English

Aksident, 10 vjeçarja humb jetën dhe 6 të tjerë plagosen

Përsëri aksi rrugor Lezhë-Shëngjin është përgjakur mbrëmjen e djeshme por këtë radhë dhe me vdekjen e një vajzë 10 vjeçare dhe plagosjen e 6 personave të tjerë.

Automjeti me me targa Kosove i cili po udhëtonte në drejtim të Lezhës është aksidentuar rëndë dhe për pasojë ka gjetur vdekjen 10-vjeçarja me inicialet D. A. ndërsa janë plagosur 3 gra dhe 3 fëmijë.
Të plagosurit me urgjencë janë çuar drejt spitalit Ushtarak të Tiranës por mjekët pohojnë se gjendja e 3 grave është kritike për jetën.

Policia nuk ka dhënë asnjë version mbi shkaqet e aksidentit ndërkohë që po punon për zbardhjen e tij.

KOMENTE