Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Warren Buffett supermilioneri amerikan diagnostikohet me kancer
English

Warren Buffett supermilioneri amerikan diagnostikohet me kancer

Warren Buffet super milioner, i tha aksionerëve të Berkshire Hathaway të martën se ai ka kancer të prostatës, por ndjehet shumë mirë dhe do të vazhdojë trajtimet.
Në një letër drejtuar Berkshire simbolit BRK.B investitori, Buffet, 81 vjeç, tha se aiështë diagnostikuar me kancer të prostatës në një fazë të hershme dhe se ai do të fillojë trajtimin e përditshme me rrezatim në mes të korrikut. Buffett, me nofkën e shenjtë Omaha për aftësitë e tij të investimeve, ka theksuar se gjendja e tij është e shërueshme dhe “nuk është kërcënim i menjëhershëm për jetën"
Buffett ka - një tumor i cili nuk është përhapur jashtë prostatës - sipas American Cancer Society . Edhe pas 15 vjet, shkalla e mbijetesës për të gjitha fazat e kancerit të prostatës të kombinuara është 91%.
Letra e Buffett sugjeron se ai do të vazhdojë të kandidojë Berkshire si ai ka vazhduar për gati 50 vjet. Trajtimet e tij të ardhshme do të kufizojnë udhëtimet e Buffett, por nuk do të ndryshojë orarin normal të tij të punës.
Pavarësisht pasurisë së tillë, ai ende jeton në një qytet të vogël të pjesës së mesme perëndimore të Shteteve të Bashkuara, ku është lindur, në një shtëpi, që e ka blerë në vitin 1958.

Vitin e kaluar ai e bëri një deklaratë e cila ishte befasuese, pasi u ankua se është jokorrekte që ai paguan më pak tatim se sa sekretari i tij.
Në takimin vjetor në muajin shkurt, Buffett tha se bordi ka identifikuar personin për të pasuar atë si CEO, por personi nuk është identifikuar.

KOMENTE