English

Presidenti i Afrikës martohet me gruan e tij të 4-ët (FOTO)

Presidenti Polygamist i Afrikës së Jugut Jacob Zuma është duke u përgatitur për të shtuar në treshen e tij të grave edhe një grua të katërt tha zëdhënësi i tij.
Burrë shteti, i cili mbushi 70 vjeç javën e kaluar, do të martohet me Gloria Bongekile Ngema fundjavën tjetër gjatë një ceremonie tradicionale në shtëpinë e tij rurale.
Zëdhënësi Mac zotit Zuma për Maharaj konfirmoi se presidenti ishte në kërkim përpara për të formalizuar marrëdhëniet e tij sapo ajo të diplomohej pasi ka dhe një djalë tre vjeçar.
Z. Maharaj tha: "Presidenti do të finalizojë marrëdhëniet e tij me të fejuarën Gloria Ngema.
"Ata kanë qenë të angazhuar për një numër vitesh dhe tani do të bëjnë zyrtare marrëdhënien e tyre në fundjavë në një ceremoni tradicionale dhe private.

Ligji i Afrikës së Jugut e lejon këtë lloj martese.
Është raportuar se vitin e kaluar zonja Ngema u bashkua me të fejuarin në një udhëtim diplomatik në Francë, një nder i rezervuar zakonisht për Zonjën e Parë.
Zoti Zuma, i cili kaloi një kohë si një i burgosur politik nën regjimin e aparteidit të Afrikës së Jugut, besohet gjithashtu të ketë një varg të grave të tjera.

KOMENTE