English


Erigerta Opingari, një nga studentet e mbijetuara nuk pranohet për kujdesje nga spitali i Beratit

Erigerta Opingari e mbijetuara nga tragjedia e dhimbshme e Himarës vetëm pas disa ditësh nga aksidenti ka nevojë për kujdesje të mëtejshme nga ana e ekipit shëndetsor.
Kartela e saj ka shkuar në spitalin e Beratit nga ku ajo është, ku do të ndiqet dhe kujdeset ekipi shëndetsor i atij spitali.
Por surpriza tepër e hidhur ka ndodhur. Qyteti i lindjes ka ofruar një surprizë të hidhur për Erigertën dhe familjen e saj. Spitali i Beratit nuk e ka marrë përsipër të kujdeset për shëndetin e saj. Prindërit tregojnë se nga spitali i Vlorës, kartela e studentes është sjellë së bashku me vajzën për t’u kontrolluar në spitalin e Beratit, ku dhe duhet të merrte mjekimet e mëtejshme. Por kur kanë kontaktuar me mjekun e urgjencës, prindërit e vajzës dhe infermieri që ka përcjellë kartelën e vajzës, kanë mbetur të hutuar, pasi mjeku i ka përcjellë për në shtëpi. Babai i Erigertës ka pohuar tepër i shqetësuar se kjo fyerje ishte një dhimbje më e madhe për të. Vajza është përcjellë për në shtëpi e shqetësuar, se nuk e di kush do t’ia kontrollojë plagët në vijim. Bajram Opingari, tepër i indinjuar, ka pohuar se kërkon të ndihmohet, pasi nuk ka të ardhura për të siguruar mjekimet e vajzës apo psikoterapinë.

KOMENTE
 • Arber Hysa09:51 - 27 Maj 2012
  sherim sa me te shpejt erigertes por ai doktorri le te mendoje pak po te ishte vajza e tij ose motrra e tij cfar do te bente ai?por te gjithe njerzit jane njesoj te gjithe gjakun e kuq e kane por shteti nuk mendon na ka len mas doresidomos ne raste te tilla nuk ka asnje lloj ndihmese me vjen shum keq jo veten per erigerten por por per te gjithe te aksidentuarit ju uroj nga zemra sherim sa me te shpejt
 • ivi Hoze23:44 - 26 Maj 2012
  o ju qifsha ropte motrat grat e ca te keni o doktora kurva__po c'doktora kta jane kasaper te pa meshirshem__doktorat ne shqiperi duan plumbin vec ai zgjith pune__
 • Arben Aliaj23:40 - 26 Maj 2012
  por ju erigeta duhet te denoncosh ne polici apo ne gjykate mos e merr me frike eshte nje drejte e juaj dhe ta besh sa me shpejt sherim te mbare
 • SARA22:35 - 26 Maj 2012
  I uroj sherim te shpejte. Por nuk duhet gjykuar nga njera ane,,nga ana e aksidentuares,nuk dime kushtet e saj,mund kete mbetur dicka e vogel,them gerdhishtje qe nuk ja vlen te rrish spital,,edhe qfare spitalesh amannnnn qa kushtesh kane spitalet tona. Them mjeku i di me mire arsyen ,,keshtu kushte jo alarmuese me mire eshte te mjekohet shtepi ,,rregjim me i mire kushte me mira. Asnjihere nuk duhet gjykuar vetem njera pale,,sic themi monedha ka 2 fetyra.Me c'fare shifet fote ,,me vjen keq por nuk do shume koment1- eshte koshente;;2- rri ndenjur-----3 ka vetem plage vogel fetyre ,,sa per krevat qe fleje gjume eshte me i mire ai i dhomes se saja,prane njerzve saj dashur. Ne shqiptaret jemi shume gjaknxehte,acarohemi shpejte ,gjykojme shume ngadale kur eshte per gjykuar,,dhe komentojme sh piset nga fjalori. Nuk ma merr kurre mendja arsyetoni --qe ajo ishte kushte keqija shendetsore rradhe 1re nuk do behej transporti nga 1 qytet ne tjetrin,,,pra kjo flet per kushgte me mira saja, i Uroj sherim shpejte dhe eshte me shume fat ,qe eshte aty ku eshte pra kete bote,pa asnji koment.
