Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
EULEX-i publikon Raportin e Programit të vitit 2012
English

EULEX-i publikon Raportin e Programit të vitit 2012

EULEX-i ka publikuar dje, Raportin e Programit të ri me titull “EULEX-i: “Sundimi i Ligjit përtej Titujve”. Raporti është një përmbledhje e punës së kryer nga EULEX-i dhe homologët e Kosovës që nga fillimi i punës së Misionit në vitin 2008.


Përveç përmbledhjes së zhvillimeve të deritanishme, raporti është i orientuar edhe drejt së ardhmes, duke nënvizuar fushat strategjike në të cilat Misioni do të jetë i fokusuar. Në përgjithësi, EULEX-i do të angazhohet për plotësimin e agjendës së plotë të BE-së, duke përfshirë Udhërrëfyesin për Liberalizimin e Vizave, sikurse edhe për një partneritet të fortë me institucionet për Sundimin e Ligjit në Kosovë.

KOMENTE