English

Berluskoni pranon shitjen e lojtarëve Silva dhe Ibrahimovic

Kishte disa kohë që flitej për transferim të Ibres dhe Silves te Paris SG.

Gianluca di Marzio ka treguar edhe detajet e Distancës mes kërkesës dhe ofertës. PSG i ka ofruar 9 milion euro në vit për 4 sezonet e ardhshme. Ibra dëshiron 15 milion euro në vit per 3 sezone.

Por sot Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka bërë të ditur se ka dhënë miratimin e tij për shitjen e Thiago Silva dhe Zlatan Ibrahimovic të Paris Saint Germain.
Gjithçka është bërë për politikën e reduktimit të pagesave.

Tani i takon vetë sportistëve pë të kryer mardhëniet e tyre personale me skudrat franceze.

Berluskoni bëhet e dit të ketë thënë: "po i kam shitur 2 lojtarët te Paris Saint Germain, dhe kjo na bëri të kursejmë 150 milion dollarë.

KOMENTE