Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
10 vjeçarja që do të luajë për AC Milan
English

10 vjeçarja që do të luajë për AC Milan

Aisha Saini, vajza 10 vjeçare me origjinë skoceze, ishte regjistruar në kampin veror të futbollit AC Milan, nga prindërit e saj vetëm për të qëndruar larg mërzitjes gjatë pushimeve të saj verore në Spanjë.

Familja nuk kishte asnjë ide se kampi veror i futbollit ishte nën survejimin e trajnerëve dhe gjyqtarëve për zgjedhjen e talenteve të reja.

Në fund të sezonit trajnerët i kërkuan asaj që të nënshkruante për të marrë pjesë në turneun vjetor të akademisë së futbollit.

Tani mesfushorja do të luajë në ndeshje me konkurruesit e tjerë që janë zgjedhur po nga kampet e tjera verore të këtij lloji.

Babai i saj një biznesmen u shpreh i habitur por dhe kranar për vajzën e tij. Ai tha se që e vogël ajo pëlqente sportin dhe sidomos futbollin, ndaj dhe 3 vjet më parë ajo kishte filluar të aktivizohej në shkollën ku ajo shkonte për të mësuar.

Trajnerët e AC Milan shprehen se nuk ishte menduar se mund të kishim vajza në ekip, por ajo ka një teknikë dhe shpejtësi tepër të veçantë, ndaj ne do ta zgjedhim.

KOMENTE