Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bota e artit në Buenos Aires
English

Bota e artit në Buenos Aires

ArteBA - një nga panairet më të rëndësishme të Amerikës së Jugut të artit bashkëkohor - po sjell emrat më të mëdhenj në art të Amerikës Latine për në kryeqytetin e Argjentinës.
Tani në vitin e tij të 22, ngjarja do të zhvillohet nga 19 deri më 22 maj 2012 në La Rural , një qendër e madhe konvente në lagjen Palermo të Buenos Aires. Vitin e kaluar, panairi 4 ditor tërhoqi më shumë se 120,000 vizitorë.
Këtë vit, 81 galleri nga gjithë globi do të marrin pjesë, dhe që përfaqësojnë vepra nga 850 artistë bashkëkohorë. Gjithashtu shërben si një rit i rëndësishëm i kalimit për artistët në zhvillim, me ekspozita të veçanta posaçërisht për talentët e rinj.
Ndërsa shërben si një trampolinë për artistët vendorë dhe ndërkombëtarë për të shitur punën e tyre, shumica e vizitorëve thjesht shkojnë për të shijuar koleksionin e madh të artit.
Biletat kushtojnë 50 pesos argjentinas për vizitorë të zakonshëm dhe të rritur dhe 25 pesos argjentinas për studentë. Rekomandohet të vizitoni panairin në 21 maj ose të martën 22 maj, për të shmangur radhët e gjata gjatë fundjavës.

KOMENTE