English

Fermeri merr traktorin dhe shtyp 7 makina policie në SHBA

Një fermer në shtetin amerikan të Vermontit po përballet me një sërë akuzash të tjera, përveç asaj që javën e kalur ishte kapur nga policia me një sasi mariuane.

Ndërsa në datën 3 gusht ai kishte marrë traktorin dhe kishte bërë një sulm duke kaluar mbi 7 makina policie.

34-vjeçari u ndalua nga policia në qytetin Newport, në veri të Vermontit, jo larg nga vendi i ngjarjes.

Sherif i qarkut dhe stafi i tij e morri vesh incidentin pas një telefonate të marrë nga banorët e zonës që kishin telefonuar 911.

Z. Pion u arrestua muajin e kaluar i akuzuar për rezistencë të arrestimit dhe posedimeve marihuanë, tha policia.

Ai ishte në paraburgim të enjten mbrëma, dhe tani përballet me një numër akuzash të tjera.

KOMENTE