English


Penis i infektuar. Kontrolloni penisin para se të dilni jashtë. Simptomat

Infeksionet seksualisht të transmetueshme shpesh shkaktojnë simptoma që ndikojnë në penis. Ky artikull përfshin një listë të simptomeve që mund të tregojë një infeksion seksualisht të transmetueshëm.

1. Një shkarkim i trashë i bardhë, ose i verdhë apo i gjelbër nga maja e penisit mund të jetë një shenjë për gonorre , veçanërisht nëse ju keni dhimbje në uretrë apo dhimbje gjatë urinimit.

2. Plagë të vogla shfaqen në penis, zakonisht pa dhimbje, vetëm kur lëndohen, shprehin për ënjtje të nyjave limfatike në ije, tregojnë për sifiliz.

3. Dhimbje e vazhdueshme e uretrës apo shkarkimit gjatë urinimit mund të jenë shenja të një infeksioni të transmetueshëm.

4. Blistera (flluska) që shfaqen në penis, ato fillojnë e kruhen para se të shfaqe. Kemi të bëjmë me herpes genitale. Ato përhapen në kofshë, të pasme dhe scrotum.

5. Si vezë shumë të vogla kafe ose grij shfaqen në boshtin e qimeve pubike, mund të jetë shenjë e infektimit nga morrat pubike ose ndryshe quhen gaforre.

6. Gunga të kuqe në penis dhe scrotum mund të jenë shenja infektimi nga zgjebia.
Ato përhapen dhe në trup.

Nëse shihni ndonjë nga këto shenja urgjentisht duhet të shkoni te mjeku për diagnostikim dhe trajtim.

