Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Milan nuk i frikësohet Barcelonës, thotë Allegri
English

Milan nuk i frikësohet Barcelonës, thotë Allegri

Massimiliano Allegri insiston se AC Milan nuk ka frikë në ndeshjen e së mërkurës me Barcelonën për çerekfinalet e ligës së Kampioneve në San Siro të.

"Ne jemi të qetë, ne jemi në tetë më të mirët në Europë, që nuk kishte ndodhur për katër vjet," tha ai.
"Ne e dimë fare mirë kjo është një çerek-finale shumë e vështirë, po aq e vështirë, edhe për Barcelonën që janë më të preferuar se ne.
"Ne i dimë pikat e forta të tyre, por nuk kemi frikë. Ne kemi nevojë për të luajtur në mënyrën se si ne dimë por nëse ne nuk e menaxhojmë atë, ne do të duartrokasim simbolin e Barçes Trajnerin Guardiola dhe ekipin e tij.
"Ne nuk do të luajmë me frikë, ne do të luajmë një ndeshje të madhe me shumë përpjekje.

"Ne e dimë pak a shumë se si ata luajnë, por kjo do të jetë një ndeshje e madhe, shumë e vështirë nga pikëpamja psikologjike.
"Por nuk do të ketë nevojë për të motivuar lojtarët.
Të dy palët tashmë u takuan në fazat e grupit dhe, edhe pse rezultatet ishin afër - një barazim 2-2 në Spanjë dhe 3-2 fitores për katalunasit në Itali - Barcelona duket qartë se ka dominuar dy herë.
Allegri thotë se ekipi i tij duhet të shënojë, dhe ai është zotuar për të sulmuar.
"Ne do të luajmë me Barcelonën, me motivimin kurajo dhe qetësi," tha ai.
"Nesër unë shpresoj që të shoh Milanin tim, ne kemi nevojë për të shënuar dhe pastaj kualifikimi do të vendoset në Barcelonë.
"Ne duhet të përpiqemi për të zvogëluar gabimet në minimum".

"Është një lojë e rëndësishme për të gjithë, tradita thotë se Milani ka bërë gjithmonë edhe në Ligën e Kampionëve dhe kjo histori duhet të vazhdojë."

Allegri ka thënë se Ignazio Abate nuk do të jetë në dispozicion, por veteran Alessandro Nesta, i cili nuk ka luajtur për disa kohë, ka të ngjarë të jetë partner i Mexes Philippe në qendër të mbrojtjes në vend të Daniele Bonera.

KOMENTE