Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berisha fton përsëri Edi Ramën të votojnë draftin për imunitetin në 6 gusht
English

Berisha fton përsëri Edi Ramën të votojnë draftin për imunitetin në 6 gusht

Kryeministri Berisha i ka ripërsëritur sot, nga mbledhja e qeverisë, kryetarit të Partisë Socialiste, zotit Edi Rama, ftesën për të votuar në datën 6 gusht projektin e përbashkët për kufizimin e imunitetit.

“I bëj thirrje zotit Rama të mendojë interesin e të gjithë qytetarëve shqiptarë, interesin e socialistëve, interesin e vendit dhe të votojmë së bashku draftin që ka marrë parasysh çdo sugjerim të Partisë Socialiste.”

Kryeministri qartësoi se data 6 gusht, e përcaktuar në kalendarin e Kuvendit për votimin e draftit për kufizimin e imunitetit, nuk është përcaktim arbitrar i mazhorancës, por një detyrim që rrjedh nga rregullorja e parlamentit.

KOMENTE