Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ulje emergjente e avionit Virgin Airbus A330 në Florida. Kabina mbushet me tym
English

Ulje emergjente e avionit Virgin Airbus A330 në Florida. Kabina mbushet me tym

Katër persona u plagosën në Florida kur aeroplan i Virgin Atlantic bëri një ulje emergjente në aeroportin Gatwick.

Ngjarja ndodhi sot sapo avioni, u shkëput nga pista kabina e tij u mbush me tym gjë që solli një kaos në 300 pasangjerët dhe ekuipazhin që ndodheshin në avion.

Atlantik Virgin Airbus A330 u rrethuar nga automjete të shërbimeve emergjente pasi bëri uljen emergjente në aeroportin Gatwick për shkak të një zjarri në kabinë.

Virgin Atlantic tha se avioni kishte 13 ekuipazhit dhe 299 pasagjerë në bord, kur ajo bëri ulje emergjente në rreth 12.30pm - vetëm 90 minuta pas ngritjes nga i njëjti aeroport.

Avioni bëri një ulje të kujdesshme dhe pa rrezik. Pasagjerëve ju dha ndihma menjëherë por më pas pati vonesa në linjat ajrore të tjera.

KOMENTE