Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hoteli me 5 yje, shkakton tragjedi
English

Hoteli me 5 yje, shkakton tragjedi

Një grua britanike e sapo martuar, bshkë me burrin e saj kishin vendosur për të festuar angazhimin e tyre për të rifilluar një jetë të re, në një hotel me pesë yje në Emiratet e Bashkuara Arabe por gëzimi u kthye në tragjedi, pasi ajo pësoi një dëmtim traumatik të trurit, pasi u godit në kokë nga një bllok druri vetëm disa minuta qëndrimitë saj.

Natalie Creane, 33 vjeç, me origjinë nga Kelvedon Hatch, Essex, u plagos në vitin 2008, kur ishin duke qëndruar në hotelin luksoz Emiratet Palace në Abu Dhabi.

Ajo ra pa ndjenja në dhomën e saj të hoteli kur sapo hapi dollapin e rrobave një panel i bie dhe e godet atë në ballë.
Incidenti fanatik e ka çuar atë, pesë herë në koma dhe ajo tani ka një formë të rëndë të epilepsisë, që i shkakton asaj konvulsione të dhunshme dhe kolapse të papritura.

Mjekët janë detyruar ta vendosin atë nën kujdes intesiv madje me frymëmarje artificiale. Por ajo shpeshherë pëson konvulsione. Ata kanë paralajmëruar se nëse do i ndodhë dhe njëherë ajo nuk mund të jetojë.
Ajo ka 4 vjet që nga aksidenti dhe nuk është në gjendje të kryejë shërbimet ndaj vetes edhe pse ka shkuar 40 herë në pitalin në Dubai.
Familja është futur në një betejë ligjore me Bossët e hotelit për të paguar të gjitha shërbimet, por ata nuk pranojnë me pretekstin se ajo ka qënë në gjendje të vazhdojë një jetë normale.

Hoteli është një rjet i hoteleve gjermano-zvicerane.

KOMENTE