Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gruaja shtatzënë u kap me drogë në aeroport. Ligji e dënon me vdekje
English

Gruaja shtatzënë u kap me drogë në aeroport. Ligji e dënon me vdekje

Kujdesni kur kaloni nëpër aeroporte. Mos pranoni asgjë qoftë dhe për të ndihmuar dikë me ndonjë çantë.
Sidomos gratë me fëmijë janë viktimat më të shpeshta. Ju nuk e dini se çfarë ka çanta apo valixhja që ju japi për ta kaluar me pretekste nga më të ndryshmet.

Një grua shtatzënë britanike mund të përballet me dënimin me vdekje në Pakistan pasi ajo u kap duke u përpjekur për të kontrabanduar heroinë me vlerë 3.2million £.
Hatixhja Shah, 25, u përpoq që të kthehet në Birmingham me dy fëmijët e saj kur ajo ishte arrestuar nga oficerët e policisë që zbuluan drogën e fshehur brenda rrobave në tri valixhe.
Ajo pohoi se ajo mori valixhensi një favor për një burrë që ajo takoi në Pakistan dhe nuk e di se çfarë ishte në to. Autoritetet në Islamabad dyshojnë se njerëzit ishin gangsterë.
Sipas ligjit pakistanez në raste të tila jepet dënim me vdekje ose dënim i përjetshëm.

Gruaja insiston lidhur me akuzat që i ngrihen. Ajo tha se burrat i ishin afruar duke i kërkuar nder nëse ajo mund t'i bëjë atyre një nder duke i kthyer bagazhin në Britani të Madhe për ta.

Por zyrtarë të lartë në aeroport thanë se lëvizjet e saj ishin të dyshimta në aeroport, prandaj ne shtynë për të kontrolluar bagazhet e saj.

KOMENTE