English


Si të hiqni qimet në zonat intime? Modele (FOTO)

Shumë njerëz i heqin qimet në zonat intime për shumë arsye të ndryshme. Ndonjëherë është seksuale, ndonjëherë është praktike.
Ka përfitime të tilla si erë më pak dhe një vështrim më të mirë nën një kostum banje.
Disa thjesht i pëlqen mënyra se si duken. Për të tjerët, kjo është vetëm një mënyrë interesante për të qënë të ndryshëm.

Disa njerëz i heqin komplet qimet, disa të tjerë i bëjnë me modele, kjo është dëshira e gjithsecilit.
Heqja e qimeve në zonat intime nuk mund të hiqet asnjëherë në mënyrë definitive as me brisk, as me depilim e as me lazer, ato vijnë e rrallohen me avancimin e jetës.

Si të hiqni qimet?

Nëse qimet tuaja janë shumë të gjata së pari:
- pritini me gërshërë sa më shkurt të jetë e mundur(gërshërët të jenë jo me majë të mprehtë dhe të jenë të dezinfektuara para përdorimit, jo të keni prerë gjëra të tjera më parë)

- bëni një dush të ngrohtë me qëllim që qimet dhe lëkura të zbuten dhe të bymehen. Gjithashtu duke u siguruar se lëkura juaj është e pastër do të do të ulë shancet për acarim dhe infeksioni.

- përdorni briskun e pastër dhe të ri, duke e përdorur në drejtim të rritjes së qimeve. Mos ushtroni presion të madhh pasi lëkura është e ndjeshme dhe më e ndjeshme vjen drejt pjesës qëndrore të organeve genitale. Sidomos në qoftë se kjo është hera e parë, mos u shqetësoni për rruajtje super. Ndërsa ju vazhdoni të hiqni qimet trupi juaj do të mësohet me të dhe ju do të jeni në gjendje t'i hiqni më mirë herës tjetër. Por tani për tani meereni lehtë dhe presion minimal.

- Ka një rrezik të konsiderueshëm kur ju hiqni qimet me mënyrrën e rruajtjes pasi lëkura siç u tha dhe më lart është shumë delikate në këtë zonë.
Për këtë arsye shumë njerëz lënë një trekëndësh apo në formë shiritash afër qendrës, pasi kjo zonë është më delikatja dhe më e ndjeshmja.
Kjo është një zgjidhje praktike, duke ju dhënë më të mirën e të dy botëve.

- gjithashtu pas heqjes së qimeve nuk duhet të përdoret asnjë lloj kremi për lyerje por vetëm shpëlarje me ujë të ngrohtë madje jo shumë të nxehtë.

KOMENTE
 • njoni15:29 - 10 Gusht 2017
  me kane dale qime te lekura e pa bere synet e penisit d.m.th qe me kane dale rreth e perqark penisit .. ju lutem me ndihmoni si ti heq ...
 • NoName17:48 - 06 Korrik 2014
  VL VLORA ; Tregona si duhet bere trajtimin e bejm ne vete okejj
 • Eljesa Zogaj13:09 - 17 Qershor 2013
  Jam vajz dhe me kan dalur mustaqet jo edhe shum mirpo mjaft per tu verejtur qka me rekomandon per ti zhdukur pergjithmon te lutem me jep ndonje kshill sepse kam nevoj? Do te falenderoja shum nese me ndihmon..
 • cun tirone13:17 - 12 Prill 2012
  kloalba ne qofte se deshiron te kesh nje pergjigje per kete pyetje mund te kontaktosh me mua....
 • Adrian Ademi12:54 - 12 Prill 2012
  reale , japonezet te gjitha e mbajne parruar, aresyeja , qimet te eksitojne p, me shpejte , thithin ajerin dhe nuk vjen era e p,eshte rrjete mbrojtese kundra mikrobeve.provojeni keshtu dhe do ndjeheni aziatike sexi.
 • vl Vlora12:16 - 12 Prill 2012
  i them kolabes eja te mua se te bej un efekt te heqjes se qimeve duke te ber te ndihesh ne qielin e 7 dhe te premtoj vec qef e ske per tu ndar kurre nga jo eksprience
 • kloalba?????????????12:03 - 12 Prill 2012
  desha me ju be nje pyetje shum te rendesishem ?ju lutem me ndihmoni? pervec qimeve ne pjesen qendrore?un kam qime edhe poshte barkut?po edhe te kembet ose si mund te thuhet ne pjesen mest shaleve???????????si mund ti heq ?kam perdor shum kremra te heqjes se qimeve po asnje lloj efekti sme ka bere??????????pres pergjigjen tuaj?faliminderit qe me kuptuat gjith te mirat?suksese ne pun???????????????