English


Babai vret vajzën dhe shëtit me kokën e saj nëpër fshat

Një babaveriperëndim të Indisë është pendua pasi preu kokën e vajzës së tij me një shpatë ceremoniale, pasi ai e quajti se ishte tërbuar në marrëdhëniet e saj me burrat, tha policia.
Sipas policisë, babai u dorëzua në stacionin e policisë, ku mbante kokën e vajzës në njërën anë dhe dhe shpatën e gjakosur në anën tjetër.
Banorët e fshatit Dungarji shprehën tronditjen si ata kryen ritet e fundit per vajzën 20-vjeçare.
Policia tha se i ati, Oghad Singh, akuzoi bijën e tij se kishte sjellë turp për familjen duke e bërë të vështirë për të gjetur burrat për dy motrat e saj të pamartuara.
Trupi i saj u dogj në turën e druve por në ceremoni nuk morrën pjesë 4 motrat e saj dhe nëna sipas zakonit.

Fshatarët i dënuan veprimet e babait si ekstreme. Ata thanë se babai, ishte i përlyer me gjak dhe me kokën e vajzës lëvizte nëpër fshat për të treguar veprimin e bërë.
Ai e kishte vrarë vajzën një moment kur ajo kishte qënë vetëm fare në shtëpi me një shpatë.

"Ishte një pamje e kobshme", tha oficeri Ranjit Singh, duke e përshkruar babain e ulur në dhomën e pritjes të stacionit policor dhe që mbante kokën në njërën anë dhe shpatën në tjetrën. "Oghad pranoi menjëherë se kishte vrarë vajzën e tij, sepse ajo kishte fituar një emër të keq për familjen."

Ajo ishte e ndarë nga burri i saj nga një martesë të rregulluar dy vjet më parë dhe u kthye në shtëpi për të jetuar me prindërit e saj. Por kohët e fundit ajo kishte fiilluar të takohej me disa burra të tjerë, ku ky veprim kishte sjellë neveri te i ati i vet të cilin e detyroi të merrte aktinn makabër tha zëvendës shefi i policisë Umesh Ojha tha.
"Oghad tha se ishte i ngopur me stilin e jetës së vajzës së tij," tha Ojha.
Kur Manju u arratis me një burrë 2 javë më parë për të jetuar me të, babai e detyroi duke i thënë që duhej të kthehej pasi e kishte bërë në plan për ta vrarë dhe e bëri.
Modernizimi i shpejtë në Indi ndeshet me rritjen e përplasjeve sociale, si të rinjtë duhet të zbatojnë traditat tepër patriarkale që egzistojnë atje.

KOMENTE
 • Enisa Vini15:31 - 04 Korrik 2012
  Edhe kete se kisha degju ndonjehere qe te presi koken femijes se vet edhe te ece me koken ne dore neper rruge.Qe kane vrare femijen e vet ka ndodh por jo me i pre koken ne ate menyre.Kuptoj qe nderi ne indi eshte gje shume serioze pastaj jo vetme ne indi po kudo por jo ne ate menyre fundja ajo ishte emadhe e zgjidhte vete jeten e saj,meqe si ka pelqu babes me mire e perzente nga shpia te jetonte vet.Nuk di cte them por sot cfare nuk na degjojne veshet..........
 • Arbrie Elshani12:19 - 04 Korrik 2012
  kjo ndodh tek njerzit qe ju mungon mentaliteti edhe respekti ndaj femijeve te tyre nuk asht as i pari edhe as i fundit qe vepron me ksi gjesete jo normale ky thjesh asht nje njeri qe duhet te jet qmendi e jo ne burg se atu e paguan e paguan qmimine asja qe ka bere shpresoj qe zoti ta denoj ashtu si duhet dhe jo vetem kete por te gjith mekataret qe veprojn keshtu apo ne raste te ndryshme...
 • Berti Ferizolli14:53 - 03 Korrik 2012
  vetem enver hoxha i vjen hakit ketij bastardi
 • ani Anisa13:51 - 03 Korrik 2012
  SESHTE VEPRIM NORMAL...QUHET KRIM DHE SESHTE ASPAK E DREJTE TE MERRET JETA E DIKUJT...E KUJTDO QOFT...KETU NJEREZIT KAN MEKATE GABIME DHE KRIME MBI KURRIZ E VJEN PUNA JETOJN TE LIRE....E JO ME AJO VAJZE,NDJESTE PASTE TI MERRET JETA NE NJE MOSHE AQ TE RE,PA ARRITUR TE SHIJOJ ASGJE...E PERDAL NUK QUHET AJO QE KOMENTONI DISA PREJ JUSH KTU...E PERDALA ESHT TJETER GJE....DHE SIDOQOFTE DHE E PERDALA KA JETEN E VET E DEM SI BEN ASKUJT.....NDAJ LERENI TE PREHET NE PAQE E TA KET DHEUN E LEHT...
