Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Itali: Tërmeti dredh dhe çadrat ku janë vendosur të pastrehët (VIDEO)
English

Itali: Tërmeti dredh dhe çadrat ku janë vendosur të pastrehët (VIDEO)

Tërmet i ri që goditi rajonin Emilia në Italinë veriore, vrau paktën 10 njerëz dhe disa të tjerë i varrosi nën rrënoja, njoftoi media vendase.
Ndërsa rreth 350 vetë u plagosën pas tërmetit 5.8 magnitudë që goditi rajonin Emilia - Romagna, dridhja e dytë vdekjeprurës në pak më shumë se një javë.

Dridhjet e të martës, vlerësohen në 5.8 shkalle, goditi rajonin e njëjtë ku një tërmet 10 ditë më parë vrau shtatë njerëz dhe shkatërruar shumë ndërtesa.

Ky filmim tregon çadrat që lëkunden si tërmeti goditi të martën përsëri.

Në tenda janë njerëz të pastrehë që presin të kthehen në shtëpitë e tyre pas tërmetit të mëparshëm.
Numri i njerëzve të pastrehë ka shkuar deri tani nga 6,000 në 14,000 pas dy tërmetesh, thotë qeveria italiane.
1062

KOMENTE