Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Teknologjia e informacionit përbën universin virtual të të rinjve shprehet Berisha
English

Teknologjia e informacionit përbën universin virtual të të rinjve shprehet Berisha

Sali Berisha ka marrë pjesë në konferencën "Arsimi shqiptar në moshën dixhitale" ku ka folur lidhur me prioritetin e qeverisë së tij në këtë drejtim

Ai ka theksuar se gjatë vitit 2012, Shqipëria do të jetë një superfuqi në këtë fushë.

Ai u shpeh:"Do të ketë internet në çdo klasë. "Do të ketë internet në çdo klasë. Teknologjia e informacionit përbën universin virtual të të rinjve"

Në konferencë morri pjesë dhe ministri i arsimit Myqerem Tafaj i cili theksoi se shqipëria po ecën shumë mirë dhe me hapa të shpejtë në drejtim të zhvillimit të arsimit.

KOMENTE