English

Arrestohet Altin Shabani si i dyshuar për plagosjen e kryekomunarit të Baldushkut

Elmi Allmuça aktualish kryetari i komunës Baldushk u plagos me armë mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:00 në një lokal në qendër të Baldushkut.

Autori e kishe qëlluar kryekomunarin 5 herë dhe ishte larguar.
Arsyeja mendohet të jetë pozita që mbante. Ndërkohë ndoshet në Spitalin Ushtarak të Tiranësjashtë rrezikut për jetën.

Policia sot ka arritur të zbulojë dhe arrestojë autorin i cili është 32 vjeçari Altin Shabani që më pas u shoqërua për në qeli.

KOMENTE