English

Beyonce fiton çmimin Best Female R&B Artist (FOTO)

Ajo i kushtoi kohën e mjaftueshme fëmijës së saj të parë Blue Ivy, deri një vit më parë por asnjëherë nuk mund të mendohej se ajo ishte jashtë skenës.

Beyonce pas lindjes së fëmijës së saj shumë shpejt doli në skenë pasi atje është shpirti i saj deri mbrëmjen e djeshme ku ajo ka rrëmbyer trofenë si "Best Female R&B Artist " në BET Awards 2012 në Los Angeles.

Një spektakël i vërtetë ku debutuan këngëtarë të ndryshëm. Ajo bashkë me burrin e saj Jay-Z ishte ulur pranë Solange, motrës së saj, dhe Kanye West dhe Kim Kardashian.
Fituesit e BET Awards 2012

Best Group: The Throne (Kanye West & Jay-Z)
Best Actor: Kevin Hart
Best New Artist: Big Sean
Best Male R&B Artist: Chris Brown
Best Collaboration: Wale ft. Miguel
Best Gospel: Yolanda Adams
Best Female R&B Artist: Beyoncé
Best Female Hip-Hop Artist: Nicki Minaj
Lifetime Achievement Award: Maze featuring Frankie Beverly
Video Of The Year: “Otis,” The Throne (Kanye West & Jay-Z)
BET Humanitarian Award: Rev. Al Sharpton
Viewers’ Choice Award: Mindless Behavior
Video Director Of The Year: Beyoncé & Alan Ferguson
AOL Fandemonium Award: Chris Brown

KOMENTE