English

Andres Iniesta u martua këtë fundjavë (FOTO)

Dasma e Andres Iniesta-s këtë fundjavë u ndoq nga pothuajse i gjithë ekipi i Barcelonës dhe miq e shokë të tjerë të erdhur në dasmën e tij.

Lionel Messi, Cesc Fabregas, Sergio Busquets dhe ish-ekipi i Samuel Eto'o ishin të gjithë të pranishëm në dasmë si ai u martua me Anna Ortiz.

Gjeniu 27-vjeçar pasi fitoi kampionatin evropian me Spanjën, Iniesta u votua si një lojtar me performancë të lartë në veprimet e tij në La Roja.

Iniesta dhe Ortiz janë në lidhje që nga viti 2008, ndërsa në prill të vitit të kaluar kanë lindur vajzën e tyre Valeria.

KOMENTE