Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Clint Eastwood miraton Mitt Romney-n për president
English

Clint Eastwood miraton Mitt Romney-n për president

Aktori fitues i Oskar dhe njëkohësisht regjisori Clint Eastwood ka miratuar republikanin Mitt Romney në garën e Shtëpisë së Bardhë.

Eastwood mori pjesë në një fushatë për mbledhje fondesh për Romney në Sun Valley, Idaho, ku u tha se kanë ngritur mbi 2 milionë dollarë.

Dirty Harry tha se kishte miratuar republikanin për shkak se "vendi ka nevojë për një shtytje".

Në shkurt Eastwood luajti në një reklamë Superbowl Chrysler, Halftime in America, duke shkaktuar debat nëse ai mbështeti presidentin Barack Obama apo Mitt Romney.

Në atë kohë, Eastwood kishte thënë se ai nuk e kishte miratuar as kandidat dhe, duke folur për Fox News, tha se ai ishte "me siguri nuk ishte i lidhur politikisht me Obamën".

"Ajo reklamë është menduar të jetë një mesazh vetëm në lidhje me rritjen e vendeve të punës dhe frymën e Amerikës", ka thënë Eastwood.

"Unë mendoj se të gjithë politikanët do të pajtohen me të. Mendova se shpirti ishte OK. Unë nuk kam mbështetur ndonjë kandidat në atë kohë."

KOMENTE