Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mario Balotelli: Do t'i vras nëse hedhin dhe një banane në rrugë
English

Mario Balotelli: Do t'i vras nëse hedhin dhe një banane në rrugë

Sulmuesi italian i Manchester City Mario Balotelli i ka kërcënuar se do bëjë potere në qoftë se ai keqtrajtohet nga ana racore në Euro 2012, që nis javën e ardhshme.
Balotelli ka shtuar ai do të "vrasë" të gjithë ata që guxonin të hedhin dhe një banane në rrugë për të.
Një program i kohëve të fundit BBC, Panorama ka zbuluar rastet e racizmit dhe anti-semitizmit në baza të futbollit në vendet pritëse Poloni dhe Ukrainë.
"Nëse "racizmi" do të ndodhë unë do të largohem dhe do të shkojnë në shtëpi," tha Balotelli.
"Racizmi është i papranueshëm për mua, unë nuk mund ta mbaj atë. Ne jemi në vitin 2012, ajo nuk mund të ndodhë.
"Nëse dikush hedh një banane për mua në rrugë, do të shkoj në burg, sepse unë do ta vras."
Programi Panorama tregoi tifozët naziste përshëndetnin në tarraca, lojtarët e zinj duke u tallur me himne majmun dhe sulme vicioze në një grup studentësh aziatike.
Ish-kapiteni i Anglisë Sol Campbell ka këshilluar tifozët jo për të udhëtuar, duke sugjeruar se ata do të jenë të rrezikojnë jetën e tyre nëse ata veprojnë kështu.
Markian Lubkivsky drejtori i Euro 2012 në Ukrainë, tha se vërejtjet e Campbell ishin "mendjemëdha".
Ish-sulmuesi i Interit Balotelli, 21, ishte rregullisht objekt i abuzimit racist kur luan në Itali.
Në një intervistë me France Football, Balotelli tha gjithashtu se ai beson se ai është një gjeni.
"Unë mendoj se jam një gjeni, por jo një rebel," tha ai. "Unë kam jetën time, botën time. Bëj atë që dua, pa bezdisur askënd.
"Unë besoj se unë jam më inteligjente se personi mesatar.
"Perëndia më dha talent, kjo është e bukur dhe e mrekullueshme, por është e vështirë për shkak se gjithmonë do të përballem me njerëz të tjerë të prirur për të më gjykuar.
"Ka disa njerëz me talent të tillë, kështu që nuk janë pak në gjendje të gjykojë atë që unë jam duke bërë."

KOMENTE