Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Chick-fil-A fiton mbështetjen republikane mbi martesat e homoseksualëve
English

Chick-fil-A fiton mbështetjen republikane mbi martesat e homoseksualëve

Dy politikanë republikanë u kanë bërë thirrje njerëzve për të ngrënë në një zinxhir të shpejtë të ushqimit amerikan midis një rreshti të martesave homoseksuale.

Turmat u dyndën në restorantet e këtij ushqimi në disa shtete pas ish-kandidatët për president Rick Santorum dhe Mike Huckabee i bëri thirrje mbështetësve të "vlerave tradicionale" për të ngrënë në Chick-fil-A.

Boss Dan Cathy tha në korrik, se ai e mbështet "përkufizimin biblik të një familje".

Z. Cathy gjithashtu i tha "Baptist Press" se ai mendonte se ata që mbështetin martesat homoseksualëve janë "arrogantë".

Restorantet Chick-fil-A në qytetete të gjitha shteteve jugore të SHBA-ve janë raportuar të jenë aktive me klientët të cilët dolën në mbështetje të zinxhirit.

Kronika Houston ka raportuar degë në Hjuston, Teksas, të cilat janë të mbushura dhe një restorant në Atlanta, Gjeorgji, është thënë të jetë aq i zënë sa dy punonjës kishin drejtuar trafikun në parkun e makinave.

Konsumatorët kanë postuar video online solidaritetin e shprehur me Chick-fil-A, dhe të mediave sociale në faqet si Twitter.

Një vëzhgues, Billy Hallowell shkroi në Twitter : "Ky vend është aq intriguese ... dhe i ndarë."

Ndërkohë përkrahësit e homoseksualëve kanë thënë se do të shkojnë në të gjitha dyqanet e Chick-fil-A dhe do të puthen edhe në publik dhe nuk do të ndalojnë.

KOMENTE