Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Haxhinasto viziton studenten e aksidentuar Eriselda Gubere
English

Haxhinasto viziton studenten e aksidentuar Eriselda Gubere

Gjatë qëndrimit të tij në Austri, zv. Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Edmond Haxhinasto vizitoi sot studenten e aksidentuar në tragjedinë e Himarës. Ai konstatoi me kënaqësi se pas daljes nga koma, gjendja e saj është duke u përmirësuar. Tani Eriselda ka nevojë për vazhdimin e mjekimit intensiv dhe për qetësi.

Ministri Haxhinasto u interesua pranë stafit mjekësor të spitalit për gjendjen shëndetësore të Eriseldës dhe i falenderoi ata për përkujdesjen e treguar dhe trajtimin që i kanë bërë studentes së aksidentuar.

Ministri Haxhinasto komunikoi me Eriselden dhe i uroi asaj shërim të shpejtë.

KOMENTE