 • Toni33316:25 - 02 Korrik 2012
  Po me vjen keq per vajzen, e ky njeri qenka i cmendur. Gjithqka mundet me kan ky vetem baba jo, keta komentues qe e perkrahin kete bish, me sigurin me te madhe e them qe kta bajn sene edhe ma te pamoralshme se ajo vajza jam shum i bindur. Ate "baba" e kisha rrjep per nje muaj rresht
 • arjeta Miri15:12 - 01 Korrik 2012
  oj ti dona koke e mir per shtall te gjave ti
 • Megi 11:39 - 01 Korrik 2012
  ca jeni ju qe komentoni pro babait te vajzes me njerez apo kafsh se kuptoj si i mbani toka kto lloj njerezish po si me vehet nderi para familjes familja esht gjeja me e rendesishme ne bote :@@ :( dhe ky plehra (babai) i vajzet do ket qen ndo1 psikopat qe meriton 100fishin e torturave te asaj vajze :(
 • ornela00:16 - 01 Korrik 2012
  pasi e martoi e donte perseri te virgjer ai.normale qe cdo mashkull dhe cdo femer do kerkoje fatin e vet.sidomos ata te divorcuarit.psikopat ai mostra dhe te gjithe ata qe e mbeshtesin zoti i vrafte.mallkuar qofshi te gjithe ju qe pergojoni nje te vdekur,dhe mos gjetshi kurre paqe ne jeten tuaj te felliqur.zoti vendoste drejtesi per cnjerzoret e ksaj bote qe synojne te dalin para tij.
 • Emine Musliu11:49 - 30 Qershor 2012
  oj ti dona si nuk te vie turb nga allahu se veq allahu jep jete edhe mer njerzit nuk kan te drejt me ja mar jeten as kujt oj kuder se ti je ma zi se sa aja se une nuk pe mbroj ata ama edhe ai babi i saj nuk ka te drjet te mer jet njriu mos mu ban haxhike ti qika maimit
 • Romina22:46 - 29 Qershor 2012
  nuk eshte njerezore.as e zotit.i mallkofte zoti at qe e mbeshtesi,kurre mos e provofshin femijen.vdekeshi vetem dhe me dhimbje o zot cjane kta njerez.kta qe dalin par teje.o zot cjane kta qe luajne rollin tend.
 • Uelia Vlore22:35 - 29 Qershor 2012
  bobo paska qen babai manget nga trut!!!!!!!!!!!1
 • Sani Shkoza22:27 - 29 Qershor 2012
  o njerez un jam nje nene.dhe jo nje vajze.nene e re e nje femije,qe i perkushtoem vetem femis tim.mos harroni qe zoti egziton per te gjithe,dhe ska kulture,tradite,apo zakon qe del para tij.zoti na jep femije per tu kujdesur per ta,per ti edukuar,ushqyer dhe sakrifikuar gjithshka,pa pritur ashe ne kembim.pasi ne per ata jetojm sido qe te jete femija eshte shkeputur nga shpirti jon,nga gjaku jon.ka shume menyra per ta ndershkuar femijen.femije eshte trashegimni,se te gjithe do vdesim,dhe deri sa te vdesim jetojme per ata femije.ata komentusit qe jane (pro)ktij veprimi,dhe pse kam femi vet,nese kan femi ,i kan te vegjel,ose nuk kan fare.do kisha deshire tu uroja,zoti kurr mos i dhente,se ai i jep,dhe ai i mer kur te doje ai.por jo,uroj te kene femije dhe te sillen ne menyre te tille,por te jeni te sigurt o njerez qe nuk do ta vrasin se ather do ta provojn femin.dhe mos u shqetesoni ju o djalli se dhe juve do tu japi zoti pikerisht ate qe gjykoni,cfar ben ne shoke ,e ke ne koke.sot asnjeri te mos lavderohet se vertet jane kohe te keqija,por jane per te gjithe.sa per ate (baba)ai nuk pasroi nderin e families me ate veprim,sepse ne ate vend me tradita aq te forta ,familja e tij gjithmone do te paragjykohet,dhe do te emertohet nena,babai ose motra e asaj te pandershmes.te me falni pasi njeriu i vdekur nuk diskutoet me por kta te detyrojne.ju me familje te (ndershme)nuk behet fjale per modernizim,por per njezirllek.per zotin e madh qe ju ka krijuar.familja eshte e shenjte,dhe neprmjet maredhenieve ne nje cift krijohet familja e shenjet o njerez.e ka krijuar zoti.se po te ishte ashtu femijet mbinin ne bace.sa per ate njeri zoti paste meshire,dhe pse se meriton.ate nuk do ta mbaje dheu.do te kalbet mbi dhe.ai eshte i semure.kjo eshte edukata qe u jep te tjereve,eshte turp ta gjykoni nje te vdekur.dhe pse seshte veprim i mire i saj.o zot me fal se te detyrojn ca.