 • Rakip Muca21:57 - 26 Maj 2012
  kur nuk ka shtet detyrimisht do kete korupsion prandaJ KETE QEVERI DO KAP PER BYTHE E TEJEE?
 • nelsi21:44 - 26 Maj 2012
  erigerta te uroj sherim te shpejte po cti besh ketu jetojme ne jne vend ku edhe shpirtin ta marin mjeket
 • Kelion Nazeraj21:44 - 26 Maj 2012
  sa her te shof ne kte foto ,,,,ERIGERTA,,,,,me dhemb zemra,,,,sherim sa me te shpejt engjell,,,,,,,,,behu e fort dhe duroj ato dhimbje,,mos shko ne duart e atyre kasaperve,,,,,,,"
 • Marsel Vajvoda19:31 - 26 Maj 2012
  ik ere spital i qelbur mos e mbash as nje te plagosur per ta kuruar turp tju vij
 • king,s19:28 - 26 Maj 2012
  me vjen keq kur degjojme gjera jo te mira qe ndodhin ne shqiperi.eshte faji i politikaneve tane qe mendojne per veten e jo per ata qe i votojne.dhe ai doktorri shkerdhate pikerisht ate te mjere gjeti ta perzere.duhet ngritur si saliu per te rrezuar dikur komunizmin tani per te rrezuar saliun e kelyshet e tij.turp.
 • Blendi Xhengo19:02 - 26 Maj 2012
  te shkuara e te uroi nje sherim sa me shpejt ..
 • mario18:48 - 26 Maj 2012
  erigerta me vjen shum keq te uroj te behesh sa me shpejt mire . po ske faj kshu eshte kur jeton ne nje shtet me plera qe duan ti rjepin njerzit .kta duhen varur me koke poshte
 • f18:28 - 26 Maj 2012
  fatekeqsi e madhe qe vendi yne eshte i mbushur me bythqira te ndyre si ky doktori qe ka jo pak ne vendin tone, qe me vjen shume keq ta them por qe ka qen dhe eshte vend i mallkuar, nje gje eshte e sigurt qe po te kishte qen kjo vajza pjestare e familjes time kte doktor ndyrsire do ta kisha hedhur ne te njejten gremin ku u rrezua autobuzi
 • Manjola 17:54 - 26 Maj 2012
  ERIGERTA me vjen shume keq per ate tragjedi qe ndodhi qe nuk duhet te jet e lehte te harrosh ato momente.. Presidenti i SHQIPERISE duhet te beje dicka keta doktore ti varesh ne litar....Eshte nje turpe i madhe qe doktoret shqiptar pervec se rroges shtetit duan dhe shperblim ....edhe duam te hyjme ne EUROPE...po rrini aty ku jeni..suksese te gjitha vajzave qe pesuan kete tragjedi sherim te shpejte....
 • tomi17:03 - 26 Maj 2012
  eh me vjen keq per erigerten ... i uroj sherim te shpejt.personeli i spitalit te beratit perfitojne nga babai i oligertes qe eshte i urte se po te jete ndonje gangster qe u rri me arme te koka i sherbejne si princeshe............te bejne qe ti varesh disa doktore....
 • Valton Vehapi16:51 - 26 Maj 2012
  Po te ishte nje Grek a do ta kuronit ???
 • Ponja Alushi16:32 - 26 Maj 2012
  Erigerta dhe babai i saj.. Nese dikush nga juve i lexon keto komente atehere hapni nje konto numer ne emer te te aksidentuares dhe neve te gjithe qe dime te shajme apo kercenojme mund te ndihmojme qofte edhe me nga 20 € per sherimin tend dhe ndihmen psikollogjike qe i duhet kesaj te vajze te re..