KOMENTE
 • Trimi22:33 - 12 Nëntor 2018
  Pershendetje une i kam disa si te them si lisha dhe skuqje perrreth kokes se penisit nganjeher marrin edhe ngjyren e bardh kam disa krurje her pas here tash kan fillu te perhapen edhe me shume vetem ne koke te penisit dhe rreth kokes,ju kisha lut kushdo qe din diqka rreth keti problemi te me ndihmoj rreth trajtimit te keti infeksioni..
 • gjergji00:04 - 19 Tetor 2018
  pershendetje doja ta dija se kam disa kokrra te vogla te bardha dhe jane shume te forta a mund ta di cfare jane ju lutem me ktheni pergigj
 • Hekuri23:11 - 05 Tetor 2018
  Pershendetje kam nje problem te vogle para 3/4 dit kryva mardhenj me te njenti person mrena dy ditesh dhe sot ma fillu te kem djegje gjat urines po asht qat mardhanje nuk kishte sperm si perher. Sot e perdora petode e mastreboimit po prap skishet sper dhe kom dhimbej te vazhdushme pas urinimit a kishe mund mem kshillu
 • Danoci09:34 - 13 Gusht 2018
  Pershendetje un te nje pjes lekure mka dal si ngjyr bezh dhe dhe kam pas perpara nuk esht sh e perhapur por per merak me teper a ka ndonje shpjegim ? Mos esht ber nga larja me shampo ose sapun ?
 • Geri11:34 - 25 Korrik 2018
  Pershendetje. Kam nje problem me penisin tim. Para dy ditesh posht kokes se penisit ishin si nje cop lekure e that edhe e hoqa ate. Sot kur shikoj ne ate vend qe ishte ajo lekura tani esht skuqur. Gjat urinimit kam ndonjeher djegie. Djegia e urinimit me eshte shfaqur edhe me par. Mund te me jepni ndonje informacion per kete gje.
 • lukas09:48 - 10 Korrik 2018
  Pershendetje Kam disa plasaritje te lekures reth kokes se penisit dhe me poshte me djegin dhe me kruhen,kam provuar me disa kremera per femij, largohen dhe prao dalin, ju lutem me ndihmoni.
 • Klod18:48 - 17 Qershor 2018
  Pershendetje jam 22 vjec hera par qe me ndodhi qe mbas "prishjes" mbas gjusem ore ose nje ore e gjysem urinova me copza gjaku ka ndonje shpjegim faleminderit nese me ndihmoni
 • Arben15:09 - 16 Maj 2018
  Pershendetje si kaluat . Para disa kohesh kam patur kruajtje t penisit dhe me pas me dolen 2 kokrra te koka e penisit . Mund te me thoni nese kam mar infektim ju lutem dhe cfare te bej ?
 • annaluis12:53 - 05 Prill 2018
  Pershendetje te gjitheve A keni nevojë për një hua? ju mund të zgjidhni problemet tuaja kur ju drejtuar atij, unë jam Martin Simitz nga Gjermania sapo kam marrë një hua prej 12,000 € pa ndonjë vështirësi që mund ta kontaktoni për ndihmë përmes Email: nelsonrayallen@gmail.com Dhe mos harroni t'i tregoni asaj , që ju prezantoj me kompaninë e tij Përshëndetje të përzemërta, Martin Simitz
 • Antonio03:23 - 07 Mars 2018
  Un kam një problem penisi ka një shkarkim te trashe te bardhe e te verdhe dhe kam kruajtje nga brenda penisit dhe ne maje te lekures se penisit kam plasaritje .po këtë problem ka dhe gruaja ime ka kruajtje nga brenda dhe shkarkim te lloit te bardh e te verdhe ju lutem na jepni nje zgjidhje nuk e harrojm nderin rrespekte
 • toçi09:00 - 03 Mars 2018
  A sherohen kto apo jo
 • toçi09:00 - 03 Mars 2018
  Psh me kan dal disa kokrra te vogla te bardha rreth kokes se penisit si gjemba te vegjel dhe disa kokrra te tjera si dhjamore ne gjith lekuren e penisit
 • Gimi14:35 - 21 Janar 2018
  Gimi pershendetje Jam nje i moshuar.Kam nje problem here pas here kam skuqje ne scrotum.Nuk kalon me krema.Kur perdor puder per femije qetesohet.Tani me eshte paraqitur skuqje ne pjesen e poshtme te organit gjenital (penisit).A ka menyre tjeter per kurim pervec kremave kortokosteroideve,kortinazol psh me intervenim brenda ne org. tableta,infuzion
 • Nikki19:39 - 12 Tetor 2017
  Tung desha nje perxhixhje kam nje problem me penisin kam dhimbje ne kanal dhe ne Koke me jep température kam qen te nje urulogé kontrolle diqka sérioze nuk me ka than kam marre barna antibiotik Sandoz 250 Mlg por ende spo shof permirsim flm
 • anonim20:08 - 21 Gusht 2017