 • jeta13:19 - 29 Qershor 2012
  dona beqiri ti e virgjer athua me sa tegela je?????????????
 • Mari Glena11:41 - 29 Qershor 2012
  pupuuuu cfar behet kshu me amon...po dhe vajza paska qen e perdalur...po babit ju thafshin uart ooo zot...baba i pa shpirt.... se sido qoft femija nuk vritet..!!
 • ania12:02 - 28 Qershor 2012
  ne kemi ngelur shum brapa me boten ...te lexosh ndonjeher komentet te vjen per te shkulur floket ,disa bejn sikur jan shenjtore por nuk ka shenjtor vetem njerez qe gabojn..o dona ti je njeri pa shpirt ,nje njeri qe nuk di cfar do te thot mekat se babai asaj vajze ka ber mekat ,,ne nuk jemi askush te gjykojm jeten e nje njeriut se nuk jemi ne qe duhet te gjykojm por ai qe eshte lart(zoti)Kur nje femer ndahet nga burri eshte k**** pa e ditur motiveve se neve nuk na interesojn motivet ,,,na intereson te dukemi me mir se te tjeret ,,JETA eshte dhurat nga zoti duhet ta jetojm ne menyren qe na pelqen ,,duhet te dashurojm ..edhe kur nuk funksionon perse duhet te vuaj per nje njeri qe nuk na meriton perse nuk mund te krijojm nje familje tjeter perse duhet te vuaj ne femrat per kete gje ,,,un kam par disa lajme ku nje vajz vret veten se e la i dashuri ,,nuk ka kuptim cfar fitoj ajo me kete mes ..ASGJE vetem i la familjes nje vuajtje ..Nje prinder i mir nuk duhet te denoj por te jet i lumtur nese ne te jemi te lumtur
 • Gentjana Mengaj11:31 - 28 Qershor 2012
  O dana beqiri di merda..nuk ke frik nga zoti..po ajo ca ka bo e ka bo mir nuk ka gabuar ca ka bo shqerju mashkul..dmth ti ca flet ti don me shum mashkul...si te vrrave moj nje goc si ti a ke zemer ti apo ske po ta ishte motra jote nuk te interesove fare...ishe ilumtur...o zot esht vetem ni dhe nuk flet asnihere..po ti ca je te bo interesante do te pagosh ti me jeten tende...po une ka kam zemer me vjen keq kur caj nje femij dhe ti te vjen te qesh...o racen e muti ca je..misa che sei la piu grande putana dal mondo..stubda di merda non hai paura di dio..morrirai te con la tua famiglia sceima..mua nuk me inntereson se nuk e kam moter,nuk e kam asgjo por niloj me vjen shunm keq esht nje goc si mua 20 vjec une 22 nuk ka shum por ti je nga satana dhe je nga zoti..
 • Antela Hitaj11:05 - 27 Qershor 2012
  Ti dona siqerisht nuk je mire,ke nevoj per nje psikiater,ose ke nevoj te zbresesh nga mali dhe te udhetosh ne bote,te hapesh syte,dhe kete mere si keshille.Nje femije nuk vritet kurre.Vajza mund te kishte gabuar.Por prindi gaboi 2fish theu ligjet njerezore dhe ligjet e natyres,ai gjithashtu duhej te denohej me vdekje.Dhe nese ai do ishte prind i mire,nuk do ta kishte bere kete dhe do ta kishte edukuar vajzen sic duhej.Sa per ty,Zoti ti befte vajzat kurva,te shikojme cfare do besh atehere.Por mos harro dicka kurve nuk eshte ajo femer qe jeton jeten e saj dhe ka deshire te jete e lire,te kete te drejte.Kurv jane disa si puna jote qe dalin ketu dhe bejne sikur nuk jane qir kurre.
 • Gesa10:59 - 27 Qershor 2012
  Asnje nuk duhet te vrasi nje qenje njerezore vetem se bene nje jete te shthurur ajo ate jete ka zgjedhur,ajo i duket me e drejta.Nje individe ka te drejtat e tije ta beje jeten si te doje e me ke te doje.Kurre nje prinde te vrasi femijen e vete aqe mizorishte nuk e bene vetem nje me probleme po.