 • Bajram Murina16:07 - 26 Maj 2012
  i bej nje konto numer sa me shpejt qe esht e mundur dhe do e ndihmojm dhe mos te merremi me te shara se kjo vajz ka nevoj per ndihm
 • Agim Xhemajli gima16:06 - 26 Maj 2012
  kjo asht nje turp si nuk pranohen student ne spital aka shtet atu ajo turp imadh
 • Cuni Simpatik15:56 - 26 Maj 2012
  o ju qifsham motrat o pilla motre se ske ca me ju shajt mo ju ...mfalni per fjalorin po kshu e dun kto ropshat qe tallen me jetet e tjereve se kur kan fmit e vet ca sbojn....motrat fisin ca tkeni mer plera se na bot turpin e botes
 • Ardian Shabani15:55 - 26 Maj 2012
  Marreee per ju tshqipris ncncnc njerz prapambetur, sdi a ka njerz ma tposhter se ncncnc gjynahhh
 • algert Tregla15:52 - 26 Maj 2012
  perfundimishte jetojme aty ku na drejtojne ca injorante dhe njerez te pashpirte.turp tju vi atyre drejtusave te spitalit berate.
 • desara15:47 - 26 Maj 2012
  erigerta te shkuara dhe mos u merzit, por ja qe biem ne duart e krimineleve, dhe doktoret jane bere te gjithe zhvates pa perjashtim te asnjerit se i kam pare e kam degjuar cbudalleqe bejne, te shkuara te urojme nga korca
 • Nehat Durakuu15:18 - 26 Maj 2012
  Si jo ore si nuk pranohet veq se duhet metoda qdo gje e ka metoden e vet,po a ka djem Shqiperia qe e ruajn ,drejtorin e spitalit apo mjekun mbas orarit te punes edhe stupca te mire e dajak edhe qdo gje tani shkon ne rregull e mjekojn e kujdesen per kete vajz si me se miri.
 • Mario Meta14:41 - 26 Maj 2012
  Zoti Bajram te shkuara vajzes tuaj, me aq sa po lexoj ne keto kronika informative , duhet te besh nje telefonat ne drejtorine e shendetesise per kete problem edhe te mos e lesh mbas dore kete problem me kete vend qe vetem 3 ditet e para pastaj me vone sduan tja dine mund te merrni ne telefon edhe mediat se turp i madh nje vend si berati me kete lloj sjellje , ai mjek qe nuk e ka marr persiper eshte ndonje aboleshent jo njeri me shkolle.. te shkuara ishalla ju zgjidhet ky problem sa me shpejt.
 • Lulzim Gashi14:26 - 26 Maj 2012
  vertet mbeta i shokuar dhe mu mbushen syt me lot kur lexova kete koment.esht vertet per tu habitur,une jam nga kosova dhe aq keq e kam ndier vetin dhe jemi mbledhur te gjithe shoket per te qen me mish e me shpirt afer studenteve per te dhuruar gjak,ne shenje solidariteti,po si ka mundesi mjeket qe jan ber si qakajt,te pin gjakun per se gjalli,ky rast ka trondit gjith ballkanin dhe europen,kurse spitali beratit kerkon kartelen,TURPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP vertet TURP te ken,o vllezer dhe motra neve duhet te ndermarrim dhe vet diqka per tju ndimuar ketyre studenteve,qe sa me shpet te sherohen,ju kisha lutur dhe juve nga shqiperia qe kush keni mundesi te mundohuni dhe ta kontaktoni te pakten familjen dhe ti ndimoni vajzes per sherim,dhe jo vetem kesaj po te gjithave,me vieeeee vertet keq,spo flas vetem per ne shqiperi po edhe ne kosove njejt jan ber mjeket,MARRIIIIIIIIIII JU QOFT,te gjith atyer mjekeve te cilet mendoin dhe veproin me korrupsion
