Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Brad Pitt është shpallur i vdekur
English

Brad Pitt është shpallur " i vdekur"

Brad Pitt është aktori i famshëm i fundit që vihet në shënjestër nga shakatarët, ata që pëlqejnë të thurrin gënjeshtra që mund të besohen lehtë përmes internetit në një mashtrim vdekje interneti.

Lajmi i vdekjes së tij, hyri në internet viral gjatë fundjavës, ka deklaruar se aktori ishte rrëzuar dhe vdiq nga një pemë duke bërë skij në Zermatt, Zvicër.

48-vjeçari bashkohet me një linjë të gjatë të të famshmëve të tjerë që kanë pësuar pothuajse të njëjtin fat mashtrimi në internet siç janë: Charlie Sheen, Christian Slater and Adam Sandler

Edhe pse ka qenë një mohim në fund të tregimit origjinal për Pitt, duke thënë se ai ishte krejtësisht i rremë, lajmi në internet gumëzhimë rreth vdekjes së yllit të dielën.
Vdekja e supozuar e Pitt ishte shumë identike me vdekjen e rreme të Charlie Sheen në vitin 2010.

Të tjerët të cilët janë deklaruar të vdekur në internet vetëm që të jenë gjallë dhe mirë në jetën reale janë Justin Bieber, Britney Spears dhe Taylor Swift.
Shumë prej pretendimeve të vdekjes së rreme duket se kanë origjinën nga faqja "Global Associated News".

Krijuesi i faqes së internetit Rich Hoover ka mbrojtur atë duke thënë se faqja i jep liri shtypit.

"Është komedi e errët, që ka bërë një shije të keqe, unë jam fajtor për atë, por qëllimi nuk është që të jetë lënduese për karakterin e dikujt," tha ai.
"Unë po përpiqem ta bëj atë shumë të lehtë për të larguar mitin .... sho ai.

KOMENTE