 • G-MC_AMP14:13 - 26 Qershor 2012
  Ne asnje menyre nuk jam pro ketij babai, pasi ne edukaten time dhe kulturen time kjo eshte nje (masaker) Por ne disa kultura ne bote keto gjera jane te pranueshme, Dhe me disa prej parafolsit e mi nuk jam dakorte (me disa qe thone se ZOTI ja dha jeten dhe ZOTI mund tja mar) Per mendimin tim personal FAMILJA eshte dicka e shenjte po te marim parasysh cka sakrifikon nje prinder per te rritur nje femi sakrifikon : Jeten e tij personale, Ore te tera gjumi, Gjendjen ikonomike, dhe shum e shum te tjera, keshtu qe duhet respektuar dhe familja dhe nderi i saj, Po sjell nje shembull nga jeta ime: para disa kohe u zura me thika me nje person mbasi me shau nga motra, sepse ne kulturen shqitare kjo eshte sharja me e keqe qe mund te behet nga dikush, dhe kur ja thash nje mikut tim kete histori (nuk eshte Shqiptar) me tha "po ti je budall" ai tha se nese dikush e shante nga motra ai do i thoshte faleminderit, dhe do i thoshte shko dhe Q*** , por ne kulturen Shqiptare ne nuk e bejme kete, por marim jete kur dikush na shan nga motra sepse eshte nderi jone Familjar, Pra ashtu si e nisa kete koment ashtu perseri do ta mbyll, Nuk jam dakort per kete akt makaber te ketij babai, Por cdo Kombe, cdo Shtet, Cdo Rrace, Cdo Fis, kane Zakonet Dhe KULTUREN e tyre.
 • Ermal Biolecki11:06 - 26 Qershor 2012
  Dona po pse ke then kshu duhet me ja bo krejt gocave a je ne terezi vajze Zoti ta jep jeten edhe ai ka te drejte te na i marri jo te vrasim veten se me keq e pesojme ej kjo qe ka bere ky nuk ifalet eshte gjynah mire qe e preu koken po edhe paska dale gjiro ne fshat do te thote shikome une vrava vajzen time jo me ai qe me ben si i forte Zoti ktij njeriu pa shpirt qe vrau vet gjakun e vet do digjet ne ferr me respekt Ermal Bielecki
 • Amir Bajrami10:49 - 26 Qershor 2012
  Tybe as njet se pata me shkru koment A ty Dona Krejt ropt ti kisha pre Po budallica qe te kokshe ti kishe qik e mir *VIRGJINE* met perkthy shqip i bjen shum e Q...!!
 • luluja08:56 - 26 Qershor 2012
  Oj Dona Beqiri mos u mundo kot se jam e sigurt qe ti je ma e keqe se ajo vajza qe e paska vra baba se ti "moter" me pas tru kishe mendu dy here para se tkishe shkru diqka te till, edhe teke fundit gjithsecili kemi tdrejt em jetu si tdojme e ti e pa TRU nuk je askushi me GJyku dikon.
 • Biondina Mamit19:25 - 25 Qershor 2012
  o zot runa prej mekatev
 • Lirije 16:12 - 25 Qershor 2012
  Shyqyr zoti ste kam moter moj dona se gojen ta kisha shky!!!!
 • shkembi11:42 - 25 Qershor 2012
  Dona Beqiri, ti koke qik e shpis, po qa me ba qe ja ka dasht qefi asaj qikes indiane me jetu qysh ka qef vet, baba i vet veq u dasht me shpall qe nuk esht qika e vet por jo me vepru ashtu....askush ska drejt me ja marr jeten dikujt
 • Xhefri Lazimi13:44 - 24 Qershor 2012
  bile bile shum pak paska ber veq koken eshte dasht te beje sapun rob qiren ahahhahaha
 • Rrotta16:16 - 23 Qershor 2012
  dona beqiri a ma jep pak nja gjys ore ta lepij pak
 • Leoila Alioel13:15 - 23 Qershor 2012
  nese njeri nga ju do e dinit se cdo te thot te jesh prind dhe te kesh nje femi qe te ka dhuruar zoti nuk do e miratonit at gjest te tille. Vetem nese do jesh perbindesh.dhe prindi i ka fajet per cdo sjellje te femijes se vet. Femra esht nje qenje e brishte.sado e mir te jet ajo po i mungoj siguria dhe mbeshtetja nga njerzit qe e rrethojn mer rrug qe nuk duhet.dhe per te jetuar duhet te ket siguri dhe mbeshtetje nga familja dhe nga bashkshorti kur esht e martuar. Mos gjykoni se esht me mir keshtu.
 • The Joker12:33 - 23 Qershor 2012
  Motren ne pidh te qifsha o rropqir,si mund te vrasesh femijen tend mor te shkerdhefsha ropt ty edhe te gjitheve atyre qe jan si ty
 • Mister X12:11 - 23 Qershor 2012
  Rracen e zeze duet me e shfarros nga kjo bot !!
