Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Topalli vizitë zyrtare në Slloveni
English

Topalli vizitë zyrtare në Slloveni

Me ftesë të homologut të saj slloven Dr. Gregor Virant, Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli u nis për një vizitë zyrtare në Slloveni.

Gjatë vizitës dy ditore në Slloveni, Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli do të zhvilloj takime me zyrtarët më të lartë të shtetit slloven.

Znj. Jozefina Topalli do të pritet në takime të veçanta: nga Presidenti slloven, Dr. Danilo Türk, Kryetari i Parlamentit slloven, Dr. Gregor Virant, Kryeministri slloven z.Janez Janša si dhe nga ministri i Jashtëm z.Karl Erjavec.

Vizita zhvillohet në kuadër të thellimit të mëtejshëm të bashkëpunimit ndërparlamentar si një fushë shumë e rëndësishme bashkëpunimi si dhe intensifikimit të marrëdhënieve dypalëshe në të gjitha fushat.

Mardhëniet midis dy vendeve tona janë marrëdhënie shumë të mira. Sllovenia ka dhënë mbështetje të vazhdueshme në procesin e integrimit të vendit tonë në Bashkimin Evropian, e në veçanti për përmbylljen me sukses të dosjes së liberalizimit të vizave për Shqipërinë.

KOMENTE