa gjera nga kjo fush ok jemi ca mbrapa por duen ndryshuar disa gjra dhe besoj se edhe gocat duet ti din disa gjera te tilla dhe duet te lexojn dhe juve duet te shkruani me shum ne lidhje ne kete fush se na orjentoni se si duet te veprojm edhe ne meshkujt
 • kosova12:20 - 17 Mars 2012
  o ti profesori qe paske shkrujt po qa po e lexon komplet ti nese ski qef mos e kqyr hiq edhe mos u muno me gramatik me shkrujt se 100 gabime i paske bo hahahahah po lopa qe te koke pse femra qe ska virgjinitet te koka lavire per ty moj lop tqifsha gllupin e nanes
 • profesori10:26 - 17 Mars 2012
  Pershendetje. Sa i perket keti artikulli qe e ke postu me te verte esht turp si. Të njohë mirë anatominë e organit tuaj si dhe ku duhet prekur nga ana e mashkullit 2.Zbuloni veten tuaj. 3. Shihni foton dhe gjeni pjesët në trupin tuaj 4. Tentoni për masturbim nëse dëshironi 5. Provoni të fusni gishtat në vaginën tuaj nëse ju e dëshironi këtë gje dhe ju bën të ndiheni mirë 6. Provoni ushtrime relaksuese për muskujt e vaginës tuaj. 7. Provoni lojra përpara aktit seksual Kto jan marina per te postu se lexohen edhe nga femi e si mendon ti qe ke posti ket mendon se ke be nje gje te till e meson se te fut gishtin turp i madh me mir te jet virgjire der at moment kur te martohet apo te humb virgjinitetin e te behet lavire po ske faj ti qe e ke postu se ju esht dhen e drejta cdokush te perdor interent turp i mad esht kjo......Te jipet dicka cka ja vlen te lexohet ndoj artiull qe meson dicka nga aj e jo kx qe u postua .Se ndaqi me kanun ndaq me fe esht e ndalume te humbet virgjinitet,po te jesh e virgjir esht s eke rujt nderin e familjes po ka koh kur humbet per at esht caktu martes e jo et humbish virgjiniteti qysh ne mosh shum te re sic po ndodh sod ne ket koh.humbi morali humbi nderi me ..po disave ato vajza qe jan te virgjiresha po ju duken te mbrpambetura apo populloreqe selake .E le te del nje mashkull shqiptar qe e kish mar nje vajz qe nuk esht virgjinesh asesi sdo e pranoje po kan deshir te luajn me vajzat ti premtoje se do te mar vec ta ket ne shtart e et bej qef vetit e pas nje kohe e len dhe plus qet nje mij fjal ajo lavire ajo kshtu un e kam pas ne shtart ja kam be ket at turpi esht le te niset secili prej nesh se gjith kemi motra si esht dikush te ja ben motrave tona e ta len si do ndihemi ne ,a se e bejm me vajza tjera ska der vec te knaemi ne e pastaj ajo lavire ajo kshtu ..Aj qe e ndien veten shqiptar\ nuk ja ben te keqen askujt...
 • Enderra Feminore10:08 - 17 Mars 2012
  sa mbrapa ka ngelur mentaliteti shqipetar... sjan keta njerez qe paragjykojne edhe shkrimet e te tjereve.... ppfff...
 • Anonymus10:04 - 17 Mars 2012
  O shqiptart e shkret meten tu jap komente fyerse per cdo gje qe ka te beje me seksin. Pse po hapni artikullin nese e dini qe nuk ju pelqen, a po keni qef me lexu nihere per kto sene masnej shaj, e tekenj tu i lepi buzet ka ta lexoni kete artikull. Jemi dhe kemi per te mbetur populli me palidhje ne bote. Jemi shume popull cinik dhe i pa lexuar andaj edhe japim kommentet te llojit fyes dhe arrogant pa pike intelegjence ne te.
 • Kushtrimi Trimi09:54 - 17 Mars 2012
  Ishalla I bon Motra jote Gjitha keto ti qe e ke postu ket shkrim, ishalal i fut ajo gishtat keshtu si e meson ti, marre duhet met ardh me postu ksi shkrimi, ti duhet ti mesosh ta ruajne virxherin per burrin e vet qe te ken moral, apo deshiron te marresh lavire, Marre per ate bij shqiptari.
 • forca09:52 - 17 Mars 2012
  naka pshtu femrat ska ma virgjire ashtu kshtu virgjiri asht ndertim pa leje herdo kurdo duhet mu thy
 • Kushtrimi Trimi09:50 - 17 Mars 2012
  Marre i qoft ati bij Shqiptari qe e poston kete Shkrim, Marre me mir osht si ti mesosh te punojn mos te jen lavire ti shkon i thua futi gishtat, si ta humbesh virxherin, duhet ti thuash ruaje virxherin per burrin tuaj ateher ki moral, Shqiptart Vriten ne Maqedoni Jep lajm per ta, e jo ksi mi msu si te bejne sex, ti mesojn mos ta bejne ta ruajn ate per burrin e vet, e jo te marrum ne lavire ne shtepi ti martojna. Marre ai qe e ka postu pa ja qi nanen mos metsha Ishalla i Lexon motra jote kto shkrime e i bon qashtu qysh e ke shkruu ti let i fut gishtat ajo.
 • Happy Skip20:12 - 16 Mars 2012
  Ose vajza sic e dini ju menyren me te sigurt, vetem gjeni nje person dhe gjicthka mori fund. Besoj qe kjo eshte menyra ma e let.
 • pake15:42 - 16 Mars 2012
  nga e di ti?
 • Eri Sula14:19 - 16 Mars 2012
  ?
 • Eri Sula14:00 - 16 Mars 2012
  mos u lodhni kot me kshilla se ska femra te virgjra me .
 • Lindita Kryeziu14:00 - 16 Mars 2012
  po nuk e kan problem femrat sot ket pune,