 • meri11:43 - 23 Qershor 2012
  o dona beqiri o kurv,o shkerdhate te gjitha te zezat i ke ti,po cfare thua moj te vritet vajza o injorante,po ti je me e kudra e kudrave,ta dhjefsha rracen e faren ku ta kesh ty dhe te gjithe ato qe te perkrahin mendimin tend,o kafsha
 • Fracesc Pepino05:46 - 23 Qershor 2012
  mire ja ka bere buces ,ka bere ate cka duhet te bej cdo prind per gocen e vete,e jo si ca baballare ne shqiperi qe i mbajen gocat e tyre per hundesh qe tia hipi hypsi ,si demi lopes,e ne fund i thot a e kish te madh bij?a te mbarsi dot?te gjitha bushtrat ashtu duhet te perfundojen.
 • Gezim Xhezari17:53 - 21 Qershor 2012
  ne fakt kan te drejt qe disa nga ju' komentoni ne mynyre te tille se mungesa e te menduarit te ben ti biesh shkurt. kam mendimin qe kta zoterinj qe thon mir ja beri kete gje nuk do e benin ne femihet e tyre mesazhi im per te gjith ju eshte'// cdo gje e ndaluar esht e rrezikshme /dhe tjetra kurr nuk duet te degjoni se cfar thon te tjeret/ ky njeri esht thjesht nje viktim e thashethemeve te fshatit te tije ;i previ koken vajzes dhe doli tu tregonte tu tregonte fshatit qe te mbyllnin gojen; mesoini femijet tuaj qe te mos arrin ne behen te shthurur dhe te kuptojne se cdo gje e tepruar nuk ka kuptim ' sa per kte njeri lereni ta gjykoj zoti ju fakeminderit
 • Xhelal Geci01:10 - 21 Qershor 2012
  ;;allahu paste meshir per kete prind ;; c'eshte jeta ; ne emer te allahut ,eshte dhurata qe allahu i jep nje qifti bashkshortesh per te sjell ne jet nje krijes njerzore. dhe allahu kesaj krijese i jep [pasaporten e jetes]fatin.qe c'do krijes do te pershkoj ne rrugen e fatit qe i ka shkruar allahu . dhe rruga e jetes e c'do krijese eshte e mbushur me vese dhe mekate . detyrat e prindit per te rritur nje femij, jana ta ushqej ta veshmbath ti krijoje streh, ta mesoj e ta edukoje me vese te mira per te mos ra ne mekate deri ne moshen e pjekuris. ooo ju te rinj nuk ka prind qe nuk e don evladin e vet .ndigjoni prindet , largojuni veseve te keqia mos e pordhosni jeten tuaj mos e pordhosni familjen tuaj mos bani mekate qe nuk riparohen.... se nje dit do jeni prind vet . ;;allahu past meshir per kete prind ;;
 • blair21:37 - 20 Qershor 2012
  O POPULL, VAJZA GABIM, PO BABA EDHE ME GABIM, UNE KAM NJE COMSHI AFRICAN MUSLIMAN I CILI KISHTE NJE VEJZE TE TILLE, AI THJESHTE I KA THENE TI NUK JE FRUTI I LODHJES TIME, PRANDAJ E KA PERZENE NGA SHTEPIA. PASTAJ MENDONI, AI E KA VRARE VAJZEN ( E DINI ATE SHPREHJEN PO CDO TE THONE TE TJERET PER MUA, QE SJAM BURRE, KY ESHTE PER TU VARUR THJESHT INJORANT), MEGJITHATE SHOQERIA E SOTME ESHTE BERE E VESHTIRE DHE I VETMI MOTIV ESHTE PER MUNGESE EDUKATE......
