Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sakrifikojnë jetën, vetëm për të vajtur në shkollë (FOTO)
English

Sakrifikojnë jetën, vetëm për të vajtur në shkollë (FOTO)

Fotot që shihni në krah janë marrë në vende të ndryshme si Kinë, Sri Lanka, Nepal dhe të gjitha kanë një objekt apo qëllim.

EDUKIMI është qëllimi i këtyre fotove, sakrifica që bëjnë fëmijët në këtë vende për të marrë një edukimin e tyre në shkollë.

Çdo ditë ato rriskojnë jetën e tyre vetëm e vetëm për të shkuar në shkollë.

Për këdo që do t'i shihte këto foto besoj se mendimi i parë që do përshkonte trurin do të ishte: e pabesueshme, nuk është e mundur, por ja që është.

KOMENTE