English

Futbolli egjiptian pezullohet nga ndeshjet deri në fund të 2013

Një 13-vjeçar është qëlluar për vdekje në trazirat në Port Said, pasi ekipi i futbollit të qytetit egjiptian u pezullua,të luajë, raporton media shtetërore.

Pas dhunës gjatë natës, përleshje të reja shpërthyen të shtunën në mes të tifozëve të klubit Al-Masry dhe forcave të sigurisë.

Al-Masry, një nga ekipet më të mra të futbollit të Egjiptit, është ndaluar për dy vjet për dhunën e shkaktuar në stadiumin e saj, në shkurt të këtij viti ku vdiqën 74 persona.

Një hetim penal vazhdon lidhur me këtë incident.

Pezullimi i ekipit të Al-Masry nuk do të luajë deri në fund të vitit 2013.

KOMENTE