English

Manchester City kampion i Premier League

Sapo ka përfunduar super ndeshja ndërmjet Manchester City dhe QPR me rezultatin 3-2.

Një lojë e bukur por që shpresat ishin pothuajse venitur për Man City kur golat e fitores vijnë në mënyrë të njëpasnjëshme në minutat shtesë.

Kaq ishte e gjitha dhe Manchester City shpallet kampion. I gjithë stadiumi kërceu nga gëzimi, pasi deri në atë moment sytë e tifozëve ishin të mbushur me lot.

Golat u shënuan nga
1-0 (39)ZABALETA
1-1 CISSE(48)
1-2 MACKIE(66)
2-2 (90+2)DZEKO
3-2 (90+4)AGUERO

KOMENTE