Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arrestohen hajdutët e argjendarisë në Fier
English

Arrestohen hajdutët e argjendarisë në Fier

“Policia e Fierit në kuadër të operacionit të koduar "HAP PAS HAPI " , ka bërë ndalimin e shtetasve:
1.Ardit (Ervin) Fejzullai, 21 vjec, lindur në Peshtan të Vogël dhe banues në Fier, me gjendje gjyqësore i dënuar më parë për veprën penale të vjedhjes.
2.Armando Mita , 20 vjec, lindur në Bishan Fier dhe banues në Fier me gjendje gjyqësore i padënuar më parë.

Ndalimi i këtyre shtetasve u bë për veprën penale të "Vjedhjes me armë të kryer në bashkëpunim". Shtetasit e lartpërmendur me datë 05.07.2012 , në lagjen " Kongresi i Përmetit " , të qytetit të Fierit, të maskuar dhe nën kërcenimin e armeve kanë vjedhur argjendarinë e shtetasit Ilia Kabuci. Materialet proceduriale ju referuan Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Fier , për veprime te metejshme”.

Ky është njoftimi i policisë së Fierit lidhur me arrestimin e këtyre shtetasve për vjedhjen e kryer në fillim të korrikut të një argjendarie në qendër të qytetit të Fierit.

KOMENTE