 • Bledi Matai14:14 - 26 Maj 2012
  o zoti bajram uroj qe vajza te sherohet shpejt,por per sa iperket ati mjekut nqs se ithone keshtu un dom, ta zhdukja nga faqia e dheut me ghithe fare etij
 • Kelion Nazeraj13:21 - 26 Maj 2012
  (:ERIGERTA OPINGARI:),,NE RADHE TE PARE TE UROJ NGA ZEMRA SHERIM SA ME TE SHPEJT DHE SHUM TE SUKSESSHEM,,ME VJEN SHUM SHUM KEQ PER SHOQET ETUA QE HUMBEN JETEN NE ATE DIT TE ZEZ,,NGUSHELLIME TE PERZEMRA,,,,,,,,,PERSA IPERKET MJEKSIS ATY NE BERAT DUA TE THEM VETEM ME DY FJAL ,TJU VIJ TURP ATYRE DOKTORAVE QE E REFUZOIN ATE PERKRAHJE QE MUND TE JAPIN TY,,,PER TY GEZOJ NJE SHQIPERI E TER QE JE SOT ENDE GJALL,,,KJO DO TE THOT SE DOKTORAT NE SHQIPERI JAN PA SHPIRT JAN KAMIKAZER,,,,,,,,UN I UROJ ME SHPIRT ATIJ DOKTORI QE HAKU JOT TA ZER SHUM SHPEJT,,,,,,,,,DO TI LUTESHA ZOTIT PER TY ENGJELL QE TE BEHESH MIR SA ME SHPEJT,,,,,,,,,,,,ME RESPEKT KELION NAZERAJ,,,,
 • Young Boss-Nani13:09 - 26 Maj 2012
  ai mjek qe nuk e pranoi , u djegt ne flak te xhehnemit po te ishte vajza e tij si do vepronte turp turtp TURP !!!
 • mirsia13:00 - 26 Maj 2012
  nese dikur mjeket ishin humane tani jane kthyer ne kasape .me vjen shume keq per erigerten dhe shoqet e saj ne nje kohe qe te gjith luteshim per jeten e tyre tani degjojm per mjek qe as duhet ta veshin bluzen e bardhe.turp nuk mund te behet shqiperia me njerez te tille. te kaluara erigerta dhe jete te gjate.
 • Vullnet Plaku neti12:41 - 26 Maj 2012
  i shpre ndushellime te gjith familjarve qe humben njerzit e zemeres ne aksidentin tragji dhe sherim sa me te shpejt te mbijetuarave per sa i perket ktij rasti mendimi im esht se kudo te vesh te shofin nga duart per lek ata doktora qe kan refuzuar ta kurojn vajzen sjan gje tjeter vec se sa plera me plot gajen shpreh keq ardhje per te plagoseren, vullnet plaku ,
 • nandi12:34 - 26 Maj 2012
  PO CESHTE KY KAFSHE MORE???????????????????? AKOMA GJALLE ESHTE DEBILI NESE UNE I UROJ KESAJ VAJZES SHERIM TE SHPEJT.KAM NJE URIM DHE PER DOKTORIN TA DHENTE PERENDIA ATY KU TE DHEMBE ME SHUME. O TY TU Q........................................................................................................................................................................................................................................................................................................... NGA THELLESIA E ZEMRES.