 • bam bam bam16:47 - 20 Qershor 2012
  ada princesha ,ja ka lujte zotin ,ne tani na duket e habitshme se jemi modernizuar(sipas mendjes sone) po mendoni pak sikur para 50vjetesh nje femer po i themi ne nga dugagjini te ishte baxhelle dhe te shkonte me gjith fshatin pak a shume si puna e kesaj ADA PRINCESHESse leshit se per ate eshte kunder ajo .nje gjeje te tidhe ja kishin prer qafen edhe aso kohe ne shqiperi me sopat
 • Lirije 16:38 - 20 Qershor 2012
  Ska pun me modernizim zotri kush nuk po thot asht mir me fliqt nderrin e families por kjo nuk a zgjidhje kjo kta e bajn ata qe jan te prisht nkry dhe kurr ta kuptojn se si kan kushtu qikes tvet koh me msu mos me bo ksi pun hiq e tash u bo hajt ta mys jo mvje keq fajtor asht aj bab dhe ajo nen qe se kan mush men fmin e vet po mos folni kot e kot qdo her esht ma leht fajn mejav lan femnave apo dikuj tjeter
 • Winston Brru16:07 - 20 Qershor 2012
  mir ja ka bere i lumt dora... kshu duhet mja bo edhe shum tjerave qe vertet e meritojne dhe qe po nxjerrin ne rruge te keqe qe nga femijeria femrat e vogla... ktu po mbizotron inati e jo paqja e lumturia e dashuria e vertet...por kur nuk marrin vesh me fjale kshu duhet mja heq kokat nje per nje kush luan me nderin e familjes
 • Fatbardh Qerkezi15:45 - 20 Qershor 2012
  iii lumte doraaaaaaaaa kur me flasin per moderrnizim dhe per mentalitete do lloj lloj flliqesirash tamma jan njerzz te qelburrrrrrr keto ce mundohen te justifikohen ose te fshihen ose te ofendojnnn vepren e kitij duke then se ka te drejt vejs a te bej cte dojj me jeten e sajj joooo morr joo ska asnje lloj te drejte te pordhos vajza dinjitetetin e babesss duke u shkaperderdh rruve poshte nalt me lloj lloj zagarr zorreshhhhh kur bejn dhe ca e caa lloj flliqesirash si te moderrnizuar sikur demek po flasim dickaa me mentalitet perendemir Q..... R....
 • bacoku13:36 - 20 Qershor 2012
  A jane zakonet dhe traditat,kultura, rregulla qe shquajn nje komb nga nje tjeter[ka dhe plot gjera];a ka ndodhur dhe ne shqiperi nje gje e till,PO;EDHE ME KEQ,me shum se nje here,,,,une nuk i jap te drejt atij njeriu per ate qe beri,por mendoj se ai dhe shum te tjere jane VIKTIMA te MODERNIZIMIT,qe po shkaterron gjithshka ne emer te DEMOKRACIS,po sjell anarki,shthurrje te familjes,shkaterrim te vlerave morale,sidomos te rinis[qe po fluturon ne endrat e droges dhe prostitucionit]etj]..... INDIA dhe KINA jane nje e treta e popullsis se botes,medoni sikur te mos kishte tradita patriarkale,si dhe mos gjobitje per femin e dyte ne kine,mendoni sikur te mos denohej rreptesisht perdorimi i droges ne vendet islamike,,,,cfar do te ndodhte me vlerat morale,me identitetin njerzor te kesaj bote,,......
 • AliS13:04 - 20 Qershor 2012
  po cesht mer kjo t vritet vajza se jeton jeten pfff....me 1000 sikur t shkoje eshte jeta e saj...kur i martojne kshu, me zor normal qe gjerat sdo shkojne mire....jo se une e perkrah kete t shkuaren me shum meshkuj po t vritej, kurre!!! pastaj flasin per nder....nder ka femra e drejte e e sinqerte dhe jo femra e virgjer....mos ngaterroni nderin me virgjerine se na turperuat kombin, u beme dhe ne si puna e arabeve, turve dhe ketyre qe vrasin femijet....ku shkojme keshtu xhanem??!! ky esht veprimi me mizor...zoti i denofte keta pseudoprinder
 • Kushtrimm Piimp'inThuglife12:54 - 20 Qershor 2012
  OOOOO KASAPPPP HEEEE BIR!!!!!! PASKA HEC PI MENVE KY TIPIIII
 • A .N 12:36 - 20 Qershor 2012
  JETA E NJERIUT ESHT E SHENJT , ASKUSH PERVEQ ALLAHUT SKA TE DREJT TA SHUAJ ATE.
 • Elida Metalia12:23 - 20 Qershor 2012
  Per mendimin tim nje njeri kaq I lif si Babi I kesaj vajzes nuk nund te sjell ne jet nje femi te mire dhe e till ka qen dhe vajza e ti perderisa ajo ka detyruar babain e saj te bej nje ve prim te till se nuk thon kot sips vendit behet kuvendi
 • lala12:11 - 20 Qershor 2012
  qfar te them ,edhe heshtja nganjeher flet sepse nuk ka as koment per nje njeri si ky qe shetit me koken e vajzes se vet neper fshatin e ti.pa me thuani ju qe po jepni komente aq te mira ne favor te keti prindi ,a e meriton ky te jet prind,pa me thuani ju qe e perkrahni ket ndyresi,a e ben ket gjest ndonje njeri evropian qe ka kultur evropiane,jo kurr nuk e ben.andaj ju lutem mos i perkrahni shtazet si ky ,sepse nuk e meritoni as ju te jeni prinder.
