Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Barcelona-Ac Milan sot në orën 20:45. Allegri shpreson të jetë me fat kundër Guardiola-s
English

Barcelona-Ac Milan sot në orën 20:45. Allegri shpreson të jetë me fat kundër Guardiola-s

AC Milan dhe Barcelona sot në mbrëmje do të takohen për herë të tretë këtë sezon si evropianët më të rëndësishëm, të cilët përgatiten për kick-off në UEFA çerek-final, Ligën e Kampionëve.

Milani nuk ka arritur të rrahë Barcelonën që nga tetori i vitit 2004 pavarësisht përpjekjeve të grupit në fushë.
Takimet zbavitëse demonstruan që Barcelona është ekipi më i mirë.

Lionel Messi, i cili ka shënuar 30 gola në 25 paraqitjet e tij të fundit në Ligën e Kampionëve, ka të ngjarë të provojë përsëri një kërcënim për Massimiliano Allegri.
Por Allegri mirëpret përsëri mbrojtësin Alessandro Nesta dhe Robinho nga lëndimi dhe Kevin-Prince Boateng që bëri replikë kundër romëve.

Barcelona gjithashtu ka dhënë ndeshje mbresëlënëse, duke fituar shtatë ndeshjet e fundit e tyre të ligës,por mbetet përsëri gjashtë pikë prapa liderëve Primera Liga Real Madrid.

Ekipi i Guardiolës do të rritet me kthimin e mbrojtësit Dani Alves, i cili u pezullua në Majorka.
Pep Guardiola ka marrë dënime më shumë se çdo ekip tjetër në Ligën e Kampionëve këtë sezon (tre).

KOMENTE