 • Donika Gjoni12:25 - 26 Maj 2012
  Turp te ken,nuk ka as shtet as doktorra,me vjen shum keq per Erigerten e i uroj sherim sa me te shpejt
 • timoros12:18 - 26 Maj 2012
  se besoj ai doktor qe beri kete gjest pse eshte akoma gjalle
 • Dani i pangopur - Pse serdhi te une te me perdhunonte hahahaha11:57 - 26 Maj 2012
  VAJZA TE KETE SHERIM TE SHPEJTE, ZOTI E NDIMOFTE I PARI PASTAJ DOKTORI I LOGJIKSHEM.SHTETI ESHTE I KORRUPTUAR ,STRUKTURAT E SHTETIT JANE BORDELLO,LIGJET MBROJNE VETEM VETEN E TYRE DHE KUSH THYEN LIGJIN ME PARE .POR SHTETI DHE MJEKSIA DUAN SHKERDHYER ROPTE KU I KANE DHE VARUR NE LITARE PERSA I BEJNE KEQE POPULLIT SHQIPTARE .PARA NJE VITI NE SPITALIN E VLORES NDODHI QE MOTRA DUHESH TE BENTE NJE OPERACION TE SHPEJTE SE KISHTE TE BENTE RREZIKE VDEKJE ME JETEN E SAJ, POR UNE ISHA JASHTE SHTETIT ME PUNE ,DHE E CON BABAI URGJENTE E FUSIN NE SALLEN E OPERACIONIT , DHE KIRURGU I THOTE TROC ,KE ARDHUR ME LEKE SE NDRYSHE MERE PRAPE NGA E PRURE ,BABAIT I SHKONE TENSIONI 100,JE NE RREGULL DOKTOR I THOTE ,PO ME VDESE VAJZA TI ME KERKONE LEKE NE KETE MOMENTE ,ESHTE I VESHTIRE OPERACIONI I THOTE ,NE ATE MOMENTE BABAI I PAPERMBAJTUR E QELLONE ME GRUSHTE DHE ME SHKELMA ,MARIN POLICINE NE TEL.I MARIN TE DY TE SHEFI ,E KANE MBAJTUR NE ARRESTE NE POLICI 1 NATE DHE NGAQE U ALARMUA GJENDJA ERDHI DREJTORI I SPITALIT DHE DHA URDHER PER OPERACION .CFARE MUNDE TI THONI KESAJ NGARJEJE QE HALLEXHINJTE KUR TE SHKOJNE NE SPITAL DUHET TE KENE ARME ME VETE PER TI BERE PRESION DOKTORIT QE TE SHEROJE TE SEMURIN , KY ESHTE SHTETE KURVASH ,APO MJEKSI BIZNESI .PO SHYQYR QE SISHA UNE NE ATE RASTE SE JO 1 DOKTOR DO KISHA VRARE POR MBI 5 DHE PASTAJ LE TE VIJA NE BURGE ,POR DO VIJA KRENAR NE BURGE SE DO ISHA SHEMBULLI I PARE PER TU HAPUR SYTE TE TJEREVE DHE PER TE ZGJUAR SHTET ROPQIRAT NGA GJUMI .MJERE HALLEXHINJTE QE I ZE HALLI ATY
 • passed11:57 - 26 Maj 2012
  Personalisht i uroj Erigerta-es nje sherim te plot dhe sa me te shpejte, ishalla nuk do ket ndonje pasoj nga kjo tragjedi, pervech qe do i mungojne shoqet...kjo eshte e pasherueshme! A sa i perket ketij rasti, me vjen keq, po ama mjek te kesaj kategorie, fatkeqsishte jan prezent edhe ne vende tjera..! Keta mjek, nese quhen "njerez" ateher ne duhet te jemi tjeter qenie! nga 8ova!
 • Fatmira Kastrati11:54 - 26 Maj 2012
  O ne jemi nji popull shume te mire ,por edhe shume te kqi,,,,,disa meritojne me buke ne goje tua marrish frymen,,,,po rasti i ketyre studenteve ka trondit tere Evropen e ne Shqiperi qellojne kartelat.
 • ana ana11:53 - 26 Maj 2012
  skandaloze ajo qe behet ne qytetin e beratit une nga berati jam si ka mundesi nje gje e tille kane femije vet ata doktora neser pasneser mund ti ndodhe atyre nje rast i tille njerez te pashpirt ku kantandisem keshtu te shkuara erigeta per cka ke nevoje ne jemi ketu.
