Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Universitetit Kristal i hiqet liçensa e aktivitetit (VIDEO)
English

Universitetit Kristal i hiqet liçensa e aktivitetit (VIDEO)

Ministri i Arsimit Myqerem Tafaj, Këshilli i Ministrave ka urdhëruar pezullimin e licenses së këtij institucioni arsimor për një vit.
Pra për një vit ky universitet do të jetë i mbyllur, do të thotë që në shtator nuk do të pranojnë studentë të rinjë ndërsa të tjerët që janë aktualisht do të vazhdojnë proçesin mësimor.
Dhe pas një viti sipas ligjit të arsimit të lartë institucioni Kristal do të duhet të aplikojë përsëri për marrje liçense.

1038

KOMENTE