Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
IPhone i ri nga Apple, vjen në vjeshtë
English

IPhone i ri nga Apple, vjen në vjeshtë

Zyra e Patentave SHBA i ka dhënë Apple-it një patentë, për atë që besohet të jetë një lidhës i ri në iPhone e ardhshëm.

Apple besohet të ketë modernizuar portën e karrikimit për atë që do të jetë versioni i pestë i iPhone, i cili pritet të mbërrijë pak pas Vjeshtës.

Apple, dizajn i ri do të thotë ndryshim në të gjitha periferikët tuaj, të tilla si Gjuha, adaptorët që do të jenë më të paktë, etj.

Version Apple ka një formë trekëndëshi në fund, i cili ndalon përdoruesit për futjen gabim të kabllit.

Modeli i ri pritet të ketë një ekran më të madh 4-inch i cili do të ofrojë shikim me rezolucion më të mirë sesa një televizion me definicion të lartë.

Ai do të përfshijë software të ri të hartës, por ka ngjallur frikën e fshehtësisë pasi ai përdor fotografi ajrore të afta për të treguar detajet.

Megjithatë ndryshim do të thotë të gjithë aksesorët e tanishme iPhone duhet të zëvendësohen.
Lidhësi i ri mund të lejojë telefonin të jetë i hollë dhe mundëson kabllo magnetike.


KOMENTE