 • Inaå KaTïïle11:35 - 26 Maj 2012
  Ca jane keta njerez o, shoqja ka nevoj per ndihm e spitali nuk jep ndihmen mjekesore.. Wtffffffff? :OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
 • Guri Kamberi11:29 - 26 Maj 2012
  PER ERIGETEN MEQE JE NA BERATI PO DESHE NDIME UNE JAME KETU E TE NDIMOJE SI MOTREN TIME ME THUAJE CA TE DUET NA GURI ME RESPEK
 • qorri11:29 - 26 Maj 2012
  tani per tani ndodhem ne itali,por degjova ne lajme per tragjedin qe ndodhi me autobuzin.po mir o doktor ke ber nje betim kur ke mar ate dipllom ne fakultet,dhe thuhet jeta ne radh te pare,ne qoftese tu ka dashur kartela e vajzes mund ta merie dhe ne intenet,dhe me uman me vajzen
 • Gezim Gjekaj11:24 - 26 Maj 2012
  zoti i vraft me doren e vet keto doktorra e mos pafshin dit qfar jan duke i bere keti populli e mbyten krejt elle mu me ka ndollur keshtu ne spitalin e shkodres jam nje invalit as nje her nuk e gjeta ndimen e tyre persembari veq tu u tall me mu un qesh persembari e me bene ma zi qe qesh zoti ja ktheft ati doktorri ne trupin e ti jo ne familj
 • Albatrit Shabani11:19 - 26 Maj 2012
  Une personalisht po e ndjej veten te shqetesuar per kete ngjarje sepse paska ardhur ajo koha siq kan than nese vdes le te vdes e nes e mbijeton do ta vrasim ne. une se pari Erigertes i uroj sherim me te shpejt dhe te sukseshem. Per ngjarjen qe i paska ndoshur ne spitallin e Beratit, spo dij qfar komenti me ban sa qe as mendja nuk po ma logjikon ne luft me armiq me luft me rob te shpis , po si ka mundur ai doktorr faqezi me ban nje gje te till e per qka punon ai atu kur merr pagen mujore por me sa po kam informata nja kjo ballin e revistes ai po dojka nje grusht lek se bashku me 100 plumba ne kok dhe me qu drejt ne ferr ai nuk qenka njeri nuk po pasqyrojka vlera njerzore
 • Shpetim Karaj11:11 - 26 Maj 2012
  nuk kane mundesi te vijne ketu ne tirane un do bej cmos per ti ndimuar me te gjitha rrethanat
 • Ferit Shkalla11:07 - 26 Maj 2012
  PO MIR MO ZOTI BAJRAM PSE NUK IA FUTE DUART NE FYT MOTER QIRIT NUK E VARE GJEKUNDI VAMPIRIN
 • A10:56 - 26 Maj 2012
  Nuk habitem fare nga kjo sjell dhe i kuptoj ata njerez se e njejta gje ka ndodhur edhe me mua.JA se cfar me ndodhi mua ne ate spital para 6 vjetesh ,u shtrova me dhimbje te forta ne bark .me viziton nje kirurg i pa afte dhe thot se nuk kam asgje dhe me shtrojne ne infektiv ,pergjegjesja e infek thot se duhet te operohem sa me shpejt .Dhe therrasin prinderit doktorin te me vizitoj po per fatin tim te keq ishte prap i njejti doktor dhe thot prap se nuk kam asgje .Naten e trete ne spital me pullcet apandesiti dhe semurem rend qe une te operohesha prinderit e mi duhet te firmosnin.operohem gjendia ishte kritike per jeten time .ndenja 15 dit ne reminacion ,por ajo qe me beri pershtypje ishte se ai doktor i pa aft beri gabim dhe nuk erdhi asnjeher te pyeste se si isha une .mbaj ment vetem emrin qe quhej ''ENO'' ai kirurg .D ti jap nje keshille te gjitheve qe kan fatin e keq te ven ne ate spital te mos operohen ose te vizitohen nga ai doktor i thencin.Nuk ndoth kjo gje vetem ne berat po ne te gjitha vendet e shqiperis.
