English


Kryeministri përgojon ligësisht deputetët e PS, shprehet Rama

Para dy ditësh në datën 4 korrik, Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama në faqen e tij zyrtare ka hedhur poshtë me forcë të gjitha gënjeshtrat e thëna sot nga i pari i palës tjetër. Përgojim të ulët dhe ligësi i ka cilësuar Rama deklarimet e kryeministrit. Rama shkruan se është vetë Partia Socialiste e cila më votën e saj ka hequr imunitetin e deputetëve të saj, dhe rasti është shumë i afërt në kohë.

“Kryeministri përgojon ligësisht deputetët e PS! Heqjen e imunitetit e pengon Tom Doshi? Gënjeshtër! Tom Doshi është pa imunitet, me votën e tij e tonën! Këshilli i Miliarderëve në PS s’do heqjen e imunitetit vijon kryeministri! Ligësi e gjallë, PS ka votuar çdo heqje imuniteti unanimisht, edhe për veten,” shkruan Rama në faqen e tij zyrtare.

Kryetari i Partisë Socialiste vë theksin fort edhe në ndryshimin mes dy palëve, nëse ndër deputetët socialistë sigurisht ka edhe biznesmenë me qeverinë shqiptare ndryshon situata, kryeministri dhe ministrat janë ata që bëjnë biznes. Për Edi Ramën ky është një dallim mjaft i rëndësishëm mes dy palëve kryesore politike.

“Dhe më e rëndësishmja: Në PS ka disa biznesmenë që janë deputetë, në PD ka një kryeministër dhe ministra që bëjnë biznes! Ky është dallimi kuptimplotë! Jetojmë në një sistem ku sipërmarrja e lirë është themeli dhe ka të drejtë të përfaqësohet, po ku qeveria s’mund të kthehet kurrë në biznes!” përfundon mesazhi i kreut të PS që është dhe një reagim i menjëhershëm i baltës e shpifjes së ditës nga ana e kryeministrit.

KOMENTE
  • Frosina Mezini01:06 - 07 Korrik 2012
    Boll me llafe more Qirjes Ramas, bolle kerkon te mashtroshe dhe te deklarosh si budall dhe per budallenj gjithandaj, dhe mose abuzo me lirin e shprehjes dhe me mjetet e informimit,leri brockullat se gjoja PS i paska Deputetet pa "Imunitet" hahahaha se na gajase ,po ti Shoku Rama's beje ate qe duhet te beshe; Dergoje ato "bagetite" e tua= ata me nder Deputetet ne Parlament dhe votoheni ate Ligje qe ju heqe Imunitetin te gjithe Deputetve te Parlamentit Shqiptar se ky ligje ka 3 vjete qe pret per votet e atyre Ushtarve-Deputet te PS,pra bejini gjerat me Ligje dhe sipase Kushtetutesh dhe jo ne baze te Statutit te PS.