 • mjelma12:08 - 20 Qershor 2012
  o e tmerrshme...shume e rende per ta degjuar e jo me te mendosh qe ka ndodhur vertet...jam dakort qe njeriu per nje nder rron por NDERI NUK ESHTE ME I RENDESISHEM SE VETE JETA...JETA ESHTE DHURATE E ZOTIT DHE I TAKON ATIJ TE NA GJYKOJE DHE TE NA E MARRE....njeri i semure se vetem prind nuk mund te quhet ai, nuk e meriton emrin prind :(((
 • Lirije 12:04 - 20 Qershor 2012
  Teper po na man toka vallah! Po shyqyr ka zot aj i rregullon te gjithat aj nuk gutet asniher
 • Denisa Keri12:00 - 20 Qershor 2012
  po si more qenka veprim i drejte???? po na luani mendsh.....a jeni njerez a cfare jeni?? ok nderi eshte shumi i rendesishem dhe kur nje njeri e humbet nderin,poshtron familjen etj etj ......zoti i gjykon!!! ju thoni ti vrasim????? a keni mend apo jo???/ medet o zot ne cbote jetojme........mire qe nuk ka goje toka..........se po te kishte do uleriste......me kta kafshe qe mban,,,,,,,,,tju vije turp
 • Denisa Keri11:52 - 20 Qershor 2012
  dhe ti dona..........me mire te jete kurve 1 femer ...se sa te jete aq shpirt lige sa ti!!!!! duhet te jesh vertete njeri i keq qe flet ashtu,,,,,,,per me teper qe je femer vete!!!
 • Äni 11:51 - 20 Qershor 2012
  O Dona te uroj me gjithe zemer te ta bej ty yt at ose yt shoq... PS:Bota po permbytet... njerezit po shenderrohen ne kafshe... por kafshet jane shume me njerezore se njerezit... Turp i gjalle...!!!
 • rushi11:45 - 20 Qershor 2012
  per mendimin tim jaka bere mire sipas zakonit sepse nderi mbi te gjitha eshte ne familja e njeriu per nje nder ron se po te mos kishte ndere do beeshe bota me falni po dobeshe burdello
 • Xhenilda Hoxha11:39 - 20 Qershor 2012
  o zot kjo eshte cmenduri eshte e tmerrshme ..... dhe te dridhet mishi kur shef komente te shruajtura nga njerez kanibal si dona beqiri .... qenke nje injorante
 • Lirije 11:39 - 20 Qershor 2012
  Mvje keq shum po fmin dush me ediku pi nfillim si qiken si djalin ok dhe ata prind qe ju kushtojn fmive tvet kohen e msojn per qdo pun folin marrin msim po ara prind si qysh jan shiptart pershembull qe si maojn fmin nuk kan kurfar lidhje me fmin e vet kurrt bohet diqka mule me vrra jo jo tregoja drejtiminfmis tan se 80% nvarret njeri se qka maon pi prindve!!! Per detyr ekan mej drejtu fmin e vet!
 • Fisnik Klinaku 11:37 - 20 Qershor 2012
  Nuk Mendoj Qe Ky Xhest Edhe Njerzor Ngase Vetem Allahu Ka Te Drejt Ta Gjykoj Njeriun Dhe Jeten e Tij,Por Në Anën Tjeter Ka Arsye Babai Ngase Kur Edhte Ne Pyetje FAMILJA Atehere Eshte Me Ndryshe Por Ndodhi Se Q`Ndodhi Ishalla Te Mos Ndodh Me.... :S
 • bedriu11:33 - 20 Qershor 2012
  E di se nuk osht leht ta vrases evladin por sot osht koh e veshtir per prinder sepse shumica e femrav jan ber lavire,te pa moralshme dhe per at ,per prinder pasuria me e madhe esht morali ne familje dhe per at keta prinder e bejn ket akt per mendimin tim te drejt.
 • Lirije 11:32 - 20 Qershor 2012
  Oj ti dona beqiri moj lop moj lop ta dhefsha faren e flliqt moj virane!!! Ti ke met me jam koment shko moj pi tamell tmamit e kurrt rritshem fol me te rritun
 • Denisa Keri11:25 - 20 Qershor 2012
  eshte per te ardhur keq kur lexoj disa komente qe perkrahin kete xhest c'njerzor.........jeten na e ka dhuruar zoti dhe vetem ai ka te drejte te na e marre!!! ai njeri vetem baba nuk mund te quhet.....por me ben pershtypje mbeshtetja qe gjen veprimi i tij...behet fjale per nje jete njeriu!!!!!! ju shkruani e meritoi....cfare meritoi??? qe te vritej ne ate menyre nga nje njeri me seder te semure? nga nje i semure psiqik?? turp...turp....turp!!!!!! edhe cfare se u nda nga burri dhe shoqerohej me meshkuj te tjere??? kjo e ben kurve??? mos duhet te behet murgeshe femra kur divorcohet??? apo nuk paska te drejte nje maxhorene te vendose vete per menyren se si e jeton jeten e saj?? edhe sikur te jete e perdale sic e quani ju....mbetet njeri. moralin e saj e te cdokujt e gjykon zoti....askush tjeter!!!!! te gjithe gabojme,nuk jemi perfekte, zoti eshte perfekt,jo njeriu!!! edhe sikur te kete bere mekat..ishte vetem 20 vjec.....cdo mekatar ka nje te ardhme,ashtu sic cdo shenjtor e ka nje te shkuar!!!