 • Guri Kamberi10:53 - 26 Maj 2012
  UNE JAME NA BERATI PO AI DOKTORE QE E KA REFUZUAR DO VRARE E PIKE NUKE KA TE BEJE QEVERIA O CA DOKTORI ESHTE DOKTOR E PER NDIMEN E SHPEJTE NE SPITALINE BERATIT ESHTE TURPE MARINNE LEKE E CDO GHE TURPE BERATI MEKETE GHE QE BEN NA TUPERUANE ....O DOKTOR TE GHI.... ROPTE
 • Isiv Visi10:47 - 26 Maj 2012
  e themi ne ka faj ketu jan dhe njerzit ropqira
 • Eduart Daci10:28 - 26 Maj 2012
  robt ne pidh te parit shtetit tone dhe ketyre moter qimave se nuk i dhemb shpirti se jan mesuar por zoti shikon dhe ja kthen bakshishin
 • Linda Cimo10:24 - 26 Maj 2012
  o zot ca jan keta njeres te pashpirt kshu...
 • kastriot Idrizi10:19 - 26 Maj 2012
  DO ju tregoj nje histori te vertete me bluzat e bardha? nje doktor qe pranonte rryshfete dhe nuk bente nderhyrje kirurgjikale pa marr parate me pare. i ndodhi nje gje e pabesushme,kishte ndodhur nje aksident ne qytetin ku ai banonte, dhe te aksidentuarin e dergojne me orgjence ne spital dhe ky doktor ishte me sherbim, e njoftojne behu gati shpejt se kemi nje te aksidentuar rende dhe ka nevoje per nderhyrje kirurgjikale.. mir i thot doktori erdha . dhembas atij momenti vonohet gati 30 minuta i therrasin perseri.. erdha thot dhe kur i mbushet mendja me shku pacjenti i kishte nderruar jete. a mund ta imagjinoni dotkush ishte i aksidentuari....( ishte i biri i doktorit ) keshtu kam deshire ti ndodhe dhe atij mjekut nga berati. turp i qofte.dhe ai njeri meriton te njejtin denim si ngjarja qe u tregova. nga selaniku?
 • Angie Paris10:16 - 26 Maj 2012
  Vdekt ai infermieri o zotttt...plehra
 • Nderim Hackers09:55 - 26 Maj 2012
  Une them se ne rradhe te pare duhet me ja qi rropt atij infermierit qe se pranon vajzen ne spital pasi ajo eshte nje e semure dhe ka nevoje per ndihme dhe keto nuk e pranojne..te jem une ne vend te babait te erigertes do ja kisha qi rropt atij infermierit sepse ai ka per detyre te kuroje njerezit qe jane ne nevoje sepse per ate pune pagohet ai moterqim ose nqs nuk i del per zot punes ta len fare se po ja qi rropt pastaj mua nga ketu ku jam me ka ardhur inat jo prinderit e asaj qe jane atje.....:@:@:@:@ Kjo gje eshte shume e padrejte...Prandaj u them prinderve te Eligertes qe ta cojne eligerten ne spitalin e beratit dhe nqs dhote ndonjeri qe nuk e pranoj..ai me qindat e sekontave tja qie rropt ta vrase sepse ai moterqim ta mendoje per femijet e vete..sikur asaj ti ndodhe nje gje e keeqe mund te therasin edhe forcat speciale nuk eshte e dhene qe vetem spitali i beratit ta mbaje persiper...:@:@:@
 • Olsi Ruci09:51 - 26 Maj 2012
  mjeket ne shqiperi e sidomos ne berat vjedhin fondet e spitalit dhe u heqin sherbimet qytetareve ... por edhe nje perpindesh ne kete rast do i jepte ndihme kesaj vajze . Derisa mos te nderrohet gjithe sistemi i shqiperise dhe te zhduken gjithe politikanet e vjeter per fat te keq do degjojme shpesh raste te tilla ...
