English

Hedh 4 vjeçarin nga kati i 9-të. Pushkatimi është dënimi i saj

Ky është momenti dramatik kur familja, miqtë dhe punonjësit e shërbimit të shpëtimit dëshpërimisht përpiqen për të ndaluar një grua që kërkon të vetëvritet duke u hedhur nga një ndërtesë 9 katëshe.
Ata arrijë të kapin këmbët e gruas Sheng Fi si ajo kërcënon për të hedhur.
Por ata nuk e dinin se ajo vetëm disa orë më parë pas një sherri me kunatën e saj nga inati kishte marrë djalin e saj 4 vjeçar dhe e kishte hedhur nga po e njëta çati në jug të Kinës.

Ajo ka pranuar vdekjen e hidhur të djalit në Zhanjiang, provincën Guangdong.

E vërteta e tmerrshme pas përpjekjeve të saj vetëvrasës u zbulua kur ajo ishte sjellë brenda parvazit dhe ishte e sigurtë që nuk binte.

Një zëdhënës i policisë i tha medias lokale se "Ajo përsëri do të vdesë por përmes një skuadre pushkatimi"
Kina ka një nga normat më të larta të vetëvrasjeve në botë duke u radhitur e 9-ta në listën nga Organizata Botërore e Shëndetësisë .
Me 22.23 vetëvrasjeve për 100,000 njerëz të raportuara në vitin 2010, Kina ka një përqindje më të ulët se Letoni, Kazhakstan dhe Korea e Jugut, por numri gjithsej fluturoi mbi vendet e tjera për shkak të popullsisë së saj të madhe.
OBSH shton se lista e tyre është hartuar duke përdorur statistikat zyrtare dhe mbështetet në raportet e Republikës Popullore të Kinës.

Vitin e kaluar zëdhënësi i Shëndetësisë së Pekinit, Mao Yu konfirmoi mbi dy milionë Tentim vetëvrasje në vit dhe njoftoi se vetëvrasja ishte vrasësi më i madh në mesin e 15 - 34-vjeçarëve.

KOMENTE