Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
2 vjeçari që po çudit ekspertët e botës (VIDEO)
English

2 vjeçari që po çudit ekspertët e botës (VIDEO)

Ndërsa të vegjlit e tjerë janë të kënaqur për t'u ulur para televiziorit, Sherwyn Sarabi preferon të kërkoni për shfaqjet e tij të preferuara, online.
Kur ai nuk është shumë i zënë ai studion globin e tij apo enciklopedinë e preferuar.
2- vjeçari i jashtëzakonshëm mund të identifikojë të195 shtetet e pavarura sovrane në një hartë të botës - dhe madje t'i krahasojë ato me flamujt e tyre kombëtare.

Sherwyn Sarabi gjithashtu mund të lexojë deri në 500 fjalë, përshkruan të gjitha organet kryesore të trupit dhe funksionet e tyre, llogarit deri në 200, identifikon forma dhe shpjegon vullkane dhe yjet.
Sherwyn, i cili shkon në çerdhe dy mbasdite në javë, ka thënë fjalët e tij të para në moshën dhjetë muaj dhe luan në një iPhoneqë kur ishte 18 muaj.
Aftësitë e tij kanë habitur ekspertët, si dhe prindërit e tij Amanda, 35, dhe Daroud, 36.

Orindërit shprehen se ne mund të dalim jashtë me të por ai nuk pushon së pyeturi pse, pse pse.

Fëmija është kontrolluar nga mjeku i cili është habitur me shkallën e inteligjencës së tij, është parë dhe nga psikologë por të gjithë kanë reaguar pozitivisht, duke thëne se IQ e tij është mjaft lart mesatares së moshës së tij.

Familja, nga Royston, South Yorkshire, ka kërkuar këshillë nga psikologu arsimor Dr Peter Congdon, i cili drejton Qendrën e fëmijëve të talentuar të informacionit në Solihull, West Midlands.
Dr Congdon ka ofruar për të vlerësuar se IQ e Sherwyn Sarabi do të vlerësohet sapo ai të mbushë 3 vjeç, pasi tani është herët.
Prindërit e Sherwyn shpresoj se ai mund të fillojë shkollën më shpejt se bashkëmoshatarët e tij për të ndaluar atë nga mërzitja - dhe atij tashmë u është ofruar një bursë nga një shkollë lokale e pavarur.
1249

KOMENTE