English

Zjarr në bodrumin e një pallati te Kodra e diellit

Që në orët e para të mëngjesit të sotëm një zjarr i fuqishëm ka përfshirë bodrumin e një pallati në lagjen "Kodra e diellit" pranë shenjtores Eleonorë.

Zjarri përfshiu bodrumin e një pallati që shërbente si mobileri.
Nuk ka lëndime në njerëz por zjarrfikëset erdhën pak me vonesë për arsye se gabomisht u njoftuan zjarrfikëset e Durrësit.

Më pas erdhën ato të Tiranës dhe përsëri edhe pse zona pak e vështirë për tu futur u bë e mundur shuarja e flakëve, por dëmet materiale janë të mëdha.

KOMENTE