Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ndahet nga jeta aktori i ekranin britanik Simon Ward
English

Ndahet nga jeta aktori i ekranin britanik Simon Ward

Aktori i ekranin britanik Simon Ward ka vdekur pas një sëmundjeje të gjatë.

Ward, i cili ishte 70 vjeç, u shfaq në disa filma të viteve 1970 dhe 1980, duke përfshirë edhe "Tre Musketeers".

Ai gjithashtu luajti si Bishop Gardiner në The Tudors dhe si Sir Monty në serialin më popullor të BBC-së si gjykatësi John Deed.
Një deklaratë e lëshuar nga agjenti i tij tha se ai vdiq në mënyrë paqësore rrethuar nga Aleksandra gruaja e tij dhe vajzat.

Biri i një shitësi makinash nga Beckenham në Kent, Ward u bashkua me Teatrin Kombëtar të Rinjve në moshën 13, ku ai qëndroi për tetë vjet.

Pasi ndoqi Akademinë Mbretërore të Artit Dramatik, ai punoi në repertorin në Northampton, Birmingham dhe Oksford, dhe herë pas here në West End të Londrës.

KOMENTE