Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Barcelona-Milan sot në 20:45. A do jetë Barcelona në gjysmëfinale?
English

Barcelona-Milan sot në 20:45. A do jetë Barcelona në gjysmëfinale?

Pas një rezultat 0-0 në ndeshjen e parë të, takimi i kthimit mes Barcelonës dhe Milano në Ligën e Kampionëve mund të jetë loja e sezonit evropian deri tani.

Milani do të ketë qenë në anën më të lumtur nga takimi në San Siro vetëm një javë më parë.

AC Milan do të takohet sonte me Barcelonën në Camp Nou në Ligën e Kampionëve në ndeshjen e kthimit për çerekfinale. Rossonerët për një datë në gjysmëfinale.

Edhe pse Barcelona nuk ka qenë rrahur në shtëpi, në Evropë që nga tetori 2009, Milan do te dashurojë shanset e tyre sonte. Italianët ishin në gjendje për të marrë një barazim në takimin e fazës së tyre të grupit në Camp Nou në fillim të këtij sezoni.

Klubi do të jenë ende pa Thiago Silva dhe Mark van Bomel, por ka marrë disa lojtarë kyç që janë kthyer nga lëndimet e marra më parë. Alberto Aquilani, Ignazio Abate dhe Alexandre Pato janë kthyer për Rossonerët, dhe të tre do të kenë më shumë gjasa të bëjnë një pamje të mirë.

Dhe shumë pak na ndan nga fillimi i lojës, dhe le të shpresojmë që Barcelona të korrigjojë apo të marrë fitoren e humbur nga java e parë e takimit me Milan.

KOMENTE