Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nipi i Nelson Mandelës përfshihet në një trekëndësh dashurie
English

Nipi i Nelson Mandelës përfshihet në një trekëndësh dashurie

Nipi i Nelson Mandelës dhe trashëgimtari politik ka qenë i përfshirë në një skandal trekëndësh dashurie që përfshinte gruan e tij të dytë.
Marrëdhënia filloi mjaft keq kur Mandla Mandela, 38 vjeç, u akuzua për bigami kur ai martohet me adoleshenten francezeAnais Grimaud ndërsa ishte ende i martuar me gruan e tij të parë.
Tani ai e ka lënë francezen pasi zbuloi se djali i lindur nuk ishte i tij por i një prej vëllezërve të tij. Pra ai është shprehur se nuk mund të them se i cilit prej vëllezërve të mi është por mjafton të them që ai nuk është i imi edhe në bazë të provave të ADN-së pasi unë nuk e kam prekur kurrë atë seksualisht.
Skandali brinar është vetëm i fundit në një seri të polemikave që përfshijnë Mandla Mandela, të cilin Nelson Mandela e ka vajosur si trashëgimtar të tij politik.

Mandla Mandela është edhe shefi i një fisi të rëndësishme Thembu dhe trajton shumën e trashëgimisë të Nelson Mandelës.
Më e rëndësishme, megjithatë, është se si nipi universalisht respektohet nga 94-vjeçari pasi ai është fytyra publike e familjes Mandela.

38-vjeçari i diplomuar në politikë u martua me gruan e tij të parë, Tanda Mabunu-Mandela, në një ceremoni tradicionale në vitin 2004.
Gjashtë vjet më vonë ai u martua me Mme Grimaud, e cila ishte nga ishulli i Reunion, një territor francez në Oqeanin Indian.
Në martesë Madame Grimaud fitoi emrin fisnor Nkosikazi Nobubele Mandelës.
Djali i çiftit ka lindur në shtator të vitit të kaluar dhe u emërua Qheya nga Nelson Mandela vetë.
Martesa u prish megjithatë, Mandla mbeti i martuar zyrtarisht me gruan e tij të parë.

KOMENTE