  Prsh ka disa kohe qe rreth kokes se penisit me jan shfaqur ca si gjemba te vegjel te bardh dhe nuk ikin ju lutem me tregoni se pse jan dhe si mund ti largoj sepse duken shum keq ?? ..pres pergjigje
 • Drini19:00 - 29 Mars 2017
  Une e kam problemin ,?Numer 1 ,a kish pas.mundesi mem tregu dikush qfare infeksioni mund te jet dhe nga ? Ju kisha lut mem ndihmu se nuk kam mundesi te shkoj te mjeku
 • anon23:57 - 13 Janar 2017
  Pershendetje Para 2 muajsh ka filluar te me dhemb pjesa e poshtme e djatht e abdomen it edhe kom3 menu QE zorrra qorre Po sjom konn tee asnjee mjek pastajj mu kaa ndal edhe tash ka fill prap me dhembje mat vogla Po edhe njoi top(b*le) pom dhembb edhe komma e djatht komm ushttruu edhe fitness maheret a munett mu konn naj infeksion Apo qfarr mendoni Pres pergjigjie Flmm PARAPRAKISHT
 • Klodi12:00 - 08 Janar 2017
  Pershendetje! Ju lutem desha te di se kam ca kokrra te kuqe qe me jane shfaqur rreth organit dhe rreze kofshes por tani me jane shfaqur edhe ne sqetull e me krruhen cmendurisht, por mundohem mos ti krruaj. Flm per mirkuptimin Pres pergjigje
 • titi06:46 - 22 Nëntor 2016
  Pershendetje jam 19 vjeqar dhe kam disa puqrra ne penis dhe kan filluar te shperndahen edhe ne trup me kruhen shum sidomos naten mdel edhe gjumi qfar masti duhet te perdor apo diqka tjeter JU LUTNA NDIHMONI
 • Raba02:50 - 11 Tetor 2016
  Persh doja te shpreja problemin tim un anes kokes se penisit ka ca gjemba te vegjel reth e kokes ju lutem me jepni nje info
 • Beli12:45 - 01 Qershor 2016
  Përshëndetje jam Beli nga Peja 29 vjeqar deshta të konsulltohna të paktën një spjegim kam një ves se para të kem mardhenje me grihet lart sa është i greht lart Penisi rjedh si lang nuk dija a është diqka serioze apo është sperm falemderit permirkuptim se kam shum ves me tregoni
 • ardian23:01 - 09 Maj 2016
  Pershendetje. Kam devijim te nje damari ne krahun e djatht te penisit. Ne momentin e ngrehjes ky damar sikur zgjatet shum dhe duket sikur do te keputet nga momenti ne moment. Dhe gjithashtu kam shum pak dhimbje. Ju lutem cfare duhet te bej.
 • Berisha20:54 - 18 Prill 2016
  Ju luTem me Jepni Ndimm
 • Berisha20:48 - 18 Prill 2016
  Pershendtje Jam nje 1un 29 Vjeq dhe Kam problem Me Ereksionin Para dy Vetive kam urinur me Gjakderdhje Por pasi Bera analizaT me dulen Mire por tash Gjat mardhenjes seksuale kam problem me aktin sekusal Ju Lutem a ka sherim .!! ?
 • Hello18:03 - 24 Mars 2016
  Pershendetje doktorr, jam 18 vjec dhe nuk jam ber synet, kam ven re qe koka e penisit nuk del nga lekura dmth eshte e mbeshtjelle me lekure dhe smundem dot ta nxjerr, ka ndonje problem ?
 • Dolfi22:11 - 20 Mars 2016
  Psh kam 5 muaj qe te koka e penisit me shfaqen disa pucra te brendshme dhe me skuqet koka e penisit ndermjet lekures dhe kokes,me shpesh me ndodh ne darke,kam shkuar te dermatolgu dhe me ka dhenr nje krem por nuk dha rezultat.te lutem me jep nje mendim ku duhej te drejtohem.flm
 • Abdullah 21:07 - 08 Shkurt 2016
  Prsh.doja Tu pyesja kam disa kokrra Te Volga ne formen veze te Vogel me ngjyre Te bardhe dhe Jan Te forta keto kokrra I kam qe 2vite.por kam vene re tash nje muaj tek koka e penisit pulla Te kuqe dhe me kruhen Brenda ditet e skuqura formohet ne nje puçurr me uje Brenda.ju lutem me jepni ndo nje keshill se Ku mundem te shkoj....?
 • Beni14:01 - 01 Shkurt 2016
  Pershendetje. jam 25 vjec dhe kam ver re disa lytha te vogla ne penis. mund te me rekolmandoni ndonje krem per trajtimin e tyre? Faleminderit
 • Linc 22:27 - 28 Janar 2016
  kam nje problem qe urinoj shpesh shum sher brenda ores dhe a mund te ndikoj tek sperma a mund te kem femij
 • Riza Cera14:24 - 14 Janar 2016
  erieri18:23 - 10 Janar 2016 Mukoza (pjesa e lekures se brendshme) e penisit duhet lare vetem me uje dhe jo me sapun apo lende tjeter.
 • erieri18:23 - 10 Janar 2016
  pershendetje mund te me jepni nje shpjegim kam nje shqetesim sikur ndjej me kruhet penisi nga brenda dhe kur e prek me kruhet me shum si ma shpjegoni kete kur urinoj sikur me leteson jo se e kam shum shqetesuese por me ngacmon
