Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Juventus - Lazio sot në 20:45. Kush do të fitojë?
English

Juventus - Lazio sot në 20:45. Kush do të fitojë?

Trajneri i Juventus Antonio Conte edhe një herë ka një skuadër të plotë në dispozicion pa dëmtime apo pezullime, që ishte një merak për të.

Duke u fokusuar të sigurt në mbrojtje kohët e fundit, Juve ka të ngjarë që të rrijë me tre mbështetës në pjesën e prapme Stephan Lichtsteiner dhe Paolo De Ceglie bashkohet me treshen e Arturo Vidal, Andrea Pirlo dhe Claudio MARCHISIO në mesfushë.

Ndërkohë, Fabio Quagliarella, pasi shënoi në dy ndeshjet e fundit të tyre, ndërsa Alessandro Matri i impresionuar si zëvendësues në fitoren 2-0 ndaj Palermos duke krijuar qëllimin e tyre të dytë, mund të zëvendësojë Mirko Vuçiniç.

Lazio mori një hap të madh drejt kualifikimit Champions League duke mposhtur rivalët e Napolit 3-1 të shtunën, por edhe njëherë do të mungojnë disa lojtarë të mirë si sulmuesi Miroslav Klose, mesfushori Senad Lulic dhe Andre Dias për shkak të lëndimit.

Pas shfaqjes së fundit, Hernanes mesfushori brazilian, i cili ka tetë gola në Serie A këtë sezon, do të mund të bjerë në stol në favor të Alvaro Gonzalez me veteranin Stefano Mauri duke e lëvizur në qendrën e sulmit mbrapa Tommaso Rocchi.

KOMENTE