 • Gjergji Pelivani09:47 - 26 Maj 2012
  gabimi esht dhe i popullit sepse ne nuk e dime forcen qe kemi sepse ne nuk e dime qe nga momenti ne moment e rrezojme qeverine dhe ata perfitojne dhe ndodhin keto qe na degjojne veshet dhe na shohin syte
 • roni Fier09:43 - 26 Maj 2012
  d
 • Aurel Sulejmani00:59 - 26 Maj 2012
  dhe pasaj thoni nuk preken bluzat e bardha po ky cfar meriton tani.
 • Besmir Domi20:59 - 25 Maj 2012
  mas pari duhet me ja qi mfmit sali berishes se fut ne pun lloj lloj moter qimi
 • Besmir Domi20:56 - 25 Maj 2012
  atii lloj mjeku duhet me...........? ku ti ket njerz pa shpirt the infermieres... ishalla ai shoferi e qon zoti ne gjenem legeni? nga londra
 • vajz skrapari20:41 - 25 Maj 2012
  epo e di ca don ai mjeku nje drru vet e vet evet legeni njeres pa piken e sedres kurva
 • Astrit Piranaj19:57 - 25 Maj 2012
  katastrofe ne gjithe boten shendetsia eshte falas etem ne shqiperi me para sepse aty eshte thesari i gjithe botes po pse doktorrot nuk i shek kush per ato vilat qe blejne neper plazhe jane pasuruar me djersen e cdo shqiptari do i vrase zoti nje dite shihni cfare bejne ato hajdute kelysha
 • Emri Memeti19:27 - 25 Maj 2012
  KTIVE MJEKVE DOTJU NDODH SHPEJT NE FAMILJEN E VETE EPASTAJ KEMI ME PA SE SI DO TE REAGONTE
 • Emri Memeti19:25 - 25 Maj 2012
  KTO MJEK DUHET TI VARIM PARA POPULLIT.QE TE TJERET MJEK TE KESEN KUJDES NE XHDO RAST URGJENT .QE BEHET FJAL PER MJEKIM
 • PauLo Cun'Durrsi18:33 - 25 Maj 2012
  edhe kriminel tkishte pas qen ai doktor kurv do e kishte pranu se nuk esht duke nxjerr gjo nga xhepi vet ... i qifsha ropt npidh
 • Shkelqim Muca18:31 - 25 Maj 2012
  Me kto tipa qe qeverisin me kte menyr normal qe atobuzi te shkoj ne gremin por jo me ato njerez te pa fajshem por me sali berishen e me gjith zagaret e zagareshat qe shkojn nga mrapa. Ngushellime familjareve te viktimave dhe sherim sa me shpejt te mbijetuarve
 • Arjan Pupa17:56 - 25 Maj 2012
  o shtet kurv o hajduta o korrupsioni gjall skeni terb mafioz jeni te gjith ju ne qeveri skeni meshir fare per popullin terb te keni
 • Endri Enoo17:08 - 25 Maj 2012
  o te qifte derri motren o doktorr shkerdhat.ajo e shkreta pa vdekjen me sy ju nuk i kuroni..o shtet kurv
 • Ramazan Kasmi ramka 17:03 - 25 Maj 2012
  vec doktorr nuk mund te jet se doktorreve ne pergjithsi u ka ngelur sado pak humanizem ketijduhet ti hiqet bluza e bardhe
 • REALIST16:53 - 25 Maj 2012
  this is ALBANIA. Nuk kam fjale per te folur por nese ka vajze ky doktori e ka kurve po ashtu dhe nusen , duket. Me vjen keq per vajzen e askidentuar , te kaluara.
 • bukuroshi16:45 - 25 Maj 2012
  mereni dhe hidheni ate doktorin nga gremina qe te kuptoj dicka ky.