Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kamzë. Tokë nuk ka dhe varrezat mbyllen (VIDEO)
English

Kamzë. Tokë nuk ka dhe varrezat mbyllen (VIDEO)

Duket se të njëjtin fat do të kenë edhe varrezat e Kamzës pasi nuk ka më sipërfaqe toke, dhe se popullsia është rritur në këtë zonë.
Ajo sipërfaqe që ishte , ishte planifikuar për një popullsi më të vogël nga ajo që është sot.
Kështu ose do të blihet tokë tjetër ose dhe këto varreza do të kenë fatin ndoshta në varreza murale ashtu si ato të Sharrës apo Tufinës.
Por varrezat murale në mentalitein e qytetarëve janë akoma larg.

940

KOMENTE