 • meli11:13 - 20 Qershor 2012
  ,,,si moj te vritet vajza nga prindi ,obobob me te vertet nje gjest trondites makaber dhe nuk mund te pershkruhet ,,ti goca qe thua ashtu do doje qe te ndodhte ty ashtu apo dikujt tjeter ,nuk ju ka ndodhur juve prandaj dhe flisni
 • Fatmir 10:39 - 20 Qershor 2012
  EDHE PSE KJO NGJARJE ESHTE E BER NE MENYR TE CMENDUR,POR KJO CMENDUR JA ESHTE SHFAQUR PRINDIRIT NGA BUDALLAKIJA E VAJZES.KESHTU QE ME NJE FJAL VAJZA E KA POSHERSU SHUM FAMLJEN E SAJ-APO SI E KE LYP E KE GJET.
 • kristina Vreshtti10:34 - 20 Qershor 2012
  TE GJITH NJERZIT GABOJN AS NJE FEMER NUK ESHT KUDER E AS E PERDAL GJDO NJERI E DIN SE SI E JETON JETEN E VET PER MENDIMIN TIM KA BER SHUM KEQ FEMIN JA KA DHURU I MADHI ZOT NUK KA TE DREJT TJA MARRIN JETEN PRINDERIT E AS DIKUSH TJETER VEC I MADHI ZOT CE JA KA DHAN JETEN AJI MUNDET TJA MARRIN SE GJDO NJERI NE FUNDIN E JETES VET DOI LAJ VET MEKATET KESHTU CE ESHT MA MIR TI LUTEMI ZOTIT TE NDRYSHOJN DISA FEMRA E DISA MESHKUJ NE SJEDHJE SESA TA PARAGJYKOJM ,UN KAM NJOFT PLOT FEMRA E DHE MESHKUJ CE JAN KEN SHUM TE PA EDUKAT KAN BO SHUM SENDE PA MENDU PER AS GJE PO ME KALIMIN E KOHES JAN PENDU EDHE JAN BO TE MIR SE PO TE JET PUNA PER TI VRA GJITH FEMRAT CE DIVORCOHEN E DHE NISIN LILLJE ME X PRESONA ATE HER PA FEMRA DO EGZISTONIN NE KET DYNJA GJDO KUSH BEN CKA TE DOJ VET SE NE FUND TE FUNDIT MILETI SKAN CKA BAJN MBASI SMUNDEN MEI BO PUNT E VETA MEREN ME THASHETHEME GJITH ATYNVE CE FPLON KEQ PER TE TJERT E CE HYN NE JETEN E DIKUJT E DEMTOJN ZOTI I VRAFT...............
 • Besitedua10:17 - 20 Qershor 2012
  Kjo qeka Zhan D'Arc nr.brravo babi trimeri e papare,brravo babi paske bere trimeri te madhe,a pika qe ste bie,po kshu eshte kur smerrni vesh nga dynjolliku...o njerez Azia eshte kontinenti qe eshte formuar sa per te shtuar nr e kontinenteve ne bote,se keta jane rraca me e qelbet edhe me skizofrene qe mund te ekzistoje...Ti Dona qe flet keshu do jesh nai...
 • Besitedua10:09 - 20 Qershor 2012
  Brravo babai paska bere trimeri,a pika qe sju bie ju qe jeni me te prapambeturit ne bote,o njerez Azia eshte kontinenti qe nuk merr fare ere nga dynjalliku...eshte kontinenti qe eshte formuar per te shtuar nr e kontienenteve...:((((
 • ALDA PRINCESHA09:58 - 20 Qershor 2012
  o kafsh o legene femer ta befshin ty ket gje
 • ALDA PRINCESHA09:55 - 20 Qershor 2012
  O Dona beqiri te qift kila racen e keqe ty, o shpirt qene ndyr
 • deb109:42 - 20 Qershor 2012
  kshu duhet ma ta bo ty mi injorante se nuk vritet femija. ai eshte nje prind monster
 • Dona Beqiri09:32 - 20 Qershor 2012
  qeshtu duhet me ja u be krejt femnave kudra qe jane
 • Dona Beqiri09:31 - 20 Qershor 2012
  qeshtu duhet me ja u be krejt femnave kudra qe jane