 • Kleo77700:40 - 03 Shkurt 2015
  Pershendetje. jam nje djale 28 vjec ne fund te penisit te me shaqen disa pucra te vogla me qelb dhe me djegin. ato ne shfqen nje periudhe dhe me pas me largohen serish. per nje fare kohe me shfaqen serish me thoni cfar duhet te bej. falminderit
 • Anizel15:57 - 28 Janar 2015
  Arbnor te klinika Zoja e Këshillit të Mirë te rruga e kavajes në Tiranë shko tako Dr. Gjinekolog Denis Gjika. Është mjaft i mirë dhe i komunikueshëm...
 • Arbnor Arbnori15:27 - 28 Janar 2015
  kam problem me penis dhe kam nevoj te di sepse eshte hera e 3 qe e verej duke urinuar me duket se eshte sperma dhe dua te di se qfare mund te jet si pasoje e a duhet te perdori diqka ju lutem me jepni nje pergjigje nes e keni mundesi
 • Anizel17:42 - 14 Tetor 2014
  Brussels Belgium, mos kij turp por shko dhe vizitohu te një mjek gjinekolog. Mos vizita është injorancë
 • Brussels Belgium22:45 - 12 Tetor 2014
  Pershendetje jam nje djal 30 vjec nga berati...kam disa muaj qe kam probleme me penisin.kam henjtje damarresh ne pjes te shumta te penisit dhe djegje gjat urinimit.mbasi kryej mardhenie damaret fryen aq shum sa behen si kocka dhe me japin dhimbje dhe djegje shum.vec ksaj duhet te shkoj me shum se 10 her brenda nje ore per urinim.me japin nje pergjigje ju lutem.nga se esht shkaktuar kjo gje
 • Arjan Sallahu10:09 - 02 Tetor 2014
  ju lutem me tregoni a meerret hiv aids me mastrubim
 • CAPO09:50 - 14 Shtator 2014
  ME ESHTE SKUQUR NJE PJES E TESTIKUJVE DHE M KRUHET SHUM
 • carli12:33 - 22 Janar 2014
  pershendetje doja ta dija se kam disa kokrra te vogla te bardha dhe jane shume te forta a mund ta di cfare jane ju lutem me ktheni pergigje..
 • fatjon21:20 - 20 Nëntor 2013
  Pershendrtje....me ka dale nje pucerr poshte kokes se penisit...kurr e shtrydh me del qelb dhe gjak... qfar duhet te bej.....Ju lutetem nje pergjigje sa me te shpejte....
 • carli caplin21:14 - 17 Nëntor 2013
  me kane dale disa pucera te bardha ne penis por me teper rreth tij me thoni si te veproj se jam shume ne ankth
 • laura17:42 - 17 Korrik 2013
  Pershendetje djema ! Sinqerisht si vajze si shoqe po ju keshilloj te shkoni urgjentisht tek nje androlog. Eshte e njejta gje sic ven femrat tek seksologu ashtu eshte edhe per djemt.Te keshillohesh , te interesohesh per shendetin nuk esht turp por KULTUR. TE PAKTEN NJEHER NE VIT DUHET TA BENI KETE GJE.. Jo me hamendje , he se do ve raki apo ku ta di un... JOOOOO JOOOOO... E kuptoj qe nuk mund te jeni disa prej jush ne gjendje te mir ekonomike POR zere qe 1 jave do kursesh. Nje vizit nuk kushton shum. Perzemersisht po ja u them .Shumica prej jush sipas mesazheve qe lexova esht me infeksion. E KUPTONI RENDESIN E KESAJ FJALE ? JU LUTEM MOS E NEGLIZHONI KETE MESAZH.. Jeni te rinj edhe edhe kohen e keni perpara , perse ? Ju pershendes dhe ju uroj gjith te mirat ! Vedosni kryeni mardhenje VETEM - VETEM me prezevativ.
 • Altin Cupi15:26 - 17 Korrik 2013
  Pershendetje, jam 26 vjeq dhe kam problem gjate urinimit, kam dhembje gjat urinimit dhe pas Urinimit ka kruarje te brendshme dhe penisi me rrjedh nganjeher sperm qfar mund te jet ky problem?? edhe si mund te kurohet???? ju lutem me informoni...
 • Cun Tirona Jom03:43 - 08 Qershor 2013
  pershendetje,ju lutem a mund te me thoni cduet te bei se me kan dal disa nishan te vegjel dhe benisi me eshte ber si plag cfar duet te bei
 • Qeni Macja17:38 - 27 Mars 2013
  Mirdita ka disa kohe qe me ka dal nje pucerr me qelb ne penis posht kokes e kam ngacmuar disa her dhe nxjerr qelb por pastaj edhe gjak me duket se ne ate vend eshte edhe nje damar,si thoni po ta lyej me alkol ose raki iken,duhet te shtoj qe kam dhe qendra te tjera te bardha dhe ato jan qelb dhe po ta provoj me i shtrydh me dhembin duhet te shtoj qe kam shum koh qe nuk kam bere mardhenie seksuale ... ???
 • tosi11:21 - 03 Tetor 2012
