Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Juventus 4-0 Roma
English

Juventus 4-0 Roma

Sapo ka përfunduar ndeshja midis Juventus-Roma me rezultatin e thellë 4-0.

Golat u shënuan nga 4′ Arturo Vidal Pardo, 8′ Arturo Vidal Pardo 29′ Andrea Pirlo 53′ Claudio Marchisio.

Ndeshja ishte e mrekullueshme dhe me një vendosmëri për të fituar që në minutat e para nga ana e Juventusit.

Juventus bëri të qarta synimet e tyre me një fitore të theksuar 4-0 AS romëve në natën e së dielës. Fitorja e lëviz Juven përsëri në krye të tabelës, ku ata do të ulen vetëm pas AC Milanit që barazoi kundër Bolonjës më parë gjatë ditës.

Paolo De Ceglie lehtë shkundi Simon Kjær, dhe një lëvizje e lehtë pak e pacipë nga Mirko Vuçiniç dërgoi topin drejt për të Vidal.

Kështu golat erdhën njëri pas tjetrit gjatë lojës por Juve e kishte ndarë mendjen për të fituar duke ia arritur qëllimit.

KOMENTE