Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arrestohet Stefano Mauri, kapiteni i Lazio-s
English

Arrestohet Stefano Mauri, kapiteni i Lazio-s

Kapiteni i Lazio-s Stefano Mauri dhe disa top-lojtarë të tjerë u arrestuan të hënën si pjesë e një hetimi të ashtuquajtur skandali i basteve sportive Calcioscommesse

Ai ishte një nga 19 njerëzit e implikuar në këtë çështje ndërsa policia gjeti dhe një numër të adresave të tyre, sipas agjencisë së lajmeve Ansa.

Ata janë akuzuar se kanë marrë të holla për të rregulluar ndeshje futbolli për sindikatat e basteve, ku zanafilla është në Singapor.

Policia gjithashtu kontrolloi shtëpinë e trajnerit të Juventus Antonio Conte.

Prej 19 njerëzve të përfshirë në sulmet e mëngjesit të sotëm, 10 janë ose të tanishëm ose ish-lojtarë nga të katër divizionet më të lartë në Itali.

Edhe Mauri, 32 vjeç, ish lojtar me Genoa dhe mesfushori i Fiorentina, Omar Milanetto, 36 që tani luan me Padovën në Serinë B, u arrestua.

KOMENTE