English

Kate Middleton tepër elegante në pritjen koktej

Dukesha e Kembrixhit ishte duke tundur flamurin mbrëmë në një koktej për të promovuar më të mirën për Britaninë.

Elegantja Kate, e cila ishte pa burrin e saj, princin William, ka marrë pjesë në një pritje Creative Industries në Akademinë Mbretërore të Arteve në Piccadilly të Londrës për të mbështetur fushatën e madhe e qeverisë.

Veshur me një fustan elegant të stiluar nga stilistja me orilgjinë serbe por diplomuar dhe banuese në Londër, Roksana Ilinçiç.

Ajo është pritur nga drejtues të lartë të akademisë dhe nga Kryeministri Cameron i cili hapi ngjarjen në Akademi duke treguar një bisedë që kishte bërë me princin William gjatë hapjes së ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike.

Duke u kthyer nga dukesha, ai tha: "Pjesa ime e preferuar e ceremonisë së hapjes ishte kur burri juaj më tha: 'Unë nuk e di nëse ju e dini, Kryeministër, por gjyshja ime është një tifoze e madh e Dizzee Rascal. '

Këto fjalë shkaktuan të qeshura dhe madje jo më pak te dukesha.


KOMENTE