Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gruaja vret burrin për të marrë pasurinë e tij
English

Gruaja vret burrin për të marrë pasurinë e tij

Charlotte Collinge, 45 vjeç ka qënë e marrtuar prej 17 vitesh me Clifford Collinge, por martesa e tyre ka qënë e acaruar gjithmonë edhe pse ai dinte si të toleronte gruan e tij.

Por kohët e fundit ajo vendosi ta vriste atë pasi nuk e duronte më dhe vrasja që organizoi ka qënë mjaft tronditëse.

Në një prej ditëve ajo njohu dy burra të tjerë në një klub nate dhe i bindi ata që të vinin në shtëpinë e saj martesore për të bërë seks, dhe gjatë rrugës ajo i tha se e urrente burrin e saj dhe nëse dikush mund ta ndihmonte për ta vrarë.

Dhe plani i saj u realizua kur ajo nuk ndodhej në shtëpi por jashtë për të blerë kokainë dhe kur kthehet e gjen burrin të mbytur në gjak dhe nuk njoftoi ambulancën pasi ajo atë donte.
61 vjeçari u deklarua i vdekur dhe pas hetimeve gjithçka u zbulua nga policia me ndihmën e dëshmive edhe të fqinjëve.

Ajo bëri çmos që të mos pranonte planin e saj por tha se vdekja ishte aksidentale me qëllim që të merrte shtëpinë dhe një pjesë të pasurisë që në total shkonin 1 273 700 000 euro.

Por gjyqi ishte tepër i saktë, pas shumë dëshmive të mbledhura edhe nga një bisedë që ajoo kishte bërë me një miken e saj, ku i kishtë thënë se nuk donte ta shihte më dhe e vetmja mënyrë ishte ta vriste, ajo u dënua me 23 vjet burg dhe dy burrat e tjerë me 18 vjet burg.

KOMENTE