  ju lutem a kam te njejtin problem kam disa kokrra te vogla dhe te forta ne penis si mund te sherohen dhe a sherohen
 • tosi10:52 - 03 Tetor 2012
  ju lutem a mund tme tregoni kam dhe une te njejtin problem kam disa pucra te kafeta dhe te bardha te forta a sherohen
 • ndihm13:25 - 08 Qershor 2012
  kam djegje gjate urinimit ! cka duhet te bej
 • Student17:43 - 15 Maj 2012
  pershendetje doja ta dija se kam disa kokrra te vogla te bardha dhe jane shume te forta, por me shqetesojne dhe shpesh mendoj mos jan nga qimet pra e kthyer mbrenda ndonje dhe me krijon ate e kam provu me disa medikamente si KUTERIT por nuk ka asnje ndikim dhe sa me shum e ngacmoj me shum zmadhohet ju lutem cka duhet te ndermar pasi e kam kompleks te shkoj ne mjek per kete , nese nuk ka zgjidhje me cfar mjeku duhet te kontaktoj, ju lutem me ktheni pergigje..
 • Fc Chelsea Chelsea21:42 - 14 Maj 2012
  Tripi pe ajo leht mund te kurohet ajo quhet smundja triper te kullon qdo her sperm edhe kur ngritet te dhemb por shko te mjeku jan do hapa i perdor nuk me kujtohet emri tash se ket rast ka pas nje shok i imi edhe leht mund te kurohet kjo
 • martin Alia21:41 - 14 Maj 2012
  çuna & goca kini kujdes perdorni gjithmon kontraceptiv sepse do te pendoheni me von do te harxhoni 200 fishin e lekeve me shum seç do harxhonit me kontraceptive, un kam kaluar nje ifeksion seksualisht te trasmetushem, e kam mar nga ish e dashura dhe kam 1 vit qe paraqitem cdo 20 dit te dermatologu dhe bej djegje me lazer ose me azot edhe problemi esht se do 3000 lek te reja per cdo djegje dhe nuk jan djegje te fuqishme ringjallen prap, nese dikush nga ju ka kondiloma sic i kam pas un, 2 muajet e fundit fola me dike dhe me tha se mund ti djeg vet me tel te nxet ta disinfektuar para dhe ashtu bera qe i zhduka, teli i nxet i djeg fuqishem dhe nuk ka asnje pasoj, dhe po ju them dhe emrin e ilaceve qe perdorja pas djegjes, njeri quhet "mentilrosamilin" esht si boj dhe lyesh ne megjes dhe ne dark qe djegja mos behet flluck me uje pas 7-8 ditesh ska nevoj me per kete ilac pret sa te bijet korja dhe pastaj perdor nje tjeter boje qe quhet "wartec" perdoret 1 dit po 1 dit jo ne megjes dhe ne dark esht per larjen e lekures pas nje jave ska nevoj me ta perdorni edhe kete, dhe keshtu kam vepruar gjithmon deri sa i zhduka MUA VETEM TELI NXET MI ZHDUKU por ju e dini vet se si doni te veproni.. keto jan ato qe quhen kondiloma, kliko te linku me posht http://www.ildermatologorisponde.it/condilomi_foto.html
 • Fabio Musa19:23 - 14 Maj 2012
  kam disa gunga te kuqe dhe me kruen ne penis si mund te kurohen me duket si zgjebe flm
 • Tripi Pe18:56 - 14 Maj 2012
  Pershendetje,kam probleme me derdhje te urines kam dhembje gjat urinimit. dhe penisi me rrjedh gjat gjith kohes sperm qfar mund te jet ky problem?? edhe si mund te kurohet???? ju lutem me informoni...
 • black16:34 - 14 Maj 2012
  pershendetje doja ta dija se kam disa kokrra te vogla te bardha dhe jane shume te forta a mund ta di cfare jane ju lutem me ktheni pergigje..
 • OMG!!!!15:42 - 14 Maj 2012
  Unn Kamm te njejtin pproblem ma trego te lutem si ndodh kjo pse ndodh a ka sherim
 • Alfredo 14:25 - 14 Maj 2012
  doja ta dija se kam disa kokrra te vogla te bardha dhe jane shume te forta a mund ta di cfare jane ju lutem me ktheni pergigje.
 • Ina VeliajADMIN12:43 - 14 Maj 2012
  SI MUND TE MJEKOHET KY LLOJ IFEKSJONI
 • klodi12:11 - 14 Maj 2012
  kan nai problem serioz . . kto tip vezesh qe quhen dhe gaforre ??
 • Djali Lushnjar11:23 - 14 Maj 2012
  Ej doja te thoja qe un me duket sikur kam nje problem te tille mua me ka dal ca kokrra te vogla fare te bardha qe jan shum te forta kur i prek mund te ma shpjegoni se cfare jan ????
 • Andi Bardhi10:50 - 14 Maj 2012
  flm per keshillat
 • mlm17:47 - 29 Prill 2012
  flm per kshillat
 • Juxhi13:56 - 29 Prill 2012
  ju falenderoj dhe e vleresoj shume
 • ISL.12:51 - 29 Prill 2012
  FLM....Nje shpjegim mjaft i vlefshem..per te gjithe ata qe ia